левый узор
 
12-13 червня, відбулася урочиста презентація намірів про співпрацю між Святогірськом і польськими містами Закопане і Курник і виставки Святогірського заповідника «Іконопис печерних храмів Святогірської лаври і розпис храмів Польщі художниками Донеччини».

12 червня, в рамках розвитку українсько-польського співробітництва відбулася урочиста презентація намірів про співпрацю між Святогірськом і польськими містами Закопане і Курник.

Польську сторону представляли віце-президент польсько-української парламентської групи, депутат Сейму Республіки Польща Божена Камінська і канцлер Вищої школи комунікації та управління Малгожати Кужава.

В якості почесних гостей були присутні Президент академії економічних наук, доктор економічних наук, професор, академік НАНУ Олександр Амоша та Президент Інституту розвитку міжнародного співробітництва, експерт Парламентської групи з питань Східної Польщі, доктор економічних наук, академік АЕНУ Олексій Квилинський.

Крім того, перед початком міжнародної науково-практичної конференції «Україна-Польща - синергетична співпраця» Донбаський державний педагогічний університет і Вища школа комунікації та управління

м. Познань урочисто підписали договір про співпрацю.

13 червня Святогірським державним історико-архітектурним заповідником в приміщенні виконавчого комітету м. Святогірськ учасникам  науково-практичної конференції «Україна-Польща - синергетична співпраця» була презентована виставка «Іконопис печерних храмів  Святогірської  лаври  і  розпис православних храмів Польщі художниками Донеччини». Автори виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов,  заслужені  художники України Геннадій Жуков і Володимир Теличко представили 14 полотен з розписами трьох храмів Польщі і двох храмів у Святогірський лаврі. Виставковий  проект  заснований  на реалізованих Святогірським історико-архітектурним заповідником в 1993-1995 роках  проектів реставрації  пам’ятників архітектури XVII-XIX ст. Святогірського Успенського монастиря в частині  відтворення іконостасів в церкві прп. Антонія і Феодосія XVII ст. і Олексіївській церкві XIXст., а також  на сюжетах сучасного монументального розпису православних храмів в Польщі в містах Білосток, Гайнівка і селищі  Заштянці. Авторами вказаних розписів є група донецьких художників на чолі з Г.Жуковим і В.Теличко. На виставці поряд з композиціями розписів храмів представлена інформація по кожному храму і його художньому оздобленню.

Один з авторів виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов провів екскурсію по виставці, а також презентував видання заповідника: авт. Дєдов В.Н. «Святые Горы  от забвения к возрождению», авт.Дєдов В.Н. ««Вартові степу». Довідкове видання художньо-археологічної виставки. .», авт.Дєдов В.Н. «Святі Гори. Пам'ятник природи, історії, культури.». Видання були вручені учасникам заходу.

 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru