левый узор
 
7 червня 2018року в експозиційному залі Історичного музею Святогірського історико-архітектурного заповідника відбувся літературно-музичний вечір «Квартети Бетховена в Святих Горах».

7 червня 2018року в експозиційному залі Історичного музею Святогірського історико-архітектурного заповідника відбувся літературно-музичний вечір «Квартети Бетховена в Святих Горах».

На захід завітали працівники Управління культури і туризму Донецької обл.. на чолі з першим заступником начальника Алевтиною Певною та учасники семінару директорів шкіл мистецтв Донецької обл..

Учасники ознайомились з історією написання Людвигом Бетховеном квартетів №12, 13, 15 та увертюри «Освячення дому». Світ почув ці геніальні твори в наслідок творчих стосунків князя Миколи Голіцина та композитора Людвига Бетховена. Князь Голіцин часто бував в Святих горах і після смерті похований на території Святогірського монастиря. Відомий всьому світові музикант М. Ростропович під час перебування в Святих Горах в серпні 2000 р., зворушений інформацією, що замовник і натхненник «голіцинських квартетів» Бетховена, які входили і до його репертуару, похований на території Святогірського монастиря - низько вклонився його могилі.

Факти створення композитором Людвигом Ван Бетховеном в складі його останніх музичних творів трьох квартетів (ор.127,130,132) на замовлення князя М.Б.Голіцина, а також посвята йому увертюри «Освячення дому» (ор.124) останнім часом набувають особливої уваги в зв’язку з європейськими прагненнями України і пошуками спільного культурного простору в історичній ретроспективі.

Увага відвідувачів була зосереджена на європейських джерелах, перш за все листуванні князя з композитором і обставин створення музичних творів з посвятою М.Б.Голіцину. В 1996-1998 роках Бетховенським архівом і Будинком Бетховена в Боні опубліковано повне епістолярне зібрання Бетховена, в складі якого листи до князя М.Б.Голіцина. Партнерський зв’язок заповідника з Будинком Бетховена в Боні дав свої результати. До наукових фондів заповідника після діалогу з науковими співробітниками Будинку Бетховена в м. Боні надійшли якісні електронні копії партитур та листів. Ведуча заходу завідувач відділу Історичний музей Анна Соляник презентувала нові поповнення наукових фондів заповідника - це партитури муз. творів та листи Бетховена.

Увазі відвідувачів представлені також музичні композиції, та ілюстрації ХІХст.

Науковий співробітник Юлія Овчаренко декламувала вірші українських поетів ХІХ-ХХ ст., що супроводжували музичні твори. Захід «Квартети Бетховена в Святих Горах» проведений разом з ансамблем музичної школи м. Святогірськ. Відвідувачі почули музичні твори Бетховена у виконанні Марини Чернобаєвої, Ірини Інгур`янової, Марини Зайцевої, пісні на музику композитора виконані Юлією Табала та Анною Наумкіною.

Фото.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru