левый узор
 
Архив новостей

 

18 травня, в Міжнародний день музеїв, Святогірський заповідник провів культурно-мистецький захід «Квартети Бетховена в Святих Горах» в рамках міжнародної акції «Ніч в музеї» .

На це захід завітали депутати Святогірської міської ради, учителі шкіл м. Святогірська, представники громадських організацій та жителі міста, в числі почесних гостей на захід був запрошений митрополит Святогірський Арсеній. У цьому році на ньому були присутні близько 60 осіб.

Захід в рамках акції «Ніч в музеї» проходив в незвичайному музичному форматі присвяченому одному з найбільших геніїв музичного мистецтва, видатному німецькому композитору Людвігу ван Бетховену (1770-1827) і його творчим зв'язкам зі Святими Горами.

Далі детальніше…

Автором проекту «Квартети Бетховена в Святих Горах» і ведучою заходу була зав. відділом Історичний музей Анна Соляник.

На початку заходу вітальне слово сказала директор заповідника Світлана Шарабан. Привітавши всіх присутніх і поздоровивши всіх присутніх музейних працівників з їх професійним святом, вона оголосила тему майбутнього музичного вечора і його відкриття.

Надала історичну довідку та ввела в тему «Квартети Бетховена в Святих Горах» завідувач науково-просвітницьким відділом Ярослава Дєдова.

Микола Борисович Голіцин - талановитий композитор, аранжувальник, музичний критик, видатний віолончеліст і шалений пропагандист музики Л. ван Бетховена. Ця сторона творчої натури князя Н.Б. Голіцина досить добре досліджена. Факти створення композитором Людвигом ван Бетховеном в складі його останніх музичних творів трьох квартетів (ор.127,130,132) на замовлення князя М.Б.Голіцина, а також посвята йому увертюри «Освячення дому» (ор.124) останнім часом набувають особливої ваги в зв’язку з європейськими прагненнями України і пошуками спільного культурного простору в історичній ретроспективі.

Увага відвідувачів була зосереджена на європейських джерелах, перш за все листуванні князя з композитором і обставин створення музичних творів з посвятою М.Б.Голіцину. В 1996-1998 роках Бетховенським архівом і Будинком Бетховена в Боні було опубліковано повне епістолярне зібрання Бетховена, в складі якого листи до князя М.Б.Голіцина.

Після закінчення історичної довідки в залі Історичного музею за темою «Святі Гори в XVIII-XIX ст. Садиба Потьомкіних XIX ст.» з відтворенням інтер'єру камінну залу палацу (автор наукової концепції і тематико-експозиційного плану пров. науковий співробітник Володимир Дєдов), глядачам була представлена ​​майстерно поставлена вистава листування великого генія музики і іменитого шанувальника його неперевершеного таланту. Від їх особи читали листи режисер і актор студентського театру «7 поверх» міста Слов'янська Іван Дедюхін і актор цього ж театру Іван Проскурін.


Партнерський зв’язок з Будинком Бетховена в Боні дав свої результати.

До наукових фондів заповідника після тривалого діалогу з науковими співробітниками Будинку Бетховена в Боні надійшли якісні електронні копії партитур та листів.

Презентувала нові експонати в.о.головного. зберігача фондів заповідника Ельвіра Мушка.

В світ гармонії та захоплень занурили відвідувачів музиканти, що отримали запрошення прийняти участь у заході. На запрошення відгукнулись ансамбль скрипалів старших класів школи мистецтв м. Слов’янськ , який увазі відвідувачів запропонував популярні та класичні мелодії європейських композиторів ХVIII-ХІ Х ст. Продовжила концерт вокаліст школи мистецтв м. Слов’янськ Аліна Ашурова концертмейстер Тетяна Діденко. У її виконанні відвідувачі почули пісню на музику Людвіга ван Бетховена «Прощання Моллі», що була виконана мовою оригінала німецькою. Відвідувачі почули твір неймовірної краси композитор Каччіні «Авве Мария», цей твір також був виконаний мовою оригінала- латинь.

У виконанні учениці 7 класу Святогірської музичної школи Василини Наумкіної відвідувачі почули однин з найвідоміших і улюблених творів в історії музичної культури «Місячну сонату».

На запрошення заповідника прийняти участь в нашому заході відгукнулись партнери заповідника, творчі люди - це вчителі музичної школи м. Святогірськ (ансамбль вчителів музичної школи м. Святогірськ: скрипка Марина Чернобаєва, скрипка Марина Зайцева , фортепіано Лариса Вінтонович, фортепіано Ірина Унгур`янова).

У виконанні цього ансамблю відвідувачі почули твори Л. Бетховена «Молитва», «Весело – сумно», «Аллегретто», пісню «Ода до радості».

Для відчуття філософського настрою перед кожним музичним твором мол.науковий співробітник заповідника Юлія Овчаренко декламувала вірші на тему цих музичних творів. Наймолодша учасниця заходу Аріша Соляник ввела в тему пісні на вірші Гьоте «Бабак».

Від імені дирекції СДІАЗ за участь в Міжнародній акції «Ніч в музеї» всім її учасникам вручалися листи подяки.

На завершення вечора була проведена оглядова екскурсія по залах історичного музею, присвяченого історії Святих Гір з найдавніших часів до ХХ ст.

Деякі фото заходу представлені нижче.

Інші фото виставлені за посиланнями -

https://drive.google.com/drive/folders/

16qqp4uP_d3iX7i4v8dkxLtOUSXK54mkr?usp=sharing

Фото з архіву Святогірської лаври -

https://www.flickr.com/photos/svlavra/sets/72157669139739468

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 травня 2018 р. у виставковій залі Історичного музею Святогірського державного історико-архітектурного заповідника відбувся вечір «Листи війни», присвячений Дню пам’яті та примирення.

Вечір відкрила автор проекту, зав. відділом «Історичний музей» Анна Соляник.

З привітальним словом до запрошених звернулася директор заповідника Світлана Шарабан, яка підкреслила вклад українського народу у перемогу над нацистською Німеччиною.

Ярослава Дєдова – зав. науково-просвітницького відділу розповіла присутнім про листи війни, написані з фронту до рідних та близьких, які зберігаються у фондах заповідника та експонуються на виставці «Святогірський плацдарм. 1941-1943 рр.», а також познайомила присутніх з історією листа-трикутника.

Десять листів війни прочитали співробітники заповідника: старший науковий співробітник Олександр Дєдов, молодший науковий співробітник Юлія Овчаренко, робітники заповідниками Валерій Борщ, Володимир Івахник, Володимир Зірка, а також сама юна учасниця вечора Аріна Соляник прочитала лист від свого прадіда Петра Теслюка до прабабусі Анни. Вона ж почитала молитву за Україну: Господи! Благослови Україну і всі родини наші. Навчи нас не продавати свою совість ні дешево, ні дорого. Захисти нас від ворогів видимих і невидимих, що хочуть поневолити нас. Дай нам, Боже, жити вільним життям. Дай кращу долю нашому народу. Дай нам єдність, мир і спокій. Господи! Збережи Україну!
Боже, прийми мою молитву! За Україну! За Мир!За Спокій!

На завершення вечора «Листи війни» для учасників вечора була проведена екскурсія по виставці «Святогірський плацдарм. 1941-1943».

На вечір пам’яті «Листи війни» завітали депутати Святогірської міської ради, учителі шкіл м. Святогірська, представники громадських організацій та жителі міста.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

16-20 квітня 2018 року відбулася двадцять друга міжнародна наукова конференція

«Слобожанські читання», яка проходила у м. Харкові з нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць і присвячена 170-річчю з дня народження О.Я.Єфименко,українського історика і етнографа.

Організатори конференції: управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації, Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини і Харківський художній музей включили до програми конференції 211 доповідей. На пленарному засіданні 16 квітня,яке відбулося в приміщенні Харківського художнього музею було заслухано 20 доповідей, серед яких особливий інтерес викликали доповіді к.і.н. Ольги Вовк «Олександра Яківна Єфименко:портрет жінки історика на тлі епохи» і к.і.н. Валерія Скирди «В.В.Пассек і початок планомірних археологічних досліджень на Харківщині».

Протягом 17-20 квітня на 11 секціях конференції прозвучало 191 доповідь. 18 квітня на секції «Церковна історія і філософія», яка проходила в приміщенні Харківської державної академії культури виступив з доповіддю провідний науковий співробітник Святогірського історико-архітектурного заповідника, заслужений працівник культури України Володимир Дєдов на тему «Історичний опис річки Сіверський Донець поблизу Святих Гір Помпея Шабельського (до 170-річчя публікації».

Крім роботи секцій, актуальні теми історичного краєзнавства і регіональної історії були обговорені на 6 круглих столах і презентаціях нових видань. Серед іншого, була представлена наукова збірка «Культурна спадщина Слобожанщини» (№34, видавництво «Курсор»,2017р.), в який опублікована стаття Володимира Дєдова «Вопросы церковного управления Святыми Горами в условиях административно-территориальных реформаций 2-й половины XVIII в.».

Фоторепортаж з конференції

 

 

 

 

 

 

  

Завідувачка науково-просвітницького відділу Державного історико-архітектурного заповідника у м. Святогірську взяла участь у ІІІ воркшопі «Музей відкрито на ремонт», який проходив у м. Сєвєродонецьку Луганської області 21-24 лютого 2018 року. Учасниками воркшопу були музейні працівники Донецької та Луганської областей. На ІІІ воркшоп був запрошений архітектор Гордон Філевич (Канада), який познайомив учасників воркшопу з канадійським досвідом реорганізації музеїв. Він також відвідав кілька музеїв Луганської області , а також побував в історичному музеї заповідника (24.02.).

На семінарі була презентована книга «Сталь у степу», послом Бельгії в Україні Люком Якобсом. Примірники книг були подаровані особисто послом кожному музею, представленому на семінарі. Музейні працівники побували на екскурсії в м. Лисичанську, де познайомилися з бельгійським архітектурним спадком і відвідали Лисичанський краєзнавчий музей.

 

Також своїм досвідом роботи поділилися і співробітники інших музеїв України. Так, з доповіддю «Від теорії до практики – досвід молодої директорки музею» виступила Ольга Гончар (Львів-Бровари). З «Арсеналом ідей» по збільшенню відвідувачів музею поділилась Ольга Вієру (Київ), презентували результати проекту «Жовта лінія» Олексій Биков і Євгенія Моляр (Київ). Керівник проекту «Музей відкрито на ремонт» Леонід Марущак поділився враженнями від відвідування 41 музею Донеччини і Луганщини.

 

Фоторепортаж. (Фото С. Непочатової м. Слов’янськ)

 

 

 

 

 


 

22 лютого 2018 року в актовому залі Центральної публічної бібліотеки м.Краматорська відбулася презентація нових видань Святогірського історико-архітектурного заповідника. Презентація таких видань проводиться бібліотекою щорічно з метою ознайомлення читача з новими надходженнями книг історико-краєзнавчого характеру до фондів бібліотеки. Учасники заходу – краєзнавці і дослідники історії Донецького регіону, студенти вишів м.Краматорська з зацікавленням знайомилися з виставкою видань заповідника різних років, яку підготували співробітники бібліотеки, а також новими роботами, які презентувалися вперше - збіркою наукових праць «Святогірський альманах 2017» і каталогом археологічної виставки «Матеріальна і духовна культура населення Подінцівья» (на прикладі городища Царине VIII-XIV ст.).

Захід розпочався вшануванням пам’яті одного з авторів презентованих видань, слов’янського краєзнавця і археолога Анатолія Шамрая, який пішов з життя 3 лютого цього року.

Представив видання учасникам презентації головний редактор збірки «Святогірський альманах» і автор каталогу, провідний науковий співробітник Святогірського історико-архітектурного заповідника Володимир Дєдов. Він надав характеристику новим виданням, актуальності представлених досліджень. Зокрема «Святогірський альманах 2017» став 12-м випуском збірки, в якому опубліковані 22 статті з археології, історії, музеєзнавства. У збірку представили результати власних досліджень 25 авторів, в тому числі краєзнавці Краматорська Володимир Коцаренко і Віктор Іванов. З власною презентацією виступила автор дослідження про творчі зв’язки Людвига ван Бетховена і князя М.Б.Голіцина в 20-ті роки XIX ст. Анна Соляник, зав.відділом «історичний музей» Святогірського заповідника.

Каталог археологічної виставки «Матеріальна і духовна культура населення Подінцівья» (на прикладі городища Царине VIII-XIV ст.) (автори Володимир Дєдов, Анатолій Шамрай, Олексій Соловкин) присвячене археологічним знахідкам, які походять з одного пам’ятника археології – городища Царине у с.Маяки Слов’янського р-ну Володимир Дєдов. В каталозі представлені1400 предметів середньовіччя, які знайдені в різні роки археологами Донецька,Харкова,Слов’янська, Святогірська і репрезентують різні галузі господарства місцевого населення і його духовну культуру на протязі 700 років, з VIII по XIV століття. Видання надруковано київським видавництвом «С.А.М» накладом 500 прим. Частину накладу (50 примірників) заповідник передав бібліотеці для розповсюдження серед публічних бібліотек області.

Презентація завершилася обговоренням окремих тем краєзнавчих досліджень і планів на майбутнє.

Фоторепортаж з презентації (фото А.Соляник)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 
«ПерваяПредыдущая11121314151617181920СледующаяПоследняя»

Страница 11 из 24
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru