левый узор
 
Архив новостей

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КЗ «АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА у м. СВЯТОГІРСЬКУ»

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у науково-практичній конференції XIV Сібільовських читаннях, які відбудуться у грудні 2019 року.

Передбачається робота наступних секцій:

Археологічної, історичної, пам’ятко охоронної, музейної справи.

Вимоги до оформлення доповідей, що подаються:

Доповіді обсягом до 5 сторінок форматом А-4 (шрифт Times New Roman14-й кегль, через півтора інтервали) повинні містити назву, прізвище, ім’я, по-батькові автора, текст. Посилання на літературу і джерела слід наводити у квадратних дужках з їх наскрізною нумерацією, наприклад [2, 15], де 2 – порядковий номер у списку використаних джерел, 15 – номер сторінки. Електронний варіант у форматі Word. Ілюстрації подавати у форматі tiff або jpeg. Просимо також надати повну інформацію про себе: ім’я, по-батькові, прізвище, вчене звання, місце роботи, тема доповіді,

Матеріали доповідей надсилати на електронну пошту за адресою:

За підсумками конференції буде видана збірка наукових статей у щорічнику «Святогірський альманах 2019».

Оргкомітет здійснює відбір запропонованих матеріалів. У разі недотримання даних вимог доповідь може бути відхилена.

Точна дата проведення науково-практичної конференції буде повідомлена додатково.

Тексти доповідей мають бути надіслані до 1 жовтня 2019 року. У разі затримки термінів подачі вони розглядатися не будуть.

 

 

 

01.08-04.08.2019 в місті Святогірську відбувся обласний захід

«МУЗЕЙНА ТОЛОКА НА ДОНЕЧЧИНІ» ініціатором якого стало Управління культури і туризму Донецької області.

В заході прийняли участь представники музейних закладів Донеччини.

Мета - створення платформи для проведення тренінгів, освітніхпрограм, виставок для сприяння комунікації між музеями та організаціями які дбають про розвитокмузейної справи, а також популяризують музеї.
З вітальним словом виступила в.о. начальника управління культури і туризму Аліна Валентинівна Певна.

Були запрошені гості: Леся Миколаївна Клименко(Міністерство культури України); Ігор Володимирович Пошивайло (Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – музей Революції Гідності); Ірина Василівна Єрмолаєва (Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс»).

На практичних заняттях з доповідями виступили: Катерина Леонідівна Філонова(директор Донецького обласного краєзнавчого музею) поділилась досвідом з розробки та реалізації проекту в рамках програми Українського культурного фонду; Реваз Татеішвілі та Наталя Запішня(Громадська Організація «Інша освіта») провели тренінг «Основи проектного менеджменту та написання заявок»; Андрій Качур «AMUSEUM»,поділився своїм досвідом реалізації проекту у співпраці з Донецьким обласним краєзнавчим музеєм; Світлана Сергіївна Шарабан (директор Святогірського історико-архітектурного заповідника) поділилась досвідом втілення наукових розробок заповідника в експозиціях історичного музею; Ярослава Дмитрівна Дєдова (завідувач відділу науково- освітньої роботи заповідника) розповіла про музеєфікацію пам’яток архітектури та використання їх в екскурсійній діяльності.

Святогірський історико- архітектурний заповідник познайомив гостей з пам’ятками заповідника та його музеями.

На набережній р. Сіверський Дінець відбулось представлення виставок візитівки музеїв Донецькій області, проведені творчі майстер-класи до яких долучились всі бажаючі.

Фоторепортаж далі…

Фото О. Зубаревич

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

28 липня 2019 року громада Святогірська відзначала "День міста".


У заходах, присвячених цій події, взяв участь Святогірський державний історико-архітектурний заповідник, де представив пересувну виставку "Візитка заповідника".

На огляд громади науковцями заповідника були представлені науково-популярні видання заповідника з історії Святогірського історичного ареалу. Мешканці цікавились різноманітною сувенірною продукцією, яку розробляє заповідник для відвідувачів та екскурсантів.

Фоторепортаж з Дня міста Святогірська.

(авт. Зубаревич О.Г.)

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Третій рік поспіль Святогірський державний історико-архітектурний заповідник приймає участь в історико-культурному фестивалі «Дике поле. Шлях до Європи». Серед чарівного степу оживає історія, ми відчуваємо її постать і розуміємо хто ми є, пишаємось своїм минулим і сьогоденням.

Цього року заповідник представив виставку «Слово о полку Ігоревім» ( в мистецьких творах видатного Українського художника Г. Жукова). До складу виставки увійшли оригінальні скульптурні та живописні композиції за мотивами твору.

Виставка привертала до себе увагу відвідувачів фестивалю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

24 травня у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника (корпус №20) відкрилася художня виставка «Святі Гори в сучасному мистецтві (живопис, графіка, скульптура)». На виставці представлено 79 сучасних творів присвячених Святим Горам. На відкриття виставки зібралися художники з міст Слов’янська, Краматорська, представники творчих і громадських організацій м. Святогірська, органів влади і місцевого самоврядування, релігійної громади Свято-Успенської Святогірської лаври.

Виставку відкрила зав. відділу «історичний музей» Анна Соляник. З вітальним словом до учасників заходу звернулася директорка комунального закладу «Адміністрація Державного історико - архітектурного заповідника у м. Святогірську» Світлана Шарабан.

Про створення виставки, її склад і учасників розповів провідний науковий співробітник заповідника, Заслужений працівник культури України Володимир Дєдов.

До відкриття виставки був підготовлений і виданий каталог виставки «Святі Гори в сучасному мистецтві (живопис, графіка, скульптура)», який презентувала зав. науково-просвітницького відділу заповідника Ярослава Дєдова, і який був вручений кожному автору.

З презентацією ще одного художнього видання, каталогу виставки «Живопис та графіка Святих Гір в XVII-XXI століттях», підготовленого на основі фондової колекції живопису заповідника, виступив автор-укладач каталогу Володимир Дєдов, який вручив примірники видання художникам, роботи яких увійшли до названого каталогу.

На відкриті виступили учасники виставки, художники Андрій Кутана, Володимир Радковський, Микола Корягін, Володимир Ковальов, Василь Бомбіза, Сергій Сметанкін, Олена Мельнікова. Під час огляду виставки автори робіт і організатори виставки спілкувалися з гостями і надавали коментарі до виставлених мистецьких творів.

Учасників заходу привітали: народний депутат України Олег Недава, депутат Святогірської міської ради Віталій Мороз, зав. музеєм і архівом Святогірської Свято-Успенської лаври, архімандрит Лазар (Терещенко).

Під час відкриття виставки пролунали музичні твори у виконанні Миколи Корягіна (дудук), Тетяни і Сергія Михай (скрипка,фортепіано).

Робота виставки планується протягом всього літа з графіком середа-неділя, з 8.30. до 16.30.

Фоторепортаж з відкриття виставки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
Еще статьи...
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 4 из 20
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru