левый узор
 
Святогірський державний історико-архітектурний заповідник є зберігачем рідкісної пам'ятники давньоруської пластики XII-XIV ст - різьбленої кам'яної ікони «Св. Миколай і сім сплячих отроків ефеських» - єдиного екземпляру в Україні.

 

Святогірський державний історико-архітектурний заповідник є зберігачем рідкісної пам'ятники давньоруської пластики XII-XIV ст -

різьбленої кам'яної ікони «Св. Миколай і сім сплячих отроків ефеських» - єдиного екземпляру в Україні.

Іконок з таким сюжетом відомо лише 5 і одна з них у Святогірську.


Ефес – місто в Малій Азії, в якому діти знатних городян (Максиміліан, Мартініан, Іавмаліх, Діонісій, Антонін, Іоанн, Екзакустодіан) таємно прийняли християнство. Під час переслідувань християн імператор Декій прибув до міста, щоб зобов’язати всіх городян принести жертви язичницьким богам. Юнакам вдалося заховатися в печері. Дізнавшись про це, імператор наказав завалити вхід до печери камінням. Від тривалого посту юнаки ослабли і заснули. Їх сон тривав майже 150 років. За цей час гоніння на християн припинились, вхід в печеру розібрали. Один з отроків пішов за хлібом і дав пекарю старовинну монету. Імператор Феодосій молодший прибув до Ефесу і спілкувався з отроками. Через декілька днів юнаки знову заснули, тепер до Другого пришестя.

Даний артефакт є унікальним для України.

Побачити різьблену кам’яну іконку можна в експозиції історичного музею заповідника (м. Святогірськ, вул. Зарічна, 3, корпус 6)

 

 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru