левый узор
 
Архив новостей

24 травня о 14.00. у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника (корпус №20 на території Свято-Успенської лаври) планується до відкриття художня виставка «Святі Гори в сучасному мистецтві (живопис,графіка,скульптура)». Виставка надає певний зріз стилістичних напрямів мистецтва у відображенні Святогір’я в сучасному культурному просторі України. Поряд з митцями, які традиційно беруть участь у художніх виставках заповідника. (Андрій Кутана, Микола Корягін, Сергій Сметанкін, Валерій Пащенко, Володимир Радковський, Віктор Зелик) до виставкового проекту залучені нові імена художників – Олександр Фоменко, Тарас Дудка, Володимир Ковальов, Василь Бомбіза, Олександр і Валентина Рогови зі Слов’янська, Марина Каминіна, Поліна Кубасова, Лариса Кулешова, Ганна Нікуліна, Наталія Попова, Ганна Яшина, Олена Мельнікова, Олена Кулик з Краматорська, Сергій Коваленко з Харкова. Всього залучено до участі у виставці 22 автори, переважно з Слов’янська і Краматорська. Виставка умовно складається з 3-х розділів:1) Живопис; 2) Графіка;3) Скульптура. Художня кераміка. Найбільший за кількістю робіт – розділ «Живопис» включає 56 творів образотворчого мистецтва виконаних в різноманітній техніці (олія, акварель, пастель, батик, змішана техніка). Графічні роботи представлені в поодиноких авторських екземплярах, але також в різноманітній техніці (олівець, туш, сепія; ліногравюра). Розділ «Скульптура. Художня кераміка» представлений на виставці трьома скульптурними композиціями художника В.В.Ковальова на філософську тематику відображення історичного часу в Святих Горах і трьома керамічними творами художника О.М.Фоменка. Всього на виставці експонуватиметься 79 сучасних мистецьких творів, пов’язаних з Святогірським природним та історико-культурним ареалом. Виставка працюватиме щоденно з 8.30. до 16.30., крім понеділка – вівторка

 

 

 

Зі словами привітання відкрила культурно-мистецький захід директор Державного історико-архітектурного заповідника Світлана Шарабан.

Завідувач науково-просвітницького відділу Ярослава Дєдова виступила з розповіддю про історичні про події, оспівані у видатному пам’ятнику світової літератури «Слові о полку Ігоровім», які на думку ряду вчених, відбувались біля Святих Гір на Сіверському Дінці.

Відвідувачам були презентовані нові надходження до наукових фондів заповідника за темою експозиції ХІ-ХІІІ ст.. «Відносини Київської Русі з кочівниками».

Автор і ведуча заходу Анна Соляник запросила відвідувачів до перегляду театралізованої вистави по мотивам героїчного літопису ХІІ ст. «Слово о полку Ігоровім». Артисти студентського театру «7 поверх» Іван Дідюхін, Євгенія Фєофанова, Олексій Огарков предстали в образах героїв літопису «Баяна», «Ярославни», «князя Ігоря». Під час перегляду вистави глядачам були презентовані відеоролики які створені за мотивами картин художників України та зарубіжних країн ХІХ-ХХ ст. а також мелодій, що зіграні на музичних інструментах притаманних середньовіччю це гуслі та цимбали. Технічна підтримка вистави була забезпечена головним інженером заповідника Віктором Ковальовим. Декорації вистави складали художні твори живопису та скульптури які входять до складу наукових фондів заповідника це триптих «Слово о полку Ігоровім», «Князь з дружиною» автор заслужений художник України Геннадій Жуков та ін..

Тема героїчного літопису «Слово о полку Ігоровім» знайшла своє відображення і в музичних творах. Відвідувачі заходу були запрошені на концерт до наступної експозиційної зали музею за темою «Інтер’єр палацу ХІХ ст. в Святих Горах».

У виконанні Віталія Булавенко прозвучала «Арія князя Ігоря» (авт.. Бородін А.) у фортепіано Іраида Унгур`янова.

Квартет Іраида Унгур`янова, Юлія Табала, Васіліса Щегельская, Олександра Кушнарьова виконали «Хор Улітай на крилах вітру з опери Бородіна Князь Ігор».

Олександра Кушнарьова та музичний квартет виконали українські народні пісні «Сонце низенько», «Ой, не світи місяченьку».

Україна багата на таланти і в продовження концерту слухачі у виконанні ансамблю «Інтермецо» прослухали музичні твори українських композиторів ХІХ-ХХ ст., а юні таланти Дар’я Крамнова та Катерина Цап ввели в романтичний настрій декламуючи вірші Василя Симоненко та Ліни Костенко.

Прозвучали музичні твори:

Композиторів Овенберга, Кудби, Іванько, Присовського, Скорика.

В другій половині концерту виступили друзі заповідника Тетяна та Сергій Міхай. З цікавими розповідями про історію створення та самі музичні твори слухачі почули українські народні та авторські музичні твори. В їх виконанні прозвучали мелодії «Наталка Полтавка» (ком. М.Лисенко), «Ой, ти дівчина з горіха зерня», «Колискова для Клари» ( Дж. Гершвін), «Чардаш» (В. Монті), твори І. Баха.

На закінченню заходу учениця музичної школи Катерина Цап виконала сучасну пісню авт. Хрестинна Соловей «Тримай мене міцно».

На запрошення заповідника прийти на захід відгукнулись вчителі загально освітньої школи м. Святогірська, вчителі Святогірської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат, члени пед. колективу санаторно-оздоровчого центру соціальної реабілітації "Смарагдове місто", викладачі Донбаського державного педагогічного університету м. Слов’янськ, вихователі дитячого садку м. Святогірськ, внутрішньо переміщенні особи, представники і депутати міської Ради м. Святогірськ, співробітники Приватбанку, мешканці та гості міста. Вечір пройшов у теплій , дружній обстановці.

 

Фото.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 - 16 травня 2019 року, до Державного історико-архітектурного заповідника завітали діти Донецької області, які відпочивають у Дитячому рздоровчо-санаторному центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто». Співробітники заповідника провели їм екскурсії по залах історичного музею, познайомилися діти і з експозицією виставкових залів. Спілкування проходило в дружній і невимушеній атмосфері. Деякі з дітей вже бували у нас в гостях, а діти, котрі вперше попали на наші екскурсії, з цікавістю слухали розповідь екскурсоводів Ярослави Дєдової та Анни Соляник. І кожен захотів написати свої враження від екскурсії у книзі відгуків. А особливо приємно було працювати з такими відвідувачами і екскурсантами саме сьогодні, в Міжнародний день вишиванки, коли майже всі діти прийшли одягненими у вишиті сорочки.

Фото Анастасії Біляєвої, Анни Соляник.

Фоторепрортаж

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

КЗ “АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-

АРХІТЕКТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА В М.СВЯТОГІРСЬКУ”

ЗАПРОШУЄ 18 ТРАВНЯ

НА КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ЗАХІД

“ДОНЕЦЬ БАЧИВ КНЯЗЯ ІГОРЯ, МОЖЛИВО БАЧИВ КНЯЗЯ І

СВЯТОГІРСЬКИЙ МОНАСТИР”

В РАМКАХ МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ

“НІЧ В МУЗЕЇ”

ПОЧАТОК О 19-00 ГОД.

М. СВЯТОГІРСЬК, ВУЛ.ЗАРІЧНА, КОРП.6

ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ

 

 

 

 

Вечір відкрила Світлана Шарабан – директор заповідника, яка відмітила, що захід присвячений Дню пам’яті та примирення.

Розпочато захід було показом документальної кінохроніки подій на Святогірському плацдармі у 1942 році.

Завідувач науково-освітнього відділу заповідника Ярослава Дєдова розповіла про військові дії на Святогірському плацдармі у 1943 році під час визволення населених пунктів Банне (нині Святогірськ), Богородичне, Тетянівка, Сидорове, Пришиб, Долина, які стали ареною кровопролитних боїв, де вирішувалася доля Донецького краю, та й усієї України. Розповідь супроводжувалася показом архівних фотоматеріалів періоду Другої Світової війни.

Автор заходу – завідувач відділу «Історичний музей» Анна Соляник познайомила гостей та учасників заходу з роботою пошукової групи Асоціація дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять»), м. Слов'янськ Донецька області, які знайшли і перепоховали понад 2,5 тис. солдатів і офіцерів. На жаль, з них прізвища вдалося встановити лише 150 бійців. Учасники також переглянули документальний відеофільм про роботу пошуковців Слов’янщини, який створив та надав пошуковець «Союзу «Народна Пам'ять» Олексій Соловкін.

Мистецьку частину вечора допомогли провести студенти Львівського медичного університету Дарина та Остап Петрів.

Наш культурно-мистецький захід відвідали учителі Святогірських шкіл, депутати Святогірської міськради, жителі міста та внутрішньо переміщені особи, а також члени гуртка «Святогірський пласт».

Фото Анастасії Біляєвої.

 

Фоторепортаж культурно-мистецького вечора…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 3 из 18
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru