левый узор
 
25 травня 2018 року у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника відбулося відкриття виставки «Живопис і графіка Святих Гір XVII-XXI ст. » Докладніше…

25 травня 2018 року у виставковому залі Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську відбулося відкриття виставки «Живопис і графіка Святих Гір XVII-XXI ст.» підготовлена з нагоди оголошення Президентом України 2018 року «Роком охорони культурної спадщини в Україні».

Автор наукової концепції та тематико-експозиційного плану виставки провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов розповів, що Виставка створена на основі колекції живопису і графіки Святогірського історико-архітектурного заповідника на виставці представлено 69 творів образотворчого мистецтва, в яких відображена тема Святих Гір в різні історичні періоди існування Святогірського Успенського монастиря на Сіверському Дінці. До виставки залучені як оригінальні авторські роботи, так і цифрові копії творів, виготовлені на замовлення заповідника для виставки.

Виставка складається з чотирьох розділів за хронологічним принципом створення мистецьких творів:

Розділ 1. Графіка Святих Гір XVII ст.

Розділ 2. Літографії і графіка Святих Гір ХІХ- поч.. ХХ ст.

Розділ 3. Відображення Святих Гір в живопису ХІХ- поч.. ХХ ст.

Розділ 4. Сучасний живопис Святих Гір (сер. ХХ- поч..ХХІ ст.)

Перший розділ представлений єдиною графічною роботою-зображенням Святогірського монастиря з довкіллям на період 1679 року.

Другий розділ виставки складають літографії і хромолітографії ХІХ- поч.. ХХ ст. з зображенням Святогірського Успенського монастиря і графіка архітектурних проектів Успенського собору і Преображенської церкви 1859 р.

В третьому розділі зібрані твори живопису переважно в копіях, створених з електронних версій оригіналів, які зберігаються в різних музейних і приватних колекціях .

До четвертого розділу залучені твори живопису і графіки другої пол.. ХХ- поч.. ХХІ ст.

Виставка відображає унікальну культурну спадщину Донеччини і динаміку її змін в часі на протязі майже чотирьох століть.

На відкриття виставки завітали депутати Святогірської міської ради, учителі шкіл м. Святогірська, представники громадських організацій та мешканці міста.

Своїми враженнями поділилась в.о. Голови виконкому м. Святогірськ Тетяна Божко. Фонди заповідника поповнились ще однією картиною члена Національної Спілки художників України Слов`яського художника Андрія Кутани.

На завершення заходу автором була проведена екскурсія по новоствореній виставці.

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru