левый узор
 
Архив новостей

28-го жовтня Святогірський історико-архітектурний заповідник прийняв участь в 1-й краєзнавчий конференції «Північна Донеччина: з минулого до сьогодення», що відбулася у Краматорську.Учасники конференції – дослідники минулого нашого краю – науковці, краєзнавці з Слов’янська,Краматорська,Костантинівки,Бахмута,Дружківки.

Участниками стали исследователи местной истории из Славянска, Краматорска, Константиновки, Бахмута, Святогорска, Дружковки. Ініціатором конференції виступила громадська організація з Краматорська – «Клуб «Краєзнавець» (керівник Володимир Коцаренко). Місце проведення - конференц-зал Донбаської державної машинобудівної академії. Присвячений захід 105-річниці з дня народження заслуженого краєзнавця і вчителя Миколи Янко (1912-2011) з Дружковки. На конференції виступив провідний науковий співробітник заповідника, заслужений краєзнавець України Володимир Дєдов з доповіддю на тему: «Діяльність Святогірської Успенської пустині в галузі народної освіти в 2-й пол.XIX-на поч. XX ст.(до 150- річчя створення народного училища в с.Гола Долина)». Доповідь опублікована в збірці матеріалів конференції, в яку увійшли 40 статей 34 авторів. Текст доповіді розміщено в розділі «Наші публікації».

Фоторепортаж з конференції.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

28 вересня 2017 р. у виставковому залі Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську відкрилася археологічна виставка «НОВІ АРХЕОЛОГІЧНІ КОМПЛЕКСИ ПОДІНЦІВ’Я.VIII-XIV ст.» На виставці представлені 29 окремих комплексів речей VIII-XIVстоліть, які отримали в літературі назву скарбів, або тайників.Більшість вказаних комплексів знайдені під час археологічних розвідок 2010-2016 років в лісових масивах Святих Гір поблизу відомих пам’ятників археології – Теплинського, Сидоровського і Маяцького городищ VIII-X ст. Схованки зроблені в ямах глибиною від 0,4 до 1м, заповнених переважно залізними речами, які мають аналогії в старожитностях салтівської культури VIII-Xст. В окремих випадках речі мають сліди вторинного перебування у вогні і супроводжуються кальцинованими кістками людини (кремаційні поховання). В 2015-2016 роках були виявлені комплекси на території Святогір’я, хронологічно віднесені до XII-XIVст.

В дослідженнях вказаних комплексів приймали участь харківські археологи (ДП ОСАУ «Слобожанська археологічна служба» (керівник експедиції І.В.Голубєва; археологічна лабораторія Харківського національного педагогічного університету ім..Г.С.Сковороди під керівництвом В.В.Колоди), донецькі археологи (експедиція Донецького національного університету керівник О.В.Колесник, дослідник комплексів В.В.Давиденко), науковці і краєзнавці м.Слов’янська ( керівник А.В.Шамрай). 16 комплексів з території Святогірського історичного ареалу склали основу археологічною виставки. Решта - комплекси з таких пам’ятників археології Харківської області як городище і селище Мохнач (фонди археологічної лабораторії ХНПУ ім..Г.С.Сковороди), Суха Гомільша, Бабчанка (фонди Харківського історичного музею ім. М.Ф.Сумцова). Окрему групу склали комплекси речей,які походять з городища Царине (Маяцьке), селищ Миколаївка Слов’янського району, Каленики Лиманського району (фонди Слов’янського краєзнавчого музею). Всього на виставці представлено 489 археологічних експонатів. У відкритті виставки прийняли участь представники Харківського історичного музею ім..М.Ф.Сумцова, Харківського національного педагогічного університету ім..Г.С.Сковороди, Слов’янського краєзнавчого музею, громадських організацій м.Святогірська. Виставка працює щоденно крім понеділка-вівторка з 8.30. до 16.30.


Видео про виставку

Телеканала "До ТеБе" натисніть ТУТ!

Телеканала "TheSplus" натисніть ТУТ!

 

Фотоматеріали з відкриття виставки

натисніть ТУТ!


Афіша.


 

 

 

 

23 вересня 2017 року в рамках святкування Дня Сіверського Дінця у парку відпочинку «Шовковичний» у м.Слов’янську відбувся екологічний фестиваль. Серед іншого мешканцям і гостям міста була представлена виставка під відкритим небом Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську на тему ««СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ ЗА ЧАСІВ КОЗАЧЧИНИ.XVI-XVIIIст.» В складі виставки експозиція козацької зброї, етнографічна колекція і художні вироби з дерева народного майстра Віктора Коноплі з с.Рубці на тематику життя і побуту перших поселенців Подінців’я. Експозиція супроводжувалася банерами з графічними роботами народного художника України Володимира Шенделя на козацьку тематику і текстами історичних документів XVI-XVII століть про засвоєння земель Подінців’я.

Одночасно з музейною експозицією заповідник представив виставку видань з історії Подінців’я і його культурної спадщини.

 

ФОТОРЕПОРТАЖ З ВИСТАВКИ

 

 


 

 

22 вересня 2017 року відбулася науково-практична конференція ««День Сіверського Дінця - діалог заради майбутнього», яка організована Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів при підтримці Донецької обласної державної адміністрації. Конференція проводилася у рамках урочистих заходів, присвячених «Дню Сіверського Дінця».

На пленарному засіданні конференції з доповіддю «Історичний опис річки Сіверський Донець (до 170 річчя публікації Помпея Шабельського) виступив провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. Тези доповіді опубліковані у спеціальному випуску газети «Вісті Донбасу» (№36 від 20.09.2017р.)

 

Фоторепортаж з конференції.

 

 


 

 

 

 

21-22 вересня 2017 року відбулася науково-практична конференція «Сучасний стан та охорона природних комплексів в басейні Сіверського Дінця» з нагоди 20 річчя створення національного природного парку «Святі Гори» , яка проходила у м. Святогірську. Організатором конференції виступив НПП «Святі Гори» при підтримці Донецької обласної державної адміністрації і Департаменту екології і природних ресурсів.

На пленарному засіданні з доповіддю «Нові археологічні комплекси Святогір’я і проблеми їх збереження» виступив провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. Доповідь опублікована в збірці матеріалів конференції.

Фото.

 

 

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 4 из 16
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru