левый узор
 
У виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника відкрилася виставка «Дослідження та реставрація пам’яток архітектури XVII-XIX ст. Святогірського Успенського монастиря». Докладніше…

 

Експонування виставки «Дослідження та реставрація пам’яток архітектури XVII-XIX ст. Святогірського Успенського монастиря» в 2019 році присвячено 40-й річниці визначення архітектурного комплексу Святогірського Успенського монастиря в Донецькій області пам’ятником архітектури республіканського (національного) значення і взяття його під охорону держави (Постанова Ради Міністрів УРСР від 6.09.1979р.№442).

З метою збереження об’єктів культурної спадщини Святогірська в 1980 році був створений історико-архітектурний заповідник. Протягом 40 років органи місцевого самоврядування за підтримки товариства охорони культурної спадщини Донецької області забезпечували виконання програм збереження та реставрації національної культурної спадщини у Святогірську. Результати багаторічної роботи по дослідженню і реставрації комплексу пам’яток архітектури Святогірського монастиря висвітлені на означеній виставці. Тут представлені матеріали по збереженню, дослідженню і реставрації в різні роки таких пам’яток національного значення XVII століття як печери, Миколаївська церква, підземна церква прп. Антонія і Феодосія Святогірського монастиря. Окремі розділи виставки присвячені пам’ятникам архітектури XIX століття - Успенському собору, Андріївській каплиці, печернику, Кирило-Мефодіївськім сходам, готелю, кузні та ін..

Поряд з фото фіксацією результатів відновлення пам’яток, кресленнями проектів реставрації, на виставці представлені предмети, знайдені під час досліджень пам’яток, наприклад фрагменти чавунного іконостасу церкви Олексія Людини Божої ХІХст., фрагмент первісної огорожі та зразки будівельного матеріалу і декору Успенського собору, інших монастирських споруд XVII-XIX ст. На виставці також представлена електронно-вимірювальна апаратура,що використовувалася при контролі за станом крейдяної скелі в 80-90-х роках XX ст.

Виставка діє щоденно крім понеділка - вівторка з 8.30. до 16.30. у виставковому залі заповідника вул. Зарічна 3 (корпус №20) .

ФОТО ЕКСПОЗИЦІЇ ВИСТАВКИ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru