левый узор
 
Архив новостей

29 січня у виставковій залі Державного історико-архітектурного заповідника відбувся захід на тему «Бій відлунав. Герої Крут.»
На запрошення прийняти участь в заході відгукнулись 9-11 класи ЗОШ та 9 клас школи інтернат м. Святогірськ в кількості 54 учнів

Увазі школярів була запропонована новостворена виставка з цієї тематики та проведена бесіда на тему «Бій під Крутами» (інформація взята з сайта Українського інституту національної пам'яті). Учням продемонстровано документальний фільм «Бій відлунав. Герої Крут. Про битву під Крутами» .
Захід проводила завідувач відділу Історичний музей Соляник А.А.
Учні були зворушені відкритими сторінками з історії України і щиро дякували співробітникам заповідникам за проведений захід.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АНОНС

наукової конференції «XIII Сібільовські читання»

у м.Святогірську Донецької області 13-14 грудня 2018 року.

Організатори конференції:

- Комунальний заклад «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську»

- Свято-Успенська Святогірська лавра

Місце проведення конференції – актова зала Свято-Успенської Святогірської лаври (корпус №10).

Початок роботи конференції –13 грудня 2018 року о 10.00.

Наукова конференція «Сібільовські читання» - щорічна наукова конференція, що проводиться на базі комунального закладу «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську» з метою введення в науковий обіг і оприлюднення результатів досліджень історико-культурної спадщини Святогірського історичного ареалу.

В 2018 році відбудеться тринадцята конференція, на який представлені доповіді і повідомлення 30 дослідників – істориків, археологів, краєзнавців, працівників музеїв з Донецької, Харківської, Дніпропетровської областей. З 2015 року конференція проводиться спільно з Свято-Успенською Святогірською лаврою.

Перед початком конференції учасники знайомляться з новітніми виданнями організаторів конференції. В цьому році анонсована презентація 7 видань 2018 року.

В складі конференції «XIII Сібільовські читання» планується спільне засідання секціїй:

1.Археологічні дослідження.

2.Історичні дослідження і музеєзнавство.

3.Історіографія та джерела. Матеріали до ювілейних дат.

Програма конференції розрахована на два дні.

Матеріали конференції опубліковані в збірці «Святогірський альманах 2018».

На другий день конференції передбачена презентація виставки ВІКНО В МИНУЛЕ. (Матеріальна та духовна культура населення Святогірського історичного ареалу XIX-початку XX ст.), яка експонується у виставковій залі корпусу №20 Святогірського історико-архітектурного заповідника. Традиційно до програми «Сібільовських читань» включена екскурсія по пам’ятниках архітектури і експозиціях музеїв Святогірської лаври і заповідника.

ОРГКОМІТЕТ

 

 

 

28 вересня 2018 року у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника відбулося відкриття виставки «Вікна в минуле». Докладніше…

Місто Святогірськ в кінці ХІХ –початку ХХ ст. було місцем прочанства, відпочинку та проведення відомого в Слобідській Україні Успенського ярмарку, який збирав щорічно до 30 тис. чоловік.

В готелях та дачах Святогір`я прагнули передати атмосферу побуту того часу прочан та гостей. Кожна деталь була спрямована на приближення до звичайних умов помешкання. На Успенський ярмарок до Святогірського монастиря приходили селяни, міщани. Побутові предмети, епістолярна спадщина, старі світлини, періодичні видання (газети, журнали), предмети умеблювання дають можливість довідатися про реалії Слобідського життя, мистецькі смаки слобідських міщан, а також про український народний одяг та образи, що відображені у ньому.

Про масштаби прочанства в Святогірський монастир свідчить той факт, що в ІІ пол.. ХІХ ст. збудований готельний двір, який використовували для прийому численних гостей та прочан. Ходіння на прощу до святинь було дуже важливо для збагачення духовного життя населення Слобідської України.

Виставка «Вікна в минуле» (авторка виставки Анна Соляник)досліджує духовну та матеріальну культуру населення Святогір`я з відображенням матеріальних, культових, писемних джерел, включає в себе історію його житла, одягу, побуту. Відправною точкою для історичних сюжетів виставки стали оригінальні експонати з фондів Святогірського історико-архітектурного заповідника, Слов’янського краєзнавчого музею, Ізюмського історичного музею ім. М.В. Сібільова, музею історії м. Краматорськ.

Хронологія предметів ХІХ –поч. ХХ ст.: це предмети з притаманними цьому періоду матеріалами, стилями, та мистецьким фоном у цілому.

Виробництво та побут – дві сторони єдиного процесу життєдіяльності людей, пов’язана з побутом обрядність ХІХ – поч. ХХ ст. була невід’ємною складовою життя.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАПРОШУЄМО ВАС ПРИЙНЯТИ

УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ

виставки

“ВІКНО В МИНУЛЕ ”

яке відбудеться

28 вересня 2018 року о 17 -00

у виставковому залі

Святогірського

державного історико-архітектурного

заповідника

за адресою:

м. Святогірськ, вул. Зарічна 3,

корп.№20.

Дирекція заповідника.

Контактний телефон (062 62) 5-51-63

 

 

28 липня 2018 року громада Святогірська відзначала День міста.

У заходах, присвячених цій події, взяв участь Державний історико-архітектурний заповідник. Колектив заповідника представив мистецьку виставку «Іконопис печерних храмів Святогірської лаври художників Донеччини». Автори виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов, заслужені художники України Геннадій Жуков і Володимир Теличко представили 4 полотна з розписами двох храмів Святогірської лаври: в церкві прп. Антонія і Феодосія XVII ст. і Олексіївській церкві XIXст., в яких були відтворені іконостаси у 1994 – 1995 рр. На виставці поряд з композиціями розписів храмів представлена інформація по кожному храму і його художньому оздобленню.

На огляд громади науковцями заповідника були представлені і науково-популярні видання з історії Святогірського історичного ареалу, видані заповідником.

Фоторепортаж з Дня міста Святогірська (фото Володимира Дєдова і Ельвіри Мушки).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Еще статьи...
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 3 из 17
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru