левый узор
 
26 лютого 2020 року у конференц залі заповідника відбувся культурно-мистецький захід до Міжнародного дня рідної мови та 149- річчя від дня народження Лесі Українки… Детальніше

 

26 лютого 2020 року у конференц залі заповідника відбувся культурно-мистецький захід

до Міжнародного дня рідної мови та 149- річчя від дня народження Лесі Українки… Детальніше

Світова спільнота 21 лютого відзначала Міжнародний день рідної мови. День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. В Україні це свято відзначають з 2002 року. https://www.youtube.com/watch?v=2iWUpYDhn4E&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0T01EKyLoYtCzaBrC

Саме цій події присвячений культурно-мистецький захід, що пройшов 26 лютого 2020 року у конференц залі заповідника. До нас завітали учні 6 – 7 класів Святогірської ЗОШ.

Про свято і роль української мови для кожного громадянина України розповіла завідувачка відділу науково-освітньої роботи Ярослава Дєдова. Діти також переглянули відео презентацію до Дня рідної мови.

Друга частина заходу була посвячена творчості Лесі Українки. 25 лютого виповнилося 149 років від дня народження відомої української письменниці, перекладачки, культурної діячки. Активну участь у заході прийяли учні Святогірської школи. Даша Івахненко, Діана Ященко, Дарина Лісняк, Надія Приймачук декламували вірші Лесі Українки. Вони ж приймали участь у VI Всеукраїнському фестивалі - конкурсі ім. Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя», присвяченому Лесі Українці.

А завершився захід майстер-класом з виготовлення ляльки – мотанки за етнографічними мотивами, який провела в.о.головного зберігача фондів Олександра Косарінова.

Учні та вчителі Святогірської школи також переглянули експозицію археологічної виставки «Побут і господарство середньовічного населення Святогір’я» .

Фото репортаж з заходу Олени Зубаревич.

 

 

 

 


 

 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru