левый узор
 
Архив новостей

АНОНС

Наукова конференція «XIV Сібільовські читання»

у м.Святогірську Донецької області 18 грудня 2019 року.

Організатор конференції:

Комунальний заклад «Адміністрація державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську».

 

Місце проведення конференції:

м. Святогірськ, вул. Зарічна, буд.3.

Адміністративний корпус (№20) Святогірського історико-архітектурного заповідника.

 

Відкриття конференції 18 грудня 2019 року о 10.00. в актовому залі Святогірського історико- архитектурного заповідника. Щорічна наукова конференція «Сібільовські читання» - проводиться на базі КЗ «Адміністрація державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську» з метою введення в науковий обіг і оприлюднення результатів досліджень історико-культурної спадщини Святогірського історичного ареалу. В 2019 році відбудеться чотирнадцята конференція, на який представлені доповіді і повідомлення істориків, археологів, краєзнавців, працівників музеїв з Донецької, Харківської областей.

В складі конференції «XIV Сібільовські читання» планується спільне засідання секціїй:

1.Археологічні дослідження.

2.Історичні дослідження і музеєзнавство.

3.Історіографія та джерела.

Матеріали конференції будуть опубліковані в збірці «Святогірський альманах 2019-2020».


До програми «Сібільовських читань» включена екскурсія по виставковим залам корпусу №20 .

ОРГКОМІТЕТ

 

 

10 жовтня у виставковій залі Святогірського історико-архітектурного заповідника (вул.. Зарічна,корпус №20 ) відкрилась археологічна виставка «ГОСПОДАРСТВО ТА ПОБУТ СЕРЕДНЬОВІЧНОГО НАСЕЛЕННЯ СВЯТОГІР’Я (НА ПРИКЛАДІ ПОХОВАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ VIII-XIVст.)». На виставці представлено більш ніж 200 археологічних артефактів періоду VIII-XIVст., які походять з ново виявлених пам’яток археології на території Святогір’я - поховально-кремаційних комплексів . В експозиції представлені речі з 16 таких комплексів, з фондів заповідника, а саме: господарство та побут середньовічного населення.


Виставку відкрила зав. відділу «історичний музей» Олена Зубаревич.

З вітальним словом до учасників заходу звернулася директорка комунального закладу «Адміністрація Державного історико - архітектурного заповідника у м. Святогірську» Світлана Шарабан.

Від імені Святогірської міської ради і міськвиконкому привітав учасників відкриття виставки заступник міського голови Дмитро Климович.

Про дослідження поховальних комплексів в період 2010-2019рр., створення виставки та її наукову концепцію розповів автор виставки, провідний науковий співробітник заповідника, заслужений працівник культури України Володимир Дєдов. Він також провів екскурсію по експозиції виставки і відповів на питання стосовно використання окремих знарядь праці і технологій виробництва періоду середньовіччя.

Робота виставки середа-неділя, з 8.30. до 16.30, понеділок , вівторок вихідний день.

Фоторепортаж з відкриття виставки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Запрошуємо на відкриття виставки усіх бажаючих дізнатися про життя середньовічного населення Святогір’я(VIII-XIVст).

10 жовтня о 15.00. у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника (вул.Зарічна, корпус №20 на території Свято-Успенської лаври) відбудеться відкриття археологічної виставки «Господарство та побут середньовічного населення Святогір’я (на прикладі поховальних комплексів VIII-XIVст.)».


Під час археологічних розвідок 2010-2018 років в лісових масивах Святих Гір поблизу відомих пам’ятників археології – Теплинського, Сидоровського і Маяцького городищ VIII-X ст. виявлені комплекси речей періоду середньовіччя, які отримали в літературі назву скарбів, або тайників. Схованки зроблені в ямах глибиною від 0,4 до 1м, заповнених залізними речами, які мають аналогії в старожитностях салтівської культури VIII-X ст. В окремих випадках речі мають сліди вторинного перебування у вогні і супроводжуються кальцинованими кістками людини (кремаційні поховання), що дозволило віднести схованки до поховальних комплексів. 16 комплексів з території Святогірського історичного ареалу склали основу археологічної виставки «Господарство та побут середньовічного населення Святогір’я.» Саме господарська діяльність і побут місцевого населення через призму поховальних комплексів з фондів заповідника є предметом виставки, яка за галузями господарської діяльності місцевого населення складається з окремих розділів: землеробство, скотарство, ремесла та побут.

 

 

 

 

24.08.2019р. В Краматорську відбувся фестиваль з нагоди святкування Дня Незалежності України « Ми різні, але ми єдині ».

Святогірський заповідник взяв участь в цьому заході з виставкою «Святі Гори в період козацької доби», також була представлена сувенірна продукція з зображенням пам’яток архітектури заповідника та науково-популярні видання з історії Святогірського історичного ареалу.

Представила заклади культури в.о. начальника управління культури і туризму Аліна Певна.

Гостей та жителів міста з виставкою знайомили:

- директор заповідника Світлана Шарабан

- зав. науково- просвітницького відділу Ярослава Дедова

- зав. сектору інформації Олена Ткачук

- зав. відділу «Історичний музей» Олена Зубаревич

Виставку відвідав голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко, військові та громадські діячи.


Фоторепортаж заходу…

Фото Зубаревич О.Г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КЗ «АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА у м. СВЯТОГІРСЬКУ»

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у науково-практичній конференції XIV Сібільовських читаннях, які відбудуться у грудні 2019 року.

Передбачається робота наступних секцій:

Археологічної, історичної, пам’ятко охоронної, музейної справи.

Вимоги до оформлення доповідей, що подаються:

Доповіді обсягом до 5 сторінок форматом А-4 (шрифт Times New Roman14-й кегль, через півтора інтервали) повинні містити назву, прізвище, ім’я, по-батькові автора, текст. Посилання на літературу і джерела слід наводити у квадратних дужках з їх наскрізною нумерацією, наприклад [2, 15], де 2 – порядковий номер у списку використаних джерел, 15 – номер сторінки. Електронний варіант у форматі Word. Ілюстрації подавати у форматі tiff або jpeg. Просимо також надати повну інформацію про себе: ім’я, по-батькові, прізвище, вчене звання, місце роботи, тема доповіді,

Матеріали доповідей надсилати на електронну пошту за адресою:

За підсумками конференції буде видана збірка наукових статей у щорічнику «Святогірський альманах 2019».

Оргкомітет здійснює відбір запропонованих матеріалів. У разі недотримання даних вимог доповідь може бути відхилена.

Точна дата проведення науково-практичної конференції буде повідомлена додатково.

Тексти доповідей мають бути надіслані до 1 жовтня 2019 року. У разі затримки термінів подачі вони розглядатися не будуть.

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 2 из 18
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru