левый узор
 
Архив новостей

14 жовтня 2021 року  в історичному музеї  КЗ «Адміністрація державного історико-архітектурного заповідника у м. Святогірську» з нагоди державного свята - Дня захисників і захисниць України відбулись  дві лекції – екскурсії «Мужність і відвага крізь покоління» (від козацької доби до сьогодення).

Екскурсії провела  Ярослава Дєдова – завідувач відділу науково-освітньої роботи.

Учасниками заходу стали гості із м. Бахмут, Суми.

Вони познайомились з фондовою колекцією  археологічних артефактів козацької доби  XVII – XVIII ст.,  з розкопок на місці козацьких поселень на Святих Горах та міст-фортець Цареборисів, Тор, Маяки.  Це дало можливість сучасникам усвідомити і розкрити для себе таке  багатогранне історико-політичне і соціально-культурне явище як українське козацтво, визначити їх роль як захисників рідної землі.

Великий інтерес у відвідувачів викликали художні твори видатного народного художника України Володимира Шенделя  із серії «Лицарі Січі Запорізької».

Захищали цілісність України  в роки Другої світової війни наші діди і батьки зі зброєю в руках. Екскурсанти познайомилися із зразками стрілецької зброї ХХ ст. та документальними свідченнями про бойові події на території Святогірського історичного ареалу, представленими в експозиційних залах історичного музею заповідника.

Фоторепортаж з екскурсії:

На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та у приміщенні

 

На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та у приміщенні

 

На зображенні може бути: у приміщенні

 

Можливо, це ілюстрація

 

Можливо, це ілюстрація

 

На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять

 

На зображенні може бути: у приміщенні

 

 

 

 

 

14 жовтня українці святкують відразу три свята:

День захисників та захисниць України

День Українського козацтва

День Покрови Пресвятої Богородиці.

Вітаємо зі святами!

З давніх – давен козаки стали на захист рідної землі і православної віри.

Сміливі воїни, вправні вершники вони вміли виживати в степах дикого поля, а за необхідності лікуватись та загоювати бойові рани. Зовсім мало козак міг мати при собі особистих речей, але люлька та кисет с тютюном, або цілющими травами були не від’ємним атрибутом українського козака.

Згадуючи козацькі традиції ми пропонуємо вам майстер клас з виготовлення козацького кисету.

 

14 жовтня

День захисників та захисниць України

День Українського козацтва

День Покрови Пресвятої Богородиці.

Вітаємо зі святами!

https://youtu.be/Xqmvj2blezM

 

 

На зображенні може бути: текст

 

Увага!

Конкурс для бібліотекарів та бібліотекарок

«Культурна спадщина та видатні постаті»

5 жовтня — 5 листопада 2021

Створюйте та редагуйте статті Вікіпедії про культурну спадщину та відомих людей вашого рідного міста чи села і вигравайте цінні призи!

Більше про конкурс — biblio.wikipedia.org.ua

У Вікіпедії пройде конкурс статей про культурну спадщину і видатних постатей України

Із 5 жовтня до 5 листопада ГО «Вікімедіа Україна» та БФ «Бібліотечна країна» запрошують долучатися до конкурсу з наповнення україномовного розділу Вікіпедії статтями про об'єкти культурної спадщини та видатних людей України. Конкурс проводимо для бібліотекарів та бібліотекарок, однак долучитися можуть усі охочі. У межах підготовки до конкурсу ми проведемо два вебінари, реєстрація на них уже відкрита.

CulturalHeritageLogo.svg

Бібліотекарі є важливими зберігачами знань, адже мають доступ до великої кількості джерел. У фондах бібліотек  часто зберігаються рідкісні та цікаві видання на краєзнавчу тематику, доступ до яких є лише у відвідувачів та працівників закладу.

У рамках всеукраїнського конкурсу «Культурна спадщина та видатні постаті» запрошуємо поділитися гордістю рідного краю з усією Україною, «звільнити знання» про культурну спадщину та відомих людей, а разом із цим покращити Вікіпедію — найбільшу електронну енциклопедію.

Щоб долучитися до конкурсу, потрібно зареєструватися у Вікіпедії і створити чи суттєво поліпшити принаймні одну статтю протягом конкурсного періоду згідно з правилами Вікіпедії.

Переможці зможуть виграти цінні призи та сувеніри для себе і своєї бібліотеки, а усі активні учасники й учасниці — пам’ятні сувеніри і сертифікати про участь. Організатори нагородять авторів та авторок найкращих статей, а також авторів найбільшого якісного внеску.

Детальні умови та покрокова інструкція участі — на сторінці акції у Вікіпедії.

У понеділок 27 вересня, четвер 7 жовтня та вівторок 19жовтня ГО «Вікімедіа Україна»  проведе вебінари для бібліотекарів і всіх охочих, де йтиметься про акцію та спрезентують детальну інструкцію, як взяти у ній участь. Для участі у вебінарах та для того, щоб отримувати новини конкурсу, реєструйтесь за посиланням.

Такий конкурс «Вікімедіа Україна» проводить уже вдруге. У межах конкурсу 2018 року бібліотекарі та користувачі із 45 бібліотек з усієї України створили та доповнили майже 300 статей.

Сторінка конкурсу у Вікіпедії: http://biblio.wikipedia.org.ua/

Зареєструватися на вебінар bit.ly/BiblioWebinars


Адреса організаторів для запитань і пропозицій — Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 2 из 24
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru