левый узор
 
Архив новостей

 

21-22 вересня 2017 року відбулася науково-практична конференція «Сучасний стан та охорона природних комплексів в басейні Сіверського Дінця» з нагоди 20 річчя створення національного природного парку «Святі Гори» , яка проходила у м. Святогірську. Організатором конференції виступив НПП «Святі Гори» при підтримці Донецької обласної державної адміністрації і Департаменту екології і природних ресурсів.

На пленарному засіданні з доповіддю «Нові археологічні комплекси Святогір’я і проблеми їх збереження» виступив провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. Доповідь опублікована в збірці матеріалів конференції.

Фото.

 

 

 

 

29 липня 2017 року відбулися святкові заходи з нагоди Дня міста Святогірська на майданчику біля будівлі міської ради. Серед іншого мешканцям і гостям міста була представлена нова виставка Державного історико-архітектурного заповідника у м. Святогірську на тему «СВЯТОГІРСЬК В ІСТОРІЇ ЗАСВОЄННЯ ДИКОГО ПОЛЯ. XVI-XVII CТ». В складі виставки: експозиція козацької зброї, етнографічна колекція і художні вироби з дерева народного майстра Віктора Коноплі з с. Рубці на тематику життя і побуту перших поселенців Святогір’я. Експозиція супроводжувалася банерами з графічними роботами на козацьку тематику і початкової історії Святогірської лаври народного художника України Володимира Шенделя з текстами історичних документів XVI-XVII століть про Святі Гори.

Одночасно з музейною експозицією заповідник представив виставку видань з історії міста Святогірська і його культурної спадщини.

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

 

 


 

16 червня в історичному музеї Державного історико-архітектурного заповідника відбулося відкриття художньої виставки «СВЯТІ ГОРИ В СУЧАСНОМУ ЖИВОПИСІ. КАРТИНИ СЕРГІЯ СМЄТАНКІНА» (ДО 26 РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ).

Художня виставка «Святі Гори в сучасному живописі. Картини художника Сергія Сметанкіна» (до 26 річниці Незалежності України) відкрилася у виставковому залі Святогірського історико - архітектурного заповідника.

Виставка підготовлена на основі картин слов`янського художника Сергія Сметанкіна. Провідна тема виставки це відображення архітектурної спадщини Святих Гір в образотворчому мистецтві сучасних художників на прикладі художніх робіт С.Сметанкіна. Цей художник визначений в зв’язку з тим, що останніми роками він планомірно працює на пленерах в Святогірську, членами національної спілки художників України, він має значну колекцію по темі «Творча палітра Святих Гір».

В складі виставки картини з приватної колекції, деякі картини вже експонувались на виставках в рамках наукової теми «Творча палітра Святих Гір» в різні роки. Ці картини - це творчі результати пленерів художника у 2006- 2017 рр., а, також картини що поповнили фонди заповідника у 2009- 2010 р. Всього виставлено 37 робіт художника Сергія Сметанкіна.

 

Святі Гори на Сіверському Дінці вже понад два століття є творчою меккою для багатьох художників. В центрі уваги митців було і залишається зараз яскраве культурне явище на теренах Слобідської України архітектурний ансамбль XVII - ХІХ ст.

Сучасний період в історії Святих Гір відображений в представленій на виставці колекцією картин слов`янського художника Сергія Смєтанкіна.

Сергій Смєтанкін народився у 1968 році у м. Слов'янськ Донецької області. Художник працює у галузі станкового живопису. Закінчив Слов'янський хіміко-механічний технікум (1983). Професійної майстерності набував у педагога І. Базилевського (Слов'янськ). З 2008 року член Національної спілки художників України. Учасник міжнародних, всеукраїнських, обласних виставок: «Кубанські зорі» (Краснодар,2006), до 170-річчя з дня народження А. Куїнджі (Маріуполь, 2012), «Україна звітує» (Київ, 2006), «Мальовнича Україна» (Київ, 2006-2012), «Шляхами творчості» (Київ, 2007), «Гоголь Fest» (2009), до Дня художника, Різдвяні виставки (Київ, 2007-2011).Переможець міжнародної виставки-конкурсу «Наславу Кубані» (2008) і виставки в рамках міжнародного пленеру «Степова палітра» (Сочі, 2011), друга премія у виставці-конкурсі «Донецьк і донеччани» у номінації «Пейзаж» (2009). Більше 40 персональних виставок у Слов'янську, Святогірську, Краматорську, Артемівську, Маріуполі, Харкові, Києві, Сочі (Росія). Нагороджений грамотою Донецької обласної ради «За вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва України» і нагрудним знаком голови Донецької облради «Можливість, доведена справою». Роботи С. Смєтанкіна зберігаються у Краснодарському, Сочинському, Донецькому, Маріупольському, Краматорському художніх музеях, а також у приватних колекціях України, Росії, Англії, США. Персональна виставка С. Смєтанкіна пройшла у виставковому залі заповідника у 2009 році. По закінченню виставки до фондової колекції надійшли дві картини художника «Так було раніше», «Святогірський страж», одна з яких («Так було раніше») доповнила експозицію історичного музею заповідника.

Фоторепортаж з відкритя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

27 травня 2017 року Святогірський історико-архітектурний заповідник брав участь у проведенні історичного фестивалю « Дике поле. Шлях до Європи»,  на території  Українського степового природного заповідника «Кам’яні могили» (Нікольський р-н Донецької обл), експозиції «Святі Гори в Дикому полі» в рамках роботи Степового університету.

Експозиція під відкритим небом створена на базі фондових матеріалів Святогірського заповідника з залученням предметів з приватних колекцій розкрила освоєння і заселення Дикого поля, і її першого духовного осередку – Святогірської пустині в Святих Горах в Подінців’ї.

В якості вступної частини експозиції представлений банер з загальною характеристикою заповідника і його пам’ятників. Він має суто інформаційну функцію про заповідник як учасника фестивалю.

Центральним елементом експозиції є графічна композиція з 4-х банерів, на яких послідовно зображені історичні обставини і основні події історичного минулого Дикого поля в XVI - XVIII століттях. Перші сторожі по Дінцю, створення козацьких юртів і флотилії, формування архітектурного комплексу Святогірського Успенського монастиря протягом означеного періоду, для цілісного уявлення учасників і гостей фестивалю про витоки і перший період історії найвідомішої архітектурної пам’ятки України на Донбасі – Святогірської Успенської лаври, а також ролі Святих Гір у визначенні історичної долі території, яка іменувалася Диким полем.

Для цього були використані графічні роботи народного художника України В.Шенделя: «Кримська орда», «Провідування поранених товаришів в Святогірському монастирі», а також графічна робота «Відхід від переслідування», яка експонувалася на виставці «Святі Гори в історії Слобідської України». Завершувалась композиція з 4-х банерів зображенням Святогірського монастиря XVIII ст. з літографії Флойда. Кожне зображення супроводжувалось витягами з архівних документів XVI - XVIII століть, які є анотаціями до запропонованих зображень, а також визначеннями академіка Гільденштедта 1774 р. щодо зниклих історичних пам’яток монастиря XVIII ст. і оцінкою Святих Гір в історії Слобожанщини академіка Дмитра Багалія.

Другим елементом експозиції під відкритим небом є комплекс рухомих пам’ятників XVI - XVIII століть, які формують об’єктивне уявлення про донецькі сторожі в Дикому полі, які були створені вздовж шляхів і переправ через р. Донець. . В складі цієї частини експозиції були представлені зброя (піки, сокира, лабрис, репліки двох гармат) , чавунний котел ХVII ст. з фондів заповідника та приватних колекцій.

На виставці представлені й предмети етнографічного характеру на базі колекції дерев’яних скульптурних груп, а також макетів хати, храму українського села періоду колонізації Слобожанщини в XVIII ст. Фоном третьої частини є графічне зображення монастиря в XVII ст. (графіка Шенделя) і літографія Флойда.

Також в складі експозиції діяла виставка-продаж історичних видань заповідника, які безпосередньо стосуються теми «Дикого поля» і ролі Святих Гір в його освоєнні.

Всі складові експозиції під відкритим небом об’єднані в єдину композицію у вигляді півкола, чим створюється власний простір експозиції, вертикальним завершенням якої стали стилізовані стяги Ізюмського козацького полку.

ФОТОРЕПОРТАЖ З ФЕСТИВАЛЮ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Запрошуємо до участі 27-28 травня 2017 року в історичному фестивалі "Дике поле. Шлях до Європи"

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 3 из 14
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru