левый узор
 
Архив новостей
1.Афіша виставки.
-
-
На виставці представлено 100 раритетних експонатів  з 8 музеїв Донецької і Харківської областей: Святогірського історико-архітектурного заповідника, Артемівського краєзнавчого музею,Краматорського художнього музею, Дружківського краєзнавчого музею, Горлівського художнього музею,Харківських художнього і літературного музеїв, Ізюмського краєзнавчого музею.
Всі представлені експонати об’єднує те, що вони були відреставровані фахівцями Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, які прийняли безпосередню участь в організації і створенні виставки. Реставратори представили на виставку матеріали стану  предметів до реставрації, які показали титанічну і фахову роботу по спасінню національного культурного надбання  України з фондів різних музеїв. На виставці представлені унікальні археологічні знахідки часів Київської Русі, іконопис 19 ст., тканина 18 ст., документи, предмети декоративно-прикладного мистецтва, живопис, графіка відомих художників 19-20 ст. та ін..
Ця подія не залишилась поза увагою Міністерства культури України. На відкритті виставки був озвучений вітальний лист міністра культури Леоніда Новохатько.
Серед учасників відкриття  група реставраторів Харківської філії ННДРЦ України на чолі з директором Бокум Т.О., представники музеїв, які надали експонати на виставку, представники творчої інтелігенції.
Виставка буде відкрита для відвідування протягом всього сезону (до 1 вересня), щоденно, з 9.00.-до 16.30.Адреса: Святогірськ, вул.Зарічна,3 кор.20.(за Успенським собором Свято-Успенської лаври).

Фоторепортаж про відкриття виставки.


2.Вітальний лист учасникам відкриття виставки міністра культури України Леоніда Новохатько.
3.Виставку відкриває провідний наук. співр. заповідника Володимир Дєдов.
4.Вітальне слово учасникам відкриття директора заповідника Світлани Шарабан.
5.Виступає директор Харківської філії ННДРЦ України Тамара Бокум.
6.Група реставраторів ХФ ННДРЦУ на відкритті виставки.
7.Колекцію відреставрованих предметів Артемівського музею представила науковий співробітник Тетяна Д’якова.
8.Виступає директор Краматорського художнього музею Олена Орлова.
9.Виступає директор Ізюмського краєзнавчого музею Ольга Махортова.
10.Виступ директора Донецького художнього музею Галина Чумак.
11.Виступ народного художника України Володимира Шенделя.
12.Вітання начальника управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації зачитала зав. науково-просвітницьким відділом заповідника Ярослава Дєдова.
13.Екскурсію по виставці проводить науковець ХФ ННДРЦ України Алла Легейда.
14.Фрагмент експозиції.
15.Фрагмент експозиції.
16. Фрагмент експозиції.
17.Учасники відкриття виставки. Фото на згадку.
 

Міністерство культури України

Національний науково-дослідний реставраційний центр України

Шановне товариство!

Щиро вітаю Вас з нагоди відкриття виставки відреставрованих творів «Збережена спадщина», яка стала можливою завдяки плідній співпраці Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України та музеїв Донеччини. Виставка репрезентує відреставровані фахівцями філії унікальні пам'ятки з музейних колекцій Східного регіону держави, а саме: Харківських літературного та художнього музеїв, Державного історико-архітектурного заповідника у м. Святогірську, Художнього музею Краматорської міської ради, Горлівського художнього музею, Артемівського державного краєзнавчого музею, Дружківського історико-художнього музею, Ізюмського краєзнавчого музею.

Виставка «Збережена спадщина» є свідченням відданості українських реставраторів справі збереження національного історико-культурного надбання і одночасно продовженням проекту «Реставрація без кордонів...», який було започатковано філією в 2007 році. Багаторічне творче співробітництво науковців та художників-реставраторів Харківської філії з музеями Донецької області триває понад двадцять років. За цей час для музеїв регіону реставровано сотні пам'яток, які пов'язані з історією Донецького краю, його визначними подіями, зберігають пам'ять про видатних діячів, талановитих митців, що народилися на цій землі.

Сподіваюсь, що експозиція виставки «Збережена спадщина» сприятиме популяризації досягнень української школи реставрації, приверне належну увагу авторитетних вітчизняних та зарубіжних ділових, культурних і наукових кіл.

Бажаю відвідувачам виставки якомога глибше познайомитися з подвижницькою роботою художників-реставраторів, належно оцінити результати їх самовідданої праці, віддати данину справжньої пошани організаторам виставки.

З вірою в краще майбутнє від імені Міністерства культури України та від себе особисто вітаю організаторів і всіх учасників виставки з відкриттям, бажаю подальшої плідної роботи, нових творчих звершень, вагомих здобутків у справі збереження історико-культурного надбання.


Міністр культури України                                Л.М. Новохатько

 

 

17 травня 2013 року об 11-00 у виставковому залі Святогірського історико - архітектурного заповідник відбудеться відкриття виставки „Збережена спадщина ”

Виставка створена на основі відреставрованих Харківською філією науково-дослідного реставраційного центру України музейних предметів з фондів Святогірського історико - архітектурного заповідника, Художнього музею Краматорської міської ради, Дружківського історико - художнього музею, Горлівського художнього музею, Артемівського краєзнавчого музею, Ізюмського краєзнавчого музею, Харківського художнього музею, Харківського літературного музею.

Чекаємо Вас за адресою:

м. Святогірськ, вул. Зарічна 3, корпус №20.

 

 

18  квітня відбувся  науково-практичний семінар «Святогір’я в історії козацтва», організований Радою по козацтву при Донецькій облдержадміністрації, КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м.Святогірську» .

Семінар приурочений  до  Міжнародного  дня  пам’яток і історичних місць.

На семінар, який проходив в актовому залі Святогірського заповідника на території Святогірської лаври  (кор..№20) зібралися представники козацьких організацій Донецької,Луганської областей.

В програмі семінару включено 10 доповідей з питань історії козацтва науковців з різних наукових і музейних закладів Донецької і Харківської областей, а також відкриття виставки «Фортифікація Святогірського монастиря,Цареборислва,Тору за археологічними дослідженнями», презентація 4-х нових видань по історії козацтва Донеччини.

 

 

Святогірський державний

історико-архітектурний заповідник

Програма

науково-практичного семінара

« Святогір’я в історії козацтва»

18 квітня 2013 року

СВЯТОГІРСЬК - 2013

 

Організатори семінару:

- Рада по  казацтву при Донецкої  облдержадміністрації

-  Комунальний  заклад «Державний історико-архітектурний заповідник у м.Святогірську»

- Депутат Донецкої  обласної  ради  Дадашов О.С.

- Центр пам’яткознавства НАН України та Українського товариства охорони пам’яток історії і культури

 

Программа доповідей  і повідомлень:

1. Цареборисівська фортеця: результати та перспективи археологічних досліджень.

Голубєва Ірина  Володимирівна - канд. істор. наук, директор державного підприємства «Слобідська археологічна служба» (м.Харків).

2. Особенности казацкой колонизации Среднего Подонцовья в XVI-XVII ст..

Чепига Галина Геннадіївна, - канд. істор. наук., викладач  історії загальноосвітньої школи I-III ступеню № 47 (м.Донецьк).

3.  Станично-сторожевая служба в Святых  Горах в XVI-XVII вв.

Дедов Володимир Миколайович - провідний  науковий  співробітник      КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м.Святогірськ»  (м.Святогірськ)

4. Вплив гайдамацького руху  70 –х рр.XVIII ст.. на Святі Гори (за архівними матеріалами ).

Дедова Ярослава Дмитрівна  - зав. науково-просвітницьким відділом  КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м.Святогірськ»  (м.Святогірськ).

5. Музейний проект «Святі гори в історії Слобідської України» та його значеня в активізації досліджень по історії козацтва.

Шарабан Світлана Сергіївна - директор КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м.Святогірськ»  (м.Святогірськ).

6. Крепость Тор  по материалам археологических раскопок

Шамрай Анатолій Васильович   -  старший науковий співробітник Слав’янського краєзнавчого  музею (м.Слав’янськ).

7. Актуальні питання вивчення козацької історії Бахмуту

Татарінов Сергій Иосипович – доцент, канд. істор.наук., доцент Української інженерно-педагогичної академії -УІПА (м.Артемівськ).

8. Бахмутський козацький полк. 1711-1764 рр.

Драголюбов Андрій Васильович, магістр  організації горомадських  правоохоронних формувань, голова Ради Бахмутського козацтва  (м.Сіверськ)

9.Причини  повстання  К.Булавіна у Бахмуті.

Теслюк Руслан Сергійович-  член Студентської  наукової  спілки  Артемівського інституту  УИПА  (м.Артемівськ).

10. Роль донського козацтва у функціонуванні фортеці Бахмут.

Щербак Віктор Георгійович -  член Студентської  наукової  спілки  Артемівського інституту  УИПА  (м.Артемівськ).

 

Семінар відкрила директор Святогірського історико-архітектурного заповідника Світлана Шарабан.

З вітальним словом виступив верховний отаман Союзу козацьких організацій України Вадим Жмурин.

Присутні з зацікавленістю вислухали доповіді науковців – канд. істор. наук Чепіги Г.Г. з м.Донецьк , канд..істор наук Татаринова С.Й. з м.Артемівськ, канд..істор. наук Голубєвої І.В. з м.Харков, засл. працівника культури України  Дєдова В.М. з Святогірська та ін.. Активно виступили на семінарі і представники козацьких організацій. Жвавий інтерес викликав виступ голови Ради Бахмутського козацтва Драголюбова А.В. з темою по історії Бахмутського козацького полку.

Відкриття виставки «Фортифікація Святогірського монастиря,Цареборислва,Тору за археологічними дослідженнями» відбулося в рамках проведення семінару. Виставку відкрив автор експозиції, провідний науковий співробітник СДІАЗ  Дєдов В.М. Він ознайомив учасників семінару з основними розділами виставки: «Фортеця Цареборисів за археологічними дослідженнями», «Козацька фортеця Тор за археологічними дослідженнями», «Фортеця Бахмут», «Роль Святогірського монастиря в історії козацької колонізації придінців’я», «Етнографія і фольклор українського козацтва», «Поховання козацьких родин в Святих Горах», «Козацтво Донбасу на сучасному етапі».

З великою увагою учасники семінару вислухали розповідь ст..наук. співр. Слов’янського краєзнавчого музею, керівника археологічної експедиції в м.Слов’янськ Анатолія Шамрая по результатах розкопок фортеці Тор.

Відкриття виставки  завершив верховний атаман СКОУ Вадим Жмурин, розповівши про сучасний етап діяльності козацьких організацій на Донбасі і в Україні, участь козацтва в регіональних і всеукраїнських заходах, презентував книги –  романи  з історії  козацтва в 7томах, видані В.О.Жмуріним в соавторстві з А.Г.Амошою і В.В.Баранчиковим. Також була представлена підбірка книг гол.ред.газети «Козак Донбасу» Олега Мартинцова.

Завершився семінар нагородженням найбільш активних учасників і організаторів семінару. Після закриття семінару цікаву екскурсією по залам історичного музею Святогірського історико-архітектурного заповідника для учасників  провела зав. науково-просвітницьким відділом СДІАЗ Ярослава Дєдова.

 

Фоторепортаж з науково-практичного семінару

«Святогір’я в історії козацтва» 18 квітня 2013 р.


Іл.1.Відкриття семінару директором СДІАЗ Шарабан С.С.

Іл.2.Вітальне слово Верховного отамана Союзу козацьких організацій України Жмурина В.О.

Іл.3.Представники козацьких організацій на семінарі 18.04. в Святогірську.

Іл.4.Виступ к.і.н.Чепіги Г.Г. (Донецьк).

Іл.5.Виступ пров.наук.співр. СДІАЗ Дєдова В.М. (Святогірськ).

Іл.6.Виступ зав.науково-просвітницьким відділом СДІАЗ Дєдовой Я.Д. (Святогірськ).

Іл.7.Виступ директора  СДІАЗ Шарабан С.С. (Святогірськ).

Іл.8.Виступ к.і.н. Татарінова С.Й. (Артемівськ).

Іл.9.Виступ голови Ради Бахмутських козаків Добролюбова А.В.

Іл.10.Презентація книги  по історії бахмутського козацтва авторами В.О.Жмуриним і С.Й.Татаріновим.

Іл.11.Презентація видань по історії козацтва автором-укладачем Дєдовим В.М.

Іл.12.Нагородження відзнакою СКОУ керівника семінару Дєдова В.М.

Іл.13.Нагородження відзнакою СКОУ ініціатора проведення семінару Татарінова С.Й.

Іл.14.Нагородження відзнакою козацтва Сумщини Верховного отамана СКОУ Жмурина В.О.

Іл.15.Керівництво СКОУ  на виставці Святогірський плацдарм 1941-1945рр.

Іл.16.На семінарі розповсюджена  власна газета СКОЮ «Казак Донбасса».

Іл.17.Виставку «Святогір’я в історії козацтва» відкрив  В.М.Дєдов.

Іл.18. Про археологічні розкопки фортеці Тор розповів  на виставці А.В.Шамрай.

Іл.19. Про діяльність СКОУ на сучасному етапі розповів Верховний отаман  В.О.Жмурин.

Іл.20.Екскурсію по залах історичного музею веде Я.Д.Дєдова.

Іл.21.Обговорення подальших планів дослідження і збереження пам’яток козацької слави.

Іл.22.Фото на згадку.

 

 

 

 

 

15-19 квітня відбулася міжнародна наукова конференція  «XVII Слобожанські читання», що проходила в рамках міжнародного дня пам’яток та історичних місць і присвячена 150-річчю  від дня народження професора Рєдіна Є.К. (1863-1908), одного з засновників пам’яткоохоронної справи в Україні.

17 квітня 2013 р. на секції «Охорона культурної спадщини і музейна справа», яку вів заст..директора Харківського науково-методичного центру охорони культурної спадщини Коваленко О.Д.  виступив з доповіддю « Святые Горы как историко-культурный ареал Украины» провідний науковой співробітник Святогірського історико-архітектурного заповідника В.М.Дєдов. Найбільш цікавими   на секції були  виступи Куделко С.М. з доповіддю «Історичні місця, пам’ятники які пов’язані з життям та діяльністю В.Н.Каразіна на Харківщині: проблеми охорони та збереження», Черкасової К.Т. з доповіддю «Методи реабілітації пам’яток архітектури в контексті сучасної нормативної пам’яткоохоронної документації», Дежко Л.А. з повідомленням «Чи потрібен Краснокутський дендропарк?».

Всьго на секцію було представлено 41 доповідь.

Текст доповіді В.М.Дєдова  викладений в розділі «Наші публікації».

 

Фоторепортаж з конференції дивиться нижче.

Іл.1.Відкриття конференції в актовому залі Харківського  художнього музею.


Іл.2. Вітальне слово Мазниченко І.В.- заст.. дир..з наукової роботи Шебекінського історико-художнього музею (Білгород.обл.РФ).

Іл.3.Вітальне слово Бондаренко Г.Б.-голови асоціації україністів, провід наук. співр. Інституту мистецтвознавства,фольклористики і етнології ім..Рильського М.Т. НАНУ.

Іл.4.Керівник секції охорони культурної спадщини заст..дир. «Харківського науково-методичного центру охорони культурної спадщини О.Д.Коваленко»

Іл.5.Виступ Дєдова  В.М.- пров. наук. співр. СДІАЗ

Іл.6.Виступ Куделко С.М.- професора кафедри історіографії Харківського університету.

Іл.7. Виступ Черкасової К.Т.- доктора архітектури, зав. кафедрою реконструкції і реставрації архітектурних об’єктів ХНТУ ім..П.Василенка.

Іл.8.Виступ Дежко Л.А. – праправнучки  І.І.Каразіна , автора книг про вклад родини Каразіних  в розвиток освіти, культури, паркового мистецтва Слобожанщини.

Іл.9.Покладання квітів до могили  Є.К.Рєдіна учасниками конференції.

 

 
«ПерваяПредыдущая111213141516СледующаяПоследняя»

Страница 11 из 16
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru