левый узор
 
28 вересня 2018 року у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника відбулося відкриття виставки «Вікна в минуле». Докладніше…

 

28 вересня 2018 року у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника відбулося відкриття виставки «Вікна в минуле». Докладніше…

Місто Святогірськ в кінці ХІХ –початку ХХ ст. було місцем прочанства, відпочинку та проведення відомого в Слобідській Україні Успенського ярмарку, який збирав щорічно до 30 тис. чоловік.

В готелях та дачах Святогір`я прагнули передати атмосферу побуту того часу прочан та гостей. Кожна деталь була спрямована на приближення до звичайних умов помешкання. На Успенський ярмарок до Святогірського монастиря приходили селяни, міщани. Побутові предмети, епістолярна спадщина, старі світлини, періодичні видання (газети, журнали), предмети умеблювання дають можливість довідатися про реалії Слобідського життя, мистецькі смаки слобідських міщан, а також про український народний одяг та образи, що відображені у ньому.

Про масштаби прочанства в Святогірський монастир свідчить той факт, що в ІІ пол.. ХІХ ст. збудований готельний двір, який використовували для прийому численних гостей та прочан. Ходіння на прощу до святинь було дуже важливо для збагачення духовного життя населення Слобідської України.

Виставка «Вікна в минуле» (авторка виставки Анна Соляник)досліджує духовну та матеріальну культуру населення Святогір`я з відображенням матеріальних, культових, писемних джерел, включає в себе історію його житла, одягу, побуту. Відправною точкою для історичних сюжетів виставки стали оригінальні експонати з фондів Святогірського історико-архітектурного заповідника, Слов’янського краєзнавчого музею, Ізюмського історичного музею ім. М.В. Сібільова, музею історії м. Краматорськ.

Хронологія предметів ХІХ –поч. ХХ ст.: це предмети з притаманними цьому періоду матеріалами, стилями, та мистецьким фоном у цілому.

Виробництво та побут – дві сторони єдиного процесу життєдіяльності людей, пов’язана з побутом обрядність ХІХ – поч. ХХ ст. була невід’ємною складовою життя.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru