левый узор
 
Архив новостей

Презентація нових видань КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м.Святогірську» відбулася  у приміщені ЦБС м.Слов’янська 24 лютого. На презентації були представлені три наукових видання, що надруковані у 2014 році і поступили  до фондів бібліотеки: збірка наукових праць «Святогірський альманах 2014», видання «Проблеми збереження і використання культурної спадщини в Україні» і тематична збірка  «Святогір’я в історії козацтва». Всі три видання представив редактор – упорядник видань, провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. Він надав характеристику нового випуску Святогірського альманаху  2014, що виданий   накладом 200 примірників. Він включає  публікації  за результатами археологічних  досліджень на пам’ятках Подінців’я,  а також використання цих досліджень в музейній роботі  (розділ «Археологічні дослідження»). В розділі «Історичні дослідження. Музеєзнавство» надруковано 10 наукових статей, в тому числі останні дослідження науковців і краєзнавців з питань історії козацтва і заселення Подінців’я в XVI-XVII ст., досвіду реставрації пам’яток історії і культури та ін. В розділі «Матеріали до ювілейних дат» представлені роботи краєзнавців з м.Слов’янська, присвячені ювілеям історичних постатей і діячів культури, які внесли вагомий вклад в розвиток науки і культури регіону і м.Слов’янська. Всього в 9-й випуск  Альманаху  залучено 20 статей і повідомлень   30  авторів з Києва, Донецької і Харківської областей.
Видання «Проблеми збереження і використання культурної спадщини в Україні»  презентує матеріали II всеукраїнської науково-практичної конференції, присвяченої 10-й річниці надання Свято-Успенському монастиреві статусу лаври (2004),170-річчю відновлення Святогірського Успенського монастиря (1844) і 80-річчю створення краєзнавчого музею М.В.Сібільовим у Святогірську (1934). Конференція відбулася 25-26 вересня 2014 року на базі Святогірського заповідника і Святогірської лаври. В збірці надруковано 40 доповідей з найактуальніших питань охорони, збереження, реставрації і використання об’єктів культурної спадщини в  Україні. Автори матеріалів збірки представляють наукові установи і учбові заклади,  заповідники і музеї, національні природні парки і реставраційні організації з різних регіонів  України, зокрема Донецької, Харківської, Полтавської, Чернігівської, Черкаської, Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Рівненської областей і м.Києва. Збірка надрукована накладом 200 примірників у видавництві «Східний видавничий дім» за участю РА ТОВ «Ваш імідж» (м.Донецьк).
Видання «Святогір’я в історії козацтва» присвячена 415- річчю заснування фортеці Цареборисів (зараз с.Червоний Оскіл Ізюмського р-ну Харківської обл.). Це збірка наукових статей, підготовлених спільно з Союзом козацьких організацій України і надрукованих в 2014 році у видавництві «Кальміус» (м.Донецьк) накладом 120 примірників. До збірки  залучені нові дослідження з історії козацтва на території середнього Подінців’я в різні хронологічні періоди починаючи з XVI століття. Всього надруковано 12 статей науковців з Святогірська, Слов’янська, Донецька, Харкова.
На презентації виступили автори наукових робіт, А.В.Шамрай, В.В. Давиденко, М.С.Рижкова, О.Й.Духін, а також запрошені на презентацію голова Донецької обласної організації краєзнавців України В.І.Романько, науковий співробітник Артемівського краєзнавчого музею І.А.Корнацький, працівники центральної бібліотеки і краєзнавці м.Слов’янська. Учасникам презентації була представлена виставка видань Святогірського заповідника. Директор бібліотеки Лариса Мамедова подякувала колектив заповідника за нові надходження у фонди бібліотеки, які користуються попитом серед учнівської молоді і всіх мешканців Слов’янська, хто цікавиться історією і пам’ятниками культури рідного краю.
З  новими виданнями заповідника    можна ознайомитись на сайті СДІАЗ в розділі наші публікації. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес - реліз
до презентації видань
Святогірського державного історико-архітектурного заповідника (СДІАЗ)


1.«Святогірський альманах 2014».
2.«Проблеми збереження і використання культурної спадщини в Україні».
3. «Святогір’я в історії козацтва».


Презентація нових видань КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську» відбудеться у приміщені ЦБС м. Слов’янська 24 лютого о 13.00.
На презентації будуть представлені три наукових видання, що надруковані у 2014 році і поступили  до фондів бібліотеки.
1. Збірка наукових праць «Святогірський альманах 2014» підготовлена  Святогірським  історико-архітектурним заповідником  і видана  у донецькому видавництві «Східний видавничий дім» в 2014 році накладом 200 примірників. Альманах є щорічним науковим виданням заповідника. 9-й випуск збірки 2014 року буде цікавий освітянам, краєзнавцям, всім, хто цікавиться останніми науковими результатами в галузі історичних і археологічних досліджень.
В збірку традиційно включені публікації  за результатами археологічних  досліджень на пам’ятках Подінців’я,  а також використання цих досліджень в музейній роботі  ( розділ «Археологічні дослідження»).
В розділі «Історичні дослідження. Музеєзнавство» надруковано 10 наукових статей, в тому числі останні дослідження науковців і краєзнавців з питань історії козацтва і заселення Подінців’я в XVI-XVII ст.., маловідомим монастирям Слобожанщини, досвіду реставрації пам’яток історії і культури.
В розділі «Матеріали до ювілейних дат» представлені роботи краєзнавців з м. Слов’янська, присвячені ювілеям історичних постатей і діячів культури, які внесли вагомий вклад в розвиток науки і культури регіону і м. Слов’янська. Всього в 9-й випуск  Альманаху  залучено 20 статей і повідомлень   30  авторів з Києва, Донецької і Харківської областей.   
2. Видання «Проблеми збереження і використання культурної спадщини в Україні»  включає матеріали II всеукраїнської науково - практичної конференції, присвяченої 10-й річниці надання Свято-Успенському монастиреві статусу лаври(2004),170-річчю відновлення Святогірського Успенського монастиря (1844) і 80-річчю створення краєзнавчого музею М.В. Сібільовим у Святогірську(1934). Конференція відбулася 25-26 вересня 2014 року на базі Святогірського заповідника і Святогірської лаври. В збірці надруковано 40 доповідей по найактуальнішим питанням охорони, збереження, реставрації і використання об’єктів культурної спадщини в  Україні. Учасники конференції  представляють наукові установи і учбові заклади,  заповідники і музеї, національні природні парки і реставраційні організації з різних регіонів  України, зокрема Донецької, Харківської, Полтавської, Чернігівської, Черкаської,Волинської,Львівської, Івано-Франківської,Рівненської областей і м. Києва.
Збірка надрукована накладом 200 примірників у видавництві «Східний видавничий дім» за участю РА ТОВ «Ваш імідж» (м.Донецьк).
3.  Видання «Святогір’я і історії козацтва» присвячена 415- річчю заснування фортеці Цареборисів (зараз с.Червоний Оскіл Ізюмського р-ну Харківської обл.). Це збірка наукових статей, підготовлених спільно з Союзом козацьких організацій України і надрукованих в 2014 році у видавництві «Кальміус» (м. Донецьк) накладом 120 примірників. До збірки  залучені нові дослідження з історії козацтва на території середнього Подінців’я в різні хронологічні періоди починаючи з XVI століття. Всього надруковано 12 статей науковців з Святогірська, Слов’янська,Донецька,Харкова.
На презентації плануються виступи авторів і упорядників видань.

Прес-реліз підготовлений редактором-упорядником представлених видань,
провідним науковим співробітником
Святогірського історико-архітектурного заповідника    В.М.Дєдовим

 

26 грудня 2012 року в Святогірському історико-архітектурному заповіднику під час проведення конференції «Сібільовські читання 2014» відбулась презентація щойно виданого збірника наукових праць «Святогірський альманах 2014»

 

 

26 грудня 2014 року у м.Святогірську в конференцзалі Святогірського історико-архітектурного заповідника відбулася VI науково-практична конференція «Сібільовські читання 2014».
31 учасник конференції представляв наукові установи, музейні і учбові заклади, науково-реставраційні організації, а також регіональні організації  Національної спілки краєзнавців України із Донецької, Харківської областей,м. Києва.
На обговорення  конференції   винесено  20 доповідей за результатами науково-дослідної роботи в 2014 році. За предметом  та напрямками досліджень доповіді були присвячені археологічним і історичним дослідженням 2014 року на території Святогірського історичного ареалу, питанням музеєзнавства, збереження культурної спадщини, ювілейним і пам’ятним датам. На конференції були презентовані нові видання Святогірського історико-архітектурного заповідника, в тому числі «Святогірський альманах 2014», в якому опубліковані матеріали конференції.
Учасників конференції привітала директор заповідника Світлана Шарабан.
Конференцію вів провідний науковий співробітник Святогірського історико-архітектурного заповідника, заслужений працівник культури України  Володимир Дєдов. На об’єднаному засіданні секцій конференції виступили з доповідями Олександр Колесник – канд. історичних наук, доцент кафедри історіографії, джерелознавства, археології і методики викладання історії Донецького національного університету, Володимир Давиденко – викладач кафедри історії і культурології Краматорського економіко-гуманітарного інституту, Володимир Дєдов– провідний науковий співробітник КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник в м. Святогірську», Лесь Ісаїв – історик, заслужений працівник освіти України з Харківської обл., Олександр Дєдов -  молодший науковий співробітник КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник в м. Святогірську», Олексій Духін – краєзнавець, член т-ва «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка з м. Слов’янська, Ярослава Дєдова – зав. науково-просвітницьким відділом КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник в м. Святогірську», Володимир Коцаренко – голова  Краматорської міської громадської організації  «Клуб «Краєзнавець», Почесний краєзнавець України, Анна Соляник – зав. відділом «історичний музей» КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську», Анатолій Шамрай – старший науковий співробітник Слов’янського краєзнавчого музею, Леонід Шибря – краєзнавець з м.Ізюма Харківської обл.. Світлана Шарабан - директор  КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник в м. Святогірську», Наталія Шалаєва – старший науковий співробітник КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник в м. Святогірську».

Огкомітет конференціїФоторепортаж з конференції додається.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

4-5грудня 2014року в Національному Києво-Печерському історико-архітектурному заповіднику відбулася XIX Міжнародна наукова конференція «МОГИЛЯНСЬКІ ЧИТАННЯ 2014»присвячена 925 річчю освячення Великої Печерської церкви. Тема конференції: «Давньоруські храми: дослідження та збереження».Конференція відкрилася виступом заступника генерального директора заповідника, доктора історичних наук Сергія Півоварова. На пленарному засіданні з доповідями виступили головний архітектор заповідника Олександр Романченко, кандидати історичних наук Тимур Бобровський, Євгенія Ковальчук, Олена Черненко, Михайло Сагайдак та інші науковці з Києва,Чернігова,Санкт-Петербурга,Луцька, Харкова. На конференції працювало 5 секцій. На секції «Історичні та джерелознавчі дослідження» з доповіддю «Знамення в Печерському монастирі 11.02.1110р. (до питання про дослідження літописного тексту про знамення і його значення)» виступив провідний науковий співробітник Святогірського історико-архітектурного заповідника Володимир Дєдов. Текст доповіді розміщений в розділі «Наші публікації».


Фоторепортаж з конференції.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 жовтня Історичний музей заповідника презентував на виставках «Святі Гори в XVIII-XIX ст.» (зал № 4) та «Садиба Потьомкіних XIX ст.» (зал № 5) нові експонати: електронні копії на полотні картин худ. І. Рєпіна «Вид Святогірського Успенського монастиря на річці Сіверський Дінець» 1880 р. (оригінал зберігається в Державній Третяківській галереї, РФ) і худ. Д. Макаренкова «Вид Святогірської Успенської пустині Харківської губернії» 1847 р. (оригінал зберігається в Єгорьєвському історико-художньому музеї, РФ).

Презентація картин.

 

І.Рэпін. Вид Святогірського Успенського монастиря на річці Сіверський Дінець.1880 р.

Д.Макаренков.  Вид Святогірської Успенської пустині Харківської губернії. 1847 р

 

Фото с презентации

 

 

 

 

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678СледующаяПоследняя»

Страница 3 из 8
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru