левый узор
 
18 січня 2023 року в приміщенні історичного музею КЗ «Адміністрація державного історико-архітектурного заповідника у м. Святогірську» відбувся культурно-мистецький захід. На захід запрошені діти, які тимчасово проживають у Свято-Успенській лаврі
Напередодні Дня Соборності, 18 січня 2023 року в приміщенні історичного музею КЗ «Адміністрація державного історико-архітектурного заповідника у м. Святогірську» відбувся культурно-мистецький захід.
На захід були запрошені діти, які переселилися і тимчасово проживають у Свято-Успенській Святогірській лаврі, що на території заповідника.
Із вступним словом виступила Ярослава Дєдова – в.о. директора заповідника, яка привітала усіх присутніх. Зауважила, що це перший захід, що проводиться в історичному музеї заповідника після звільнення Святогірська від військ агресора. І хоча територія заповідника не була окупована ворогом, зате знаходилася в зоні активних бойових дій. Завдяки Збройним Силам України ми маємо змогу розпочати роботу по наданню культурних послуг населенню деокупованих території Донеччини. Сьогоднішня зустріч відбувається завдяки нашим землякам – волонтерам Святогірська Валерії Костюшко та Світлани Михайлової. Саме вони спочатку привезли гостей Святогірська на екскурсію до заповідника, а потім домовилися і про концерт.
І дуже символічно, що наш захід проходить напередодні важливого для українського народу свята – Дня Соборності України. Ярослава Дєдова познайомила присутніх з історією подій 1918 року, 1991 року, завдяки яким і було запроваджено це свято.
Основою заходу став концерт тріо бандуристів із Полтави у складі Юрія Фединського, Тетяни Герасимової, Катерини Гаврилової. Своєю творчістю вони не лише пропагують українську музичну культуру, але й прививають любов до неї.
Це був не просто концерт. Діти мали змогу зануритися в історію українських народних обрядів, познайомитися з історією стародавніх музичних інструментів, почути наспіви часів Київської Русі, пісні на прославлення Різдва Христового.
Діти були не лише слухачами, а самі стали активними виконавцями колядок і щедрівок. Адже захід наш проходив у дні після Різдва Христового і напередодні Хрещення Господнього.
Навіть вимкнення електроенергії ні на секунду не зупинило хід концерту. А навпаки, надало неймовірного відчуття загадковості, казковості та дива…
На завершення зустрічі усі бажаючі отримали майстер-клас гри на бандурі від пана Юрка, американця українського походження, а сьогодні полтавчанина, котрий з великою шаною і любов’ю до України познайомив молоде підростаюче покоління зі збереженими українськими традиціями і велику Віру в Бога.
Докланише на сторінці фейсбуку - https://www.facebook.com/profile.php?id=100081823162066
 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru