левый узор
 
Архив новостей

Видання надруковані спільно з видавництвом «Донбас» і «Ваш Імідж» (м. Донецьк). Організатори презентації створили виставку видань Святогірського історико-архітектурного заповідника


На презентацію в читацькій залі бібліотеки зібралися науковці (історики, археологи), краєзнавці, педагоги, студенти, представники творчої інтелігенції.

Учасників презентації привітала Слов’янській міській голова Н.І.Штепа. Від імені Слов’янської міської ради Н.І.Штепа нагородила науковців, які внесли найбільший вклад у підготовку видань почесними грамотами.

Презентацію вів провідний науковий співробітник СДІАЗ, засл.працівник культури України  В.М.Дєдов.

Він представив наукові статті в збірці «Святогірський альманах 2013» за результатами археологічних і історичних досліджень 2013 року. Всього у восьмий випуск   Альманаху залучено 19 статей і повідомлень   28  авторів з 11 міст  Донецької, Харківської областей, м.Києва.
На презентації виступили автори статей з міст Слов’янська, Краматорська, Святогірська

В.В.Давиденко, викладач історичних дисциплін   Краматорського економіко-гуманітарного інституту;

А.В.Шамрай, старший науковий співробітник Слов’янського краєзнавчого музею;

О.В.Плахов, краєзнавець з м.Слов’янська;

М.С.Рижкова, канд. педагогічних наук, викладач Харківської інженерно-педагогічної академії;

А.А.Соляник, зав. відділом «Історичний музей» Святогірського історико-архітектурного заповідника.

Каталог поштових листівок XIX-XX ст. «Святі Гори» представив один з авторів видання, краєзнавець з м.Слов’янська О.Й.Духін (іл.10).
Це видання присвячене 1025 – річчю хрещення Русі.

На презентації виступили голова краєзнавчої організації м.Слов’янська В.П.Скрипник,

голова Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України В.І.Романько, який нагородив грамотами обласної організації найбільш активних краєзнавців Слов’янська і вручив квиток члена Національної спілки краєзнавців України  В.В.Давиденко.


Інформація підготовлена провідним науковим співробітником Святогірського історико-архітектурного заповідника          В.М.Дєдовим

 

Прес-реліз

До презентаціі науково-популярних видань
Святогірського історико-архітектурного заповідника
«Святогірський альманах 2013» і каталогу поштових листівок 19-20 ст. «Святі Гори».


Презентація видань відбудеться у приміщені ЦБС м.Слов’янська 26 березня о 14.00.
На презентації будуть представлені два видання, що поступили останнім часом до фондів ЦБС і надруковані спільно видавництвом «Донбас» і «Ваш Імідж» м. Донецька у грудні 2013 р.
1. Збірка «Святогірський альманах 2013» є щорічним науковим виданням Святогірського історико-архітектурного заповідника. В 2013 році виданий 8-й випуск збірки, який буде цікавий освітянам, краєзнавцям, всім, хто цікавиться останніми науковими результатами в галузі історичних і археологічних досліджень.
В Альманах 2013 року традиційно включені публікації  за результатами археологічних  досліджень 2013 року на пам’ятках Подінців’я  (статті розділу «Археологічні дослідження»). Всього – 8 статей, авторами яких являються і фахівці з м.Слов’янська і Слов’янського р-ну (Давиденко В.В., Зоря А.Н.,Соловкін А.А.,Полтавець С.М., Шамрай А.В.)
В розділі «Історичні дослідження. Музеєзнавство» надруковано 9 наукових статей, в тому числі останні дослідження науковців і краєзнавців з м.Слов’янська (колективна робота краєзнавців Духіна О.Й,Кіркача Г.М.,Плахова О.В. щодо відображення Святих Гір у творах художників 19 ст. – М.Ткаченка і І Вельця; робота  викладача інженерно-педагогичнох академії М.С.Рижкової щодо практики походів і екскурсій в Святі Гори наприкінці 19 ст.).
В додатку представлені дослідження присвячені 400 річчю Дому Романових (стаття Дєдова В.М.) і 100 річчю художника Кохана (повідомлення Духіна О.Й.). Більшість наданих матеріалів  мають ілюстрації, які безумовно піднімають рівень статей і привабливість збірки. Всього в восьмий випуск  наукових праць «Святогірський альманах 2013» залучено 19 статей і повідомлень   28  авторів – науковців Державного історико - архітектурного заповідника, Донецького національного університету, Донецького обласного краєзнавчого музею,інших науково-дослідних та музейних закладів України. За географічною ознакою матеріали представлені авторами з 11 міст  Донецької, Харківської областей, м.Києва.  
Редактор – упорядник  збірки  - провідний науковий співробітник  КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську»  В.М. Дєдов.
2.Каталог поштових листівок  19-20  ст. «Святі Гори» - є вже другим виданням такого роду, значно доповненим. В 1-му виданні, що вийшло в 1998 р. надруковано 87 листівок, в презентованому каталогу - 120 листівок  з фондів Святогірського історико-архітектурного заповідника , а також приватних зібрань краєзнавців з м.Слов’янська Г.М.Кіркача і О.Й.Духіна.
Опубліковані листівки мають неабияке значення як мистецькі твори, які зафіксували вигляд визначних пам’яток історії, архітектури, мистецтва – Святогірської лаври і інших об’єктів культурної спадщини Святогір’я на різних етапах їх існування. Це видання присвячене 1025 – річчю хрещення Русі. Попередня стаття до каталогу написана авторами – краєзнавцями з Слов’янська О.Й.Духіним, Г.М.Кіркачем і науковцем Святогірського заповідника В.М. Дєдовим.
На презентації плануються виступи авторів і упорядників видань.

Провідний науковий співробітник
Святогірського історико-архітектурного заповідника
Засл. працівник культури України                                         В.М.Дєдов

 

28 лютого 2014р. на базі Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди відбулася міжнародна наукова конференція «Краєзнавство і учитель 2014».

Програма конференції



Організаторами конференції виступили Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, Національний дослідницький університет Російської Федерації, Бєлгородський державний університет. На 5-ти секціях:
1)Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії в регіональних дослідженнях;
2)Історія та народознавство Слобожанщини;
3)Історіографія та джерелознавство історичного краєзнавства;
4)Гендерна та жіноча історія;
5)Традиційні та новітні технології краєзнавчої роботи
було представлено 135 доповідей  науковців з України і Росії.

В роботі секції «Історія та народознавство Слобожанщини» прийняв участь провідний науковий співробітник СДІАЗ Володимир Дєдов з доповіддю на тему «Харківські архієреї і їх пастирська діяльність з відновлення Святогірського монастиря в XIX ст..». З текстом доповіді можна ознайомитися на сайті СДІАЗ в розділі «Наші публікації». Доповідь надрукована в збірці «Краєзнавство і учитель – 2014.Тези доповідей міжнародної наукової конференції. 28 лютого 2014.Україна.м.Харків».– Харків: Колегіум, 2014.-143с.
Також  Володимир Дєдов виступив на пленарному засіданні конференції з темою «Актуальні питання краєзнавчої роботи на сучасному етапі». Під час виступу були презентовані видання Святогірського історико-архітектурного заповідника 2012-2013 років, які були  передані до наукової бібліотеки університету.


Фоторепортаж з конференції


1.Аудіторія конференції


2.Відкриває конференцію декан історичного факультету ХНПУ ім..Г.С.Сковороди Світлана Бережна


3.Вітальне слово проректора з науково-педагогічної роботи ХНПУ ім..Г.С.Сковороди Анатолія Губи


4.Вітальне слово представника  Харківської державної наукової бібліотеки ім.. В.Г.Короленка


5.Виступ  Володимира Дєдова на пленарному засіданні конференції.

 

18 февраля 2014 г. в помещении библиотеки им. Крупской (г. Донецк) состоялась презентация новых изданий СГИАЗ - "Святогорский альианах 2013" и каталога почтовых открыток "Святые Горы"

Фото с презентации.

1. Відкриття презентації видань СДІАЗ в бібліотеці ім. Крупської.

2. Виставка видань Святогірського історико - архітектурного заповідника.

3. Аудиторія презентації краєзнавці, вчителі, студенти.

4. Видання Святогірського історико - архітектурного заповідника представляє В.М. Дєдов- провідний науковий співробітник СДІАЗ.

5. Виступає заступник головного редактора збірки наукових праць «Святогірський альманах 2013» канд. істор. наук, докторант  О. В. Колесник.

6. Виступає старший наук. співробітник ДОКМ  Е.Є. Кравченко.

7. Виступає зав. відділу Історичний музей  СДІАЗ  А.А. Соляник.

 

20-21 грудня 2013 р. відбулася  щорічна наукова конференція  «V Сібільовські читання». На конференцію представлені результати наукових досліджень останнього часу, які присвячені історико-культурній спадщині Святогірського історичного ареалу, а також актуальним питанням музеєзнавства, охорони і реставрації пам’яток археології, історії, архітектури. В програмі конференції 19 доповідей науковців Святогірського заповідника, Донецького національного університету, Донецького обласного краєзнавчого музею, Краматорського економіко-гуманітарного інституту, Української державної академії залізничного транспорту (м.Харків), Української інженерно-педагогічної академії (м.Слов’янськ), Артемівського і Слов’янського краєзнавчих музеїв, Державного підприємства «Слобідська археологічна служба» (м.Харків).

Активну участь в роботі конференції взяли краєзнавці м.Слов’янська, Миколаївки, Красного Лиману.

Конференцію вів провідний науковий співробітник СДІАЗ, заслужений  працівник культури України Володимир Дєдов.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася директор заповідника Світлана Шарабан.

В рамках конференції відбулася презентація нових наукових видань заповідника – збірки наукових праць «Святогірський альманах 2013» і каталогу поштових листівок  XIX – XX ст. з видами Святих Гір під назвою «Святі Гори».

Наукову збірку «Святогірський альманах 2013» представив заступник головного редактора збірки, кандидат історичних наук , доцент Донецького національного університету Олександр Колесник.

З матеріалами  збірки  можна ознайомитися на сайті (розділ «Наші публікації»).

 

Фоторепортаж з конференції .


 

 
«ПерваяПредыдущая11121314151617181920СледующаяПоследняя»

Страница 18 из 24
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru