левый узор
 
Архив новостей

 

29 січня в виставковій залі Святогірського державного історико-архітектурного заповідника відбувся захід на тему «Бій відлунав. Герої Крут.»

Мета заходу – правдиве висвітлення події, що відбулась 29січня 1918року під Крутами.

Відвідувачі познайомились з новоствореною виставкою «Бій відлунав. Герої Крут». За цією темою проведена бесіда. Відвідувачі також змогли подивитись документальний фільм «Бій відлунав. Герої Крут. Про битву під Крутами.» .

Захід проведений завідувачкою відділу «Історичний» музей О.Г.Зубаревич.

Фото заходу


 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 січня, Україна святкує День Соборності. Саме цього дня 101 рік тому, в 1919 році, відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності і незалежності держави – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР)

Цього дня до нас завітали діти дитячого оздоровчого центру соціальної реабілітації «Смарагдове місто». Для них була проведена бесіда про свято День Соборності України та екскурсія по історичному музею і виставковим залам заповідника.

З матеріалами до Дня Соборності України познайомились також гості, з якими заповідник співпрацює: Олексій Юков- голова громадської організації «Асоціація дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм», м.Слов’янськ та Євгенія Калугіна- координатор руху «Сильні громади» в м.Слов’янськ з колегами з Польщі. Гості також поділилися своїм досвідом в пошуковій роботі з науковцями заповідника та оглянули експозицію історичного музею.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 січня 2020 року в м. Святогірськ відбувся відкритий фестиваль-конкурс  “Різдвяний передзвін”.

Святогірський державний історико-архітектурний заповідник також долучився до цієї події, представивши свою візитівку та сувенірну продукцію.

З Новорічно-Різдвяними святами приходить на нашу землю, в наші оселі й серця Велична Коляда. колядки на Різдво відносяться до головних традицій цього свята.

Фестиваль вертепів та колядок «Різдвяний передзвін» проводиться на Донеччині четвертий рік поспіль і спрямований на популяризацію українських традицій, обрядів, об’єднання суспільства України навколо історичних і культурних цінностей.

У програмі фестивалю — святкова хода учасників, глядачів та всіх охочих долучитися до зимової казки, виступи творчих колективів міст, районів та об’єднаних територіальних громад Донецької області та інших регіонів України у святковому концерті.

Минуле Різдво, у січні 2019 року - відкритий обласний фестиваль вертепів та колядок «Різдвяний передзвін» проводився у Званівській об’єднаній територіальній громаді. Тепер організатори запросили учасників і гостей до Святогірська — культурного, духовного й оздоровчого центру української Донеччини.

Різдво разом зустрічали фольклорні пошуково-дослідницькі гурти, вокальні, фольклорні, театральні гурти з усієї України, майстри традиційного народного та сучасного декоративно-прикладного мистецтва, художники.

Гості фестивалю-конкурсу змогли стати учасниками вертепної святкової ходи, переглянути виступи колективів художньої самодіяльності з вертепами та обрядовими діями, відвідати виставки виробів майстрів декоративно- ужиткового мистецтва, спробувати себе в якості експертів різдвяних свят.

Фоторепортаж

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 грудня 2019 року в «Історичному музеї» відбувся святковий культурно- мистецький захід «Святий Миколай в Святих Горах», на який були запрошені внутрішньо переміщенні особи, котрі проживають в Свято Успенській Святогірській Лаврі.

Захід розпочався з привітання та розповіді про ікону Святого Миколая в Святих Горах.

Дєдова Ярослава Дмитрівна , -завідувач відділу науково-освітньої роботи ,розповіла історію про появу ікони Святого Миколая у печерній церкві Святогірського Успенського монастиря та показала списки ікон, що експонуються в Історичному музеї заповідника.

Для учасників заходу був проведений концерт «Мальовничі музичні замальовки» до дня Святого Миколая». Звучали музичні твори з дитячого альбому Миколи Лисенка: «Зимовий вечір», «Снігопад», «Дорога Святого Миколая», «Подарунки», «Ялинка», «Морозець», «Санчата», «Хурделиця» та «Чарівний сон» у виконанні тріо «Інтермеціо» ( Марина Чернобаєва, Ірина Бондаренко, Марина Зайцева - вчителі Святогірської музичної школи) та учня музичної школи Віталія Лобоса.

Далі відбувся майстер- клас з виготовлення новорічної прикраси -іграшки- «Янгол», який провела Косарінова Олександра Іванівна зберігач науково- фондового відділу Всі діти були зворушливо задоволені заходом та отриманими подарунками.

ФОТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 грудня 2019 року у м. Святогірську відбулася XIV наукова конференція «Сібільовські читання». Докладніше…

18 грудня 2019 року у м. Святогірську відбулася чотирнадцята наукова конференція «Сібільовські читання». Конференція проводиться Святогірським історико - архітектурним заповідником з 2006 року щорічно з метою введення в науковий обіг і оприлюднення результатів досліджень історико-культурної спадщини Святогірського історичного ареалу.

О 10 годині ранку відбулося відкриття конференції в актовій залі заповідника. На конференцію прибули історики, археологи, краєзнавці, працівники музеїв Донецької області.

З вітальним словом до учасників конференції звернулась директор КЗ «Адміністрація державного історико-архітектурного заповідника у м. Святогірську» Шарабан Світлана.

Від імені органів міського самоврядування привітав учасників конференції заступник Святогірського міського голови Климович Дмитро. В своєму виступі він звернув увагу на значення наукових досліджень об’єктів національної культурної спадщини міста Святогірська і використання їх для соціально-культурного розвитку міста як туристичного і духовного центру Донеччини.

Від Національної спілки краєзнавців України привітав учасників конференції голова Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Романько Валерій.

Привітала учасників конференції також директор Слов’янського краєзнавчого музею Зандер Лілія.

За дорученням Оргкомітету, роботу конференції очолила завідувач відділу науково - освітньої роботи Дєдова Ярослава.

На конференції працювали три секції:

1.Археологічні дослідження.

2.Історичні дослідження і музеєзнавство.

3.Історіографія та джерела дослідження Святих Гір.

З науковими доповідями виступили:

Дєдова Ярослава Дмитрівна - зав. відділу науково-освітньої роботи , (м. Святогірськ) Дєдов Олександр Володимирович - історик, (м. Святогірськ).

Тема доповіді: «Джерела до літопису Святих Гір XVIII ст.»

Духін Олексій Йосипович - краєзнавець, член товариства «Просвіта», (м. Слов’янськ)

Тема доповідей: «Графічний Дінець художника Єгора Ознобіщина»,

«Слобожанський археолог Д.Я. Телєгін»

Новосельський Андрій Михайлович - директор Донецького обласного художнього музею,

(м. Краматорськ)

Тема доповіді: «Ідентифікація Солеварного заводу в басейні Кривого Торця»

Плахов Олександр Володимирович - науковий співробітник Слов’янського краєзнавчого музею,( м.Слов’янськ).

Тема доповідеї: Дело « о нахождении в Святогорском монастыре брошуры '' Еврейское кладбище в Праге ''», « Издательская деятельность Александра Мишона в Славянске »

Овсяннікова Наталія Борисівна– старший науковий співробітник Донецького обласного краєзнавчого музею, (м. Краматорськ).

Тема доповіді: «Найдавніша парафія Донеччини – Архангело - Михайлівська парафія с. Райгородок»

Романько Валерій Іванович - доцент Донбаського педагогічного університету, кандидат педагогічних наук, голова Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Член Національної спілки письменників України, (м. Слов’янськ)

Теама доповіді: «Максим Горький і Слов’янщина»

Філонова Катерина - в. о. генерального директора Донецького краєзнавчого музею, (м. Краматорськ).

Тема доповіді: «Краєзнавчі музеї: подолання радянського спадку та пошук свого обличчя»

Шарабан Світлана Сергіївна - директор Святогірського історико - архітектурного заповідника,(м. Святогірськ)

Тема доповіді: «Реставрація пам’ятки монументального мистецтва національного значення пам’ятник Артему (Ф.А. Сергєєву) ск. І. Кавалерідзе 1927. у м. Святогірську»

Калугіна Євгенія Валентинівна- координатор руху «Сильні громади» в м. Слов’янськ

Тема доповіді: «Староміське кладовище м. Словянська»

Юков Олексії Олександрович - голова громадської організації «Асоціація дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм», (м. Слов’янськ)

Тема доповіді «Пошукова робота військово-історичної спадщини»

Поух Людмила Йосипівна - викладач історії Авіаційного коледжу,(м. Слов’янськ)

Тема доповіді: «Меморіальний парк – пам'ять поколінь»

Соляник Анна Анатоліївна - краєзнавець,(м. Святогірськ).

Тема доповіді: «Збереження традиційного характеру середовища на прикладі найдавнішого населеного пункту Донецької області м. Святогірськ»

Учасники та гості конференції відвідали «Історичний музей» і виставку «Господарство та побут середньовічного населення Святогір’я (на прикладі поховальних комплексів VIII-XIVст.)», яка експонується у виставковій залі корпусу №20 Святогірського історико-архітектурного заповідника,

ФОТОРЕПОРТАЖ З КОНФЕРЕНЦІЇ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 
Еще статьи...
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 4 из 21
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru