левый узор
 

Нам сьогодні 40 років!!!


Святогірський державний історико- архітектурний заповідник засновано в 1980 році Постановою уряду України від 27 травня 1980 року №365.
До складу заповідника входить архітектурний ансамбль XVII- XIXст. Святогірського Успенського монастиря, пам'ятки історії періоду II Світової війни, пам'ятка монументального мистецтва національного значення скульптора І.П.Кавалерідзе- "Артем" 1927р.
З 1982 року заповідник виступає замовником і організатором реставраційних робіт на пам'ятниках історії, архітектури, історії монументального мистецтва. В 2000 році 12 пам'яток архітектури та історії монументального мистецтва були вже відреставровані, серед яких Миколаївська церква XVIIст., монумент роботи скульптора І.П.Кавалерідзе- пам'ятник "Артему". Науково-дослідні та реставраційні роботи на пам'ятках продовжуються щорічно.
Фінансування реставраційних робіт проводились за рахунок обласного і міського бюджетів, а також на кошти релігійної громади.
Плідна дослідницька і пошукова діяльність науковців заповідника дозволила сформувати музейний, науковий, бібліотечний фонди заповідника з історії Святогірського історичного ареалу.
Заповідник також займається виставкою, музейною та єкскурсійною діяльністю.
Оприлюднення результатів наукових досліджень і досвіду практичної роботи по охороні і збереженню культурної спадщини здійснюються на наукових конференціях, які проводяться на базі Святогірського державного історико- архітектурного заповідника.
Матеріали конференцій публікуються в збірці наукових праць "Святогірський альманах", серії видінь історичного характеру, каталогів виставок.
Однією з форм популяризації пам'яток архітектури, історії, монументального мистецтва заповідника є створення і реалізація сувенірної продукції з символікою Святих Гір.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru