левый узор
 
18 травня, в історичному музеї Державного історико-архітектурного заповідника відбувся культурно-мистецький захід «Донець бачив князя Ігоря, можливо бачив князя Святогірський монастир». Захід присвячений Міжнародному дню музеїв.

Зі словами привітання відкрила культурно-мистецький захід директор Державного історико-архітектурного заповідника Світлана Шарабан.

Завідувач науково-просвітницького відділу Ярослава Дєдова виступила з розповіддю про історичні про події, оспівані у видатному пам’ятнику світової літератури «Слові о полку Ігоровім», які на думку ряду вчених, відбувались біля Святих Гір на Сіверському Дінці.

Відвідувачам були презентовані нові надходження до наукових фондів заповідника за темою експозиції ХІ-ХІІІ ст.. «Відносини Київської Русі з кочівниками».

Автор і ведуча заходу Анна Соляник запросила відвідувачів до перегляду театралізованої вистави по мотивам героїчного літопису ХІІ ст. «Слово о полку Ігоровім». Артисти студентського театру «7 поверх» Іван Дідюхін, Євгенія Фєофанова, Олексій Огарков предстали в образах героїв літопису «Баяна», «Ярославни», «князя Ігоря». Під час перегляду вистави глядачам були презентовані відеоролики які створені за мотивами картин художників України та зарубіжних країн ХІХ-ХХ ст. а також мелодій, що зіграні на музичних інструментах притаманних середньовіччю це гуслі та цимбали. Технічна підтримка вистави була забезпечена головним інженером заповідника Віктором Ковальовим. Декорації вистави складали художні твори живопису та скульптури які входять до складу наукових фондів заповідника це триптих «Слово о полку Ігоровім», «Князь з дружиною» автор заслужений художник України Геннадій Жуков та ін..

Тема героїчного літопису «Слово о полку Ігоровім» знайшла своє відображення і в музичних творах. Відвідувачі заходу були запрошені на концерт до наступної експозиційної зали музею за темою «Інтер’єр палацу ХІХ ст. в Святих Горах».

У виконанні Віталія Булавенко прозвучала «Арія князя Ігоря» (авт.. Бородін А.) у фортепіано Іраида Унгур`янова.

Квартет Іраида Унгур`янова, Юлія Табала, Васіліса Щегельская, Олександра Кушнарьова виконали «Хор Улітай на крилах вітру з опери Бородіна Князь Ігор».

Олександра Кушнарьова та музичний квартет виконали українські народні пісні «Сонце низенько», «Ой, не світи місяченьку».

Україна багата на таланти і в продовження концерту слухачі у виконанні ансамблю «Інтермецо» прослухали музичні твори українських композиторів ХІХ-ХХ ст., а юні таланти Дар’я Крамнова та Катерина Цап ввели в романтичний настрій декламуючи вірші Василя Симоненко та Ліни Костенко.

Прозвучали музичні твори:

Композиторів Овенберга, Кудби, Іванько, Присовського, Скорика.

В другій половині концерту виступили друзі заповідника Тетяна та Сергій Міхай. З цікавими розповідями про історію створення та самі музичні твори слухачі почули українські народні та авторські музичні твори. В їх виконанні прозвучали мелодії «Наталка Полтавка» (ком. М.Лисенко), «Ой, ти дівчина з горіха зерня», «Колискова для Клари» ( Дж. Гершвін), «Чардаш» (В. Монті), твори І. Баха.

На закінченню заходу учениця музичної школи Катерина Цап виконала сучасну пісню авт. Хрестинна Соловей «Тримай мене міцно».

На запрошення заповідника прийти на захід відгукнулись вчителі загально освітньої школи м. Святогірська, вчителі Святогірської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат, члени пед. колективу санаторно-оздоровчого центру соціальної реабілітації "Смарагдове місто", викладачі Донбаського державного педагогічного університету м. Слов’янськ, вихователі дитячого садку м. Святогірськ, внутрішньо переміщенні особи, представники і депутати міської Ради м. Святогірськ, співробітники Приватбанку, мешканці та гості міста. Вечір пройшов у теплій , дружній обстановці.

 

Фото.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru