левый узор
 
10 жовтня о 15.00 у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника (вул.Зарічна, кор. №20 на території Свято-Успенської лаври) відбудеться відкриття археологічної виставки «Господарство та побут середньовічного населення Святогір’я"

 

Запрошуємо на відкриття виставки усіх бажаючих дізнатися про життя середньовічного населення Святогір’я(VIII-XIVст).

10 жовтня о 15.00. у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника (вул.Зарічна, корпус №20 на території Свято-Успенської лаври) відбудеться відкриття археологічної виставки «Господарство та побут середньовічного населення Святогір’я (на прикладі поховальних комплексів VIII-XIVст.)».


Під час археологічних розвідок 2010-2018 років в лісових масивах Святих Гір поблизу відомих пам’ятників археології – Теплинського, Сидоровського і Маяцького городищ VIII-X ст. виявлені комплекси речей періоду середньовіччя, які отримали в літературі назву скарбів, або тайників. Схованки зроблені в ямах глибиною від 0,4 до 1м, заповнених залізними речами, які мають аналогії в старожитностях салтівської культури VIII-X ст. В окремих випадках речі мають сліди вторинного перебування у вогні і супроводжуються кальцинованими кістками людини (кремаційні поховання), що дозволило віднести схованки до поховальних комплексів. 16 комплексів з території Святогірського історичного ареалу склали основу археологічної виставки «Господарство та побут середньовічного населення Святогір’я.» Саме господарська діяльність і побут місцевого населення через призму поховальних комплексів з фондів заповідника є предметом виставки, яка за галузями господарської діяльності місцевого населення складається з окремих розділів: землеробство, скотарство, ремесла та побут.

 

 

 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru