левый узор
 
24 листопада 2017 р. Святогірський історико-архітектурний заповідник прийняв участь у науковій конференції – презентації «Підсумки археологічних досліджень 2017 року. До 80-річчя проф..В.К.Міхєєва»

яка відбулася на базі Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна у приміщенні Музею археології.

24 листопада 2017 року в приміщені Музею археології Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна відбулася наукова конференція-презентація «Підсумки археологічних досліджень 2017 року». В цьому році захід був присвячений 80-річчю відомого харківського археолога, проф. В.К.Міхєєва (1937-2008). В програмі конференції – 15 презентацій результатів археологічного польового сезону харківських науковців, а також нових видань по результатам археологічних досліджень. З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор університету, академік В.С.Багіров.

Святогірський історико-архітектурний заповідник представив на конференції повідомлення на тему «Презентація знахідок з розкопок Маяцького городища у Святогірському заповіднику» з яким виступив провідний науковий співробітник Володимир Дєдов. Він поділився з учасниками конференції спогадами про зустрічі з проф. В.К.Міхєєвим і спільні плани по археологічному дослідженню і популяризації знахідок з городища Царине на Сіверському Дінці поблизу Святогірська. Презентував каталог археологічної виставки «Матеріальна та духовна культура населення Подінців’я в період середньовіччя VIII-XIVст. На прикладі городища «Царине»(Маяцьке)». Виставка знахідок з городища Царине VIII-XIV століть проходила восени 2016 – січні 2017 року у виставковому залі заповідника. На ній, поруч з колекціями Святогірського заповідника і Слов’янського краєзнавчого музею експонувалися і знахідки з експедицій В.К.Міхєєва 1963-1968 років (фонди Музею археології ХНУ ім. В.Н.Каразіна). Екземпляри видання каталогу виставки були передані до Музею археології ХНУ,фондів Центральної наукової бібліотеки університету, на кафедру історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету,яку довгий час очолював проф. В.К.Міхєєв.

Серед іншого на виставці були представлені результати досліджень Цареборисівської фортеці, в яких брали участь і науковці Святогірського заповідника. Презентувала результати розкопок керівник експедиції , к.і.н. Голубєва І.В. Після експонування в Музеї археології ХНУ колекція знахідок з Цареборисівської фортеці XVII ст. буде передана до фондів заповідника і частково представлена в експозиції історичного музею.

Значний інтерес на виставці нових знахідок викликали експозиція з золотими скіфськими накладками з експедиції ХНУ (керівник - к.і.н. Шрамко І.Б.) і колекція срібних виробів з поховання салтівської культури (експедиція Харківського історичного музею. Керівник- к.і.н. Аксьонов В.С.).

Фоторепортаж з конференції-презентації (фото В.М.Дєдова)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru