левый узор
 
Архив новостей

Запрошуємо до участі 27-28 травня 2017 року в історичному фестивалі "Дике поле. Шлях до Європи"

 

18 травня, в історичному музеї Державного історико-архітектурного заповідника відбувся літературно-музичний концерт «Музична вітальня у палаці Потьомкіних в Святих горах». Концерт присвячений Міжнародному дню музеїв.


У програмі літературно-музичного концерту прозвучали твори видатного німецького композитора ХІХ сторіччя Людвига ван Бетховена і класиків літератури ХІХ ст..: Федора Тютчева,Андрія Муравйова, Євгена Маркова, Василя Немировича-Данченка.

У виконанні інструментального ансамблю м. Святогірська (керівник ансамблю директор музичної школи м. Святогірська Марина Чорнобаєва.) прозвучали квартети Людвіга Ван Бетховена№12,13,15, увертюра № 124 «Освячення дому», романс М. Голіцина. Літературні твори прозвучали у виконанні – режисера театру м. Слов’янська Наталії Філіпової, учениця 3 класу муз. школи м. Святогірськ Аріша Соляник виконала «Оду до радості» (Бетховен, фортепіано). Вела концерт автор сценарію завідувачка відділом «Історичний музей» Анна Соляник. З привітальним словом до слухачів концерту «Музична вітальня у палаці Потьомкіних в Святих горах» виступила директорка державного історико - архітектурного заповідника Світлана Шарабан.

Концерт пройшов в одному із залів історичного музею заповідника, в якому відтворено інтер’єр камінного залу палацу Потьомкіних.

На запрошення СДІАЗ прийти на концерт відгукнулись вчителі загально освітньої школи м. Святогірська, вчителі Святогірської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат, працівники обласного дитячо-молодіжного санаторно-оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини», члени пед. колективу санаторно-оздоровчого центру соціальної реабілітації "Смарагдове місто", члени громадських організацій м. Святогірськ «Центр», «Люди Святогір`я», працівники краєзнавчого музею м. Слов’янськ, представники відділу культури м. Слов’янськ, пересічні громадяни м. Святогірськ, представники міської Ради м. Святогірськ.

По закінченню концерту завідувачка науково-просвітницьким відділом заповідника Ярослава Дєдова провела екскурсію залами історичного музею заповідника, та презентувала новостворену реекспозицію в експозиційному залі по темі «Святі Гори в період середньовіччя».

Фото та фрагменти відео з мероприємства -https://drive.google.com/open?id=0B9LJLjCjxd4xRm00TU51VVRvUk0


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

5 травня 2017 року у виставковому залі Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську, напередодні Дня пам’яті і примирення та 72 річниці Перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні, відбулася зустріч учнів Святогірського ЗОШ з учасником АТО мол. лейтенантом Мушкою Олександром Вікторовичем – мешканцем м. Святогірська. Виховуючи у підростаючого покоління почуття патріотизму та любові до своєї Вітчизни, Олександр Мушка відзначив, що і сьогоднішньому поколінню прийшлось на долю захищати цілісність і незалежність України, як у роки ІІ світової війни нашим дідам і батькам. Закликав учнів ніколи не забувати про подвиги наших земляків, які ціною свого життя здобували перемогу і сьогодні захищають нашу державу.

Зустріч відкрила Ярослава Дєдова - зав. науково-просвітницького відділу, яка познайомила присутніх з експозицією виставки «Святогірський плацдарм. 1941-1943 рр.». Особливу увагу звернула на участь у воєнних діях ІІ світової війни жителів Святогірська чиї документи та особисті речі представлені на виставці.

Ми пам’ятаємо і будемо берегти пам'ять і про тих бійців, котрі сьогодні захищають нашу рідну Донеччину, нашу Україну в антитерористичній операції, котрі віддають свої життя за наше майбутнє, задля збереження нашої України для прийдешніх поколінь.

 

На закінчення зустрічі учні Святогірської школи висловили глибоку вдячність і шану бійцям, котрі стоять на захисті Вітчизни і вручили Олександру Мушці квіти і подарунки для учасників АТО.

 

Фото.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-23 та 24-25 квітня 2017 року відбулася двадцять перша міжнародна наукова конференція «Слобожанські читання 2017», яка проходила у м. Харкові з нагоди міжнародного дня пам’яток та визначних місць та присвячена 140 – річчю від дня народження Ф.І.Шмідта (1877-1937), одного з засновників пам’яткоохоронної справи в Україні.


Конференція відкрилася 19 квітня в актовому залі Харківського художнього музею. З вітальним словом до учасників конференції звернулися заступник голови Харківської облдержадміністрації А.В.Бабічев, перший заступник голови Харківської обласної ради В.М.Коваленко, директор Харківського художнього музею, засл. працівник культури України В.В.Мизгіна.

На пленарному засіданні було представлено 15 доповідей.

В програмі конференції заявлено 219 доповідей на 9-ти секціях. На секції «Історичне краєзнавство» була представлена доповідь провідного наукового співробітника Святогірського історико-архітектурного заповідника Володимира Дєдова на тему ««СВЯТОГІРСЬКИЙ АРХІМАНДРИТ ІОІЛЬ ОЗЕРЯНСЬКИЙ ТА ПИТАННЯ ВИЗВОЛЕННЯ ЙОГО З ПОЛОНУ НА ПОЧАТКУ 80-х РОКІВ XVII СТ.»

Текст доповіді в розділі сайту «Наші публікації».

Фоторепортаж з конференції

 

 

 

 

 

 

  

1 березня 2017 року в актовому залі Центральної міської публічної бібліотеки м. Краматорська відбулася презентація нових наукових видань Святогірського історико-архітектурного заповідника. Презентація видань заповідника проводиться бібліотекою вже другий рік поспіль з метою ознайомлення мешканців Краматорська з новими надходженнями книг історико-краєзнавчого характеру, виданих комунальним закладом «Державний історико-архітектурний заповідник у

м. Святогірську» за останній рік. До фонду бібліотеки надійшли два видання, які представлені на презентаціїі:

1.«Святогірський альманах 2016». Збірка наукових праць.2016.

2.«Святогірський історико-архітектурний заповідник. Збереження, дослідження, реставрація культурної спадщини.1980-2015». Монографія Володимира Дєдова.2016.

На презентацію були запрошені краєзнавці місцевої організації Національної спілки краєзнавців, науковці, працівники музеїв і бібліотек, учні старших класів шкіл м. Краматорська, які поглиблено вивчають історію нашого краю.

Зі змістом нового випуску Альманаху ознайомив аудиторію, головний редактор збірки, провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. «Святогірський альманах 2016» став 11-м випуском збірки, в якому опубліковані 23 статті з археології, музеєзнавства, історії нашого краю. У збірку представили результати власних досліджень 29 авторів, в тому числі краєзнавці Краматорська.

Володимир Дєдов коротко представив авторів, теми і актуальність кожного дослідження. На презентації виступив з власними розвідками щодо історії будівельної галузі в XIX - на початку XX століть в Краматорську Віктор Петров. Він також надав характеристику документам початку XX століття, які стосуються діяльності курорту «Святі Гори» графа Рібопьєра і які він знайшов в Харківському архіві. Збірка видана накладом 150 примірників.

Монографію «Святогірський історико-архітектурний заповідник. Збереження, дослідження, реставрація культурної спадщини.1980-2015» представив автор, Володимир Дєдов Видання включає 7 розділів, кожний з яких присвячений окремим об’єктам культурної спадщини Святогірського заповідника у відповідний хронологічний період. Кожний з розділів книги багато ілюстрований фотографіями пам’ятників архітектури і історії в різні часи їх існування, кресленнями проектів реставрації, фіксацією процесу реставрації окремих об’єктів.

Жвавий інтерес викликали питання дослідження і реставрації найбільш цікавих пам’ятників архітектури Святогірської лаври – Миколаївської церкви і печерних споруд XVII ст. в крейдяній скелі.

Презентована монографія видана накладом 200 примірників у Харкові. Це видання, як і збірка наукових праць, розповсюджена Центральною бібліотекою Краматорська серед інших міських бібліотек області і зараз є у вільному доступі.

На презентації виступили і побажали подальшої плідної роботи в галузі дослідження і збереження культурної спадщини Святогір’я молоді краєзнавці і адміністрація бібліотеки.


Фоторепортаж з презентації:

 

 

 

 

 

 


 
Еще статьи...
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 2 из 13
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru