левый узор
 
Архив новостей

Прес-реліз

До презентаціі науково-популярних видань
Святогірського історико-архітектурного заповідника
«Святогірський альманах 2013» і каталогу поштових листівок 19-20 ст. «Святі Гори».


Презентація видань відбудеться у приміщені ЦБС м.Слов’янська 26 березня о 14.00.
На презентації будуть представлені два видання, що поступили останнім часом до фондів ЦБС і надруковані спільно видавництвом «Донбас» і «Ваш Імідж» м. Донецька у грудні 2013 р.
1. Збірка «Святогірський альманах 2013» є щорічним науковим виданням Святогірського історико-архітектурного заповідника. В 2013 році виданий 8-й випуск збірки, який буде цікавий освітянам, краєзнавцям, всім, хто цікавиться останніми науковими результатами в галузі історичних і археологічних досліджень.
В Альманах 2013 року традиційно включені публікації  за результатами археологічних  досліджень 2013 року на пам’ятках Подінців’я  (статті розділу «Археологічні дослідження»). Всього – 8 статей, авторами яких являються і фахівці з м.Слов’янська і Слов’янського р-ну (Давиденко В.В., Зоря А.Н.,Соловкін А.А.,Полтавець С.М., Шамрай А.В.)
В розділі «Історичні дослідження. Музеєзнавство» надруковано 9 наукових статей, в тому числі останні дослідження науковців і краєзнавців з м.Слов’янська (колективна робота краєзнавців Духіна О.Й,Кіркача Г.М.,Плахова О.В. щодо відображення Святих Гір у творах художників 19 ст. – М.Ткаченка і І Вельця; робота  викладача інженерно-педагогичнох академії М.С.Рижкової щодо практики походів і екскурсій в Святі Гори наприкінці 19 ст.).
В додатку представлені дослідження присвячені 400 річчю Дому Романових (стаття Дєдова В.М.) і 100 річчю художника Кохана (повідомлення Духіна О.Й.). Більшість наданих матеріалів  мають ілюстрації, які безумовно піднімають рівень статей і привабливість збірки. Всього в восьмий випуск  наукових праць «Святогірський альманах 2013» залучено 19 статей і повідомлень   28  авторів – науковців Державного історико - архітектурного заповідника, Донецького національного університету, Донецького обласного краєзнавчого музею,інших науково-дослідних та музейних закладів України. За географічною ознакою матеріали представлені авторами з 11 міст  Донецької, Харківської областей, м.Києва.  
Редактор – упорядник  збірки  - провідний науковий співробітник  КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську»  В.М. Дєдов.
2.Каталог поштових листівок  19-20  ст. «Святі Гори» - є вже другим виданням такого роду, значно доповненим. В 1-му виданні, що вийшло в 1998 р. надруковано 87 листівок, в презентованому каталогу - 120 листівок  з фондів Святогірського історико-архітектурного заповідника , а також приватних зібрань краєзнавців з м.Слов’янська Г.М.Кіркача і О.Й.Духіна.
Опубліковані листівки мають неабияке значення як мистецькі твори, які зафіксували вигляд визначних пам’яток історії, архітектури, мистецтва – Святогірської лаври і інших об’єктів культурної спадщини Святогір’я на різних етапах їх існування. Це видання присвячене 1025 – річчю хрещення Русі. Попередня стаття до каталогу написана авторами – краєзнавцями з Слов’янська О.Й.Духіним, Г.М.Кіркачем і науковцем Святогірського заповідника В.М. Дєдовим.
На презентації плануються виступи авторів і упорядників видань.

Провідний науковий співробітник
Святогірського історико-архітектурного заповідника
Засл. працівник культури України                                         В.М.Дєдов

 

28 лютого 2014р. на базі Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди відбулася міжнародна наукова конференція «Краєзнавство і учитель 2014».

Програма конференціїОрганізаторами конференції виступили Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, Національний дослідницький університет Російської Федерації, Бєлгородський державний університет. На 5-ти секціях:
1)Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії в регіональних дослідженнях;
2)Історія та народознавство Слобожанщини;
3)Історіографія та джерелознавство історичного краєзнавства;
4)Гендерна та жіноча історія;
5)Традиційні та новітні технології краєзнавчої роботи
було представлено 135 доповідей  науковців з України і Росії.

В роботі секції «Історія та народознавство Слобожанщини» прийняв участь провідний науковий співробітник СДІАЗ Володимир Дєдов з доповіддю на тему «Харківські архієреї і їх пастирська діяльність з відновлення Святогірського монастиря в XIX ст..». З текстом доповіді можна ознайомитися на сайті СДІАЗ в розділі «Наші публікації». Доповідь надрукована в збірці «Краєзнавство і учитель – 2014.Тези доповідей міжнародної наукової конференції. 28 лютого 2014.Україна.м.Харків».– Харків: Колегіум, 2014.-143с.
Також  Володимир Дєдов виступив на пленарному засіданні конференції з темою «Актуальні питання краєзнавчої роботи на сучасному етапі». Під час виступу були презентовані видання Святогірського історико-архітектурного заповідника 2012-2013 років, які були  передані до наукової бібліотеки університету.


Фоторепортаж з конференції


1.Аудіторія конференції


2.Відкриває конференцію декан історичного факультету ХНПУ ім..Г.С.Сковороди Світлана Бережна


3.Вітальне слово проректора з науково-педагогічної роботи ХНПУ ім..Г.С.Сковороди Анатолія Губи


4.Вітальне слово представника  Харківської державної наукової бібліотеки ім.. В.Г.Короленка


5.Виступ  Володимира Дєдова на пленарному засіданні конференції.

 

18 февраля 2014 г. в помещении библиотеки им. Крупской (г. Донецк) состоялась презентация новых изданий СГИАЗ - "Святогорский альианах 2013" и каталога почтовых открыток "Святые Горы"

Фото с презентации.

1. Відкриття презентації видань СДІАЗ в бібліотеці ім. Крупської.

2. Виставка видань Святогірського історико - архітектурного заповідника.

3. Аудиторія презентації краєзнавці, вчителі, студенти.

4. Видання Святогірського історико - архітектурного заповідника представляє В.М. Дєдов- провідний науковий співробітник СДІАЗ.

5. Виступає заступник головного редактора збірки наукових праць «Святогірський альманах 2013» канд. істор. наук, докторант  О. В. Колесник.

6. Виступає старший наук. співробітник ДОКМ  Е.Є. Кравченко.

7. Виступає зав. відділу Історичний музей  СДІАЗ  А.А. Соляник.

 

20-21 грудня 2013 р. відбулася  щорічна наукова конференція  «V Сібільовські читання». На конференцію представлені результати наукових досліджень останнього часу, які присвячені історико-культурній спадщині Святогірського історичного ареалу, а також актуальним питанням музеєзнавства, охорони і реставрації пам’яток археології, історії, архітектури. В програмі конференції 19 доповідей науковців Святогірського заповідника, Донецького національного університету, Донецького обласного краєзнавчого музею, Краматорського економіко-гуманітарного інституту, Української державної академії залізничного транспорту (м.Харків), Української інженерно-педагогічної академії (м.Слов’янськ), Артемівського і Слов’янського краєзнавчих музеїв, Державного підприємства «Слобідська археологічна служба» (м.Харків).

Активну участь в роботі конференції взяли краєзнавці м.Слов’янська, Миколаївки, Красного Лиману.

Конференцію вів провідний науковий співробітник СДІАЗ, заслужений  працівник культури України Володимир Дєдов.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася директор заповідника Світлана Шарабан.

В рамках конференції відбулася презентація нових наукових видань заповідника – збірки наукових праць «Святогірський альманах 2013» і каталогу поштових листівок  XIX – XX ст. з видами Святих Гір під назвою «Святі Гори».

Наукову збірку «Святогірський альманах 2013» представив заступник головного редактора збірки, кандидат історичних наук , доцент Донецького національного університету Олександр Колесник.

З матеріалами  збірки  можна ознайомитися на сайті (розділ «Наші публікації»).

 

Фоторепортаж з конференції .


 

 

«ПРАВОСЛАВНА МОЯ УКРАЇНА»

ВИСТАВКА РОБІТ ПЕРЕМОЖЦІВ

ВІДКРИТОГО КОНКУРСУ ЮНИХ ХУДОЖНИКІВ

Фото з відкриття виставки!

Доброго дня,  шановні друзі, чесні отці, пані та панове! Ми з радістю вітаємо вас на виставці дитячого малюнка «Православна моя Україна», присвяченій ювілею – (тисяча двадцять п’ятій) 1025- й річниці Хрещення Русі. Виставка відбувається також в рамках Року дитячої творчості.

Цей конкурс проводиться восьмий рік поспіль Донецькою єпархією Української Православної Церкви, управлінням культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації за сприяння Донецького обласного учбово-методичного центру культури і Донецької обласної громадської організації «Наукова рада» з метою виявлення обдарованих дітей та молоді, виховання їх духовного світогляду, активізації роботи щодо духовного відродження нації, залучення дітей та молоді до традицій православної культури.

У 2012 році провідною темою конкурсу стала тема «Хрещення Київської Русі: минуле і сучасність». На конкурс було подано 421 художню роботу учнів 50 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області. Найбільш активну участь взяли діти з мм. Донецька, Єнакієвого, Харцизька, Слов’янська, Макіївки, Краматорська, Маріуполя, Волновахи.

Виставка проходить з благословення Високопреосвя- щеннішого Іларіона, Митрополита Донецького і Маріупольського, та за підтримки депутата Донецької обласної ради Ігоря Миколайовича Лащенка.

Представлені малюнки – це і яскравість образної фантазії, і свіжість та щирість сприйняття навколишнього світу, але передусім – це дзеркало, що відбиває духовний світ їх авторів. Юні художники мають яскраво виражену індивідуальність, а їх емоційний та образний світ чистий та глибокий.

На виставці представлено роботи переможців VIII Відкритого Конкурсу юних художників «Православна моя Україна» проводиться з благословення митрополита Донецького та Маріупольського Іларіона з метою виявлення обдарованих дітей та молоді, виховання їх духовного світогляду, активізації роботи щодо духовного відродження нації, залучення дітей та молоді до традицій православної культури. Організаторами є: Донецьке єпархіальне управління Української Православної Церкви, управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації, комісія Донецької обласної ради з питань культури, духовності та підтримки засобів інформації, за підтримки Донецького обласного учбово-методичного центру культури і Донецької обласної громадської організації «Наукова рада».

У 2012 році провідною темою VIII конкурсу юних художників стала тема "Хрещення Київської Русі: минуле і сучасність".

Наші конкурсанти цілий рік опікувалися цією темою. У процесі роботи діти вивчали Святе Письмо, іконографічні канони, отримували консультації священнослужителів місцевого храму Української Православної Церкви щодо відповідності художнього твору православній традиції, пройшли відбірковий тур у межах свого навчального закладу. У результаті на обласному турі  конкурсу було представлено чотириста двадцять одну (421) художню роботу з 50 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області. Найбільш активну участь взяли діти із закладів міст Донецька, Єнакієвого, Харцизька, Слов’янська, Макіївки, Краматорська, Маріуполя, Волновахи.

 

Участь у конкурсі взяли 50 закладів області: 5 художніх шкіл, 43 школи мистецтв, Недільна школа м. Слов’янська, школа-інтернат міської ради з м. Дзержинська.

Найбільшу кількість робіт надали: школа мистецтв ім. П.І.Чайковського м. Єнакієвого (32), школа  мистецтв  м. Харцизька (32), школа  мистецтв  м. Слов’янська (33), Макіївська художня школа (22), школа мистецтв № 6 м. Донецька (26), школа  мистецтв  м. Волновахи (26), школа мистецтв № 4 м. Донецька (21), школа мистецтв № 5 м. Донецька (19), Краматорська художня школа (19), школа  мистецтв  м. Маріуполя (19).

 

На цій виставці дитячого малюнка представлено шістдесят чотири (64) кращі роботи (дипломи-34, грамоти-30), котрі були відібрані для заохочення компетентним журі у складі професійних художників, духовенства, мистецтвознавців, діячів культури під головуванням члена Спілки художників України, народного художника України Шакало Поліни Антонівни.

Журі оцінювало роботи за такими критеріями: відповідність темі конкурсу, дотримання православних канонів зображення, правильно віднайдене композиційне рішення, правильне передання об’ємно-просторових відношень, правильне передання кольрових відношень. Перш за все увагу членів журі привернули роботи з авторським баченням, в яких «світиться думка», в яких є поєднання пориву душевного і технічного, а також ті, які виражають безпосередньо-дитячий, дещо наївний, погляд.

На конкурс Представлено  було представлено роботи в різних жанрах: історичні та жанрові композиції, а також пейзаж, натюрморт. Слід зауважити, що цього року, крім живописних робіт, наявні графічні роботи найрізноманітнішого характеру. Відповідно, вони доповнюють загальну картину всього конкурсу.

Роботи оцінювалися  у трьох вікових категоріях: І категорія –   до 10 років; ІІ категорія –  від 10 до 14 років; ІІІ категорія – від 14 до 18 років. Відповідно роботи, що експонуються на виставці,  мають широкий віковий діапазон: найстаршому учаснику 17 років, а наймолодшому 3 рочки (Бабич Аліна «Радісний день»).

 

Цього року особливо порадували роботи учасників ІІІ вікової категорії. У них  відчувається глибина роздумів про сенс життя, подекуди навіть не по-дитячому сприйняті духовні цінності. І з точки зору техніки виконання вони дуже вправні.

 

Зазначимо, що шість робіт учасників журі відзначило спеціальним призом – передплатою на 2013 рік на журнал «Шишкін ліс», а їх педагогів подякою:

- Коваленко Олександра «Хрещенський сочельник», 9 років (І), Художня школа м. Макіївки, викладач Наумова Ірина Анатоліївна;

- Пономаренко Вероніка «Хрещення», 9 років (І), Школа мистецтв м. Харцизька, викладач Крутикова Емма Едуардівна;

- Ващенко Анастасія «Блажен дощ», 15 років (ІІІ), Школа мистецтв № 6 м. Донецька, викладач Шумілкіна Любов Василівна;

- Гончарова Анастасія «Реставрація церкви», 15 років (ІІІ), Школа мистецтв імені П. Чайковського м. Єнакієве, викладач Бараненко Валентин Геннадійович;

- Полякова Євгенія «Святими місцями», 16 років (ІІІ), Школа мистецтв імені П. Чайковського м. Єнакієве, викладач Клименко Лідія Василівна;

- Матвієнко Дарина «Святковий ранок», 15 років (ІІІ), Школа мистецтв імені П. Чайковського м. Єнакієве, викладач Клименко Лідія Василівна.

Оскільки рік ознаменований кількома пам’ятними датами, то засновники конкурсу прагнули, щоб виставку побачило якомога більше жителів області, щоб вона експозиціонувалася в найбільших культурних центрах і музеях.

Відкрилася експозиція кращих робіт відкритого конкурсу юних художників "Православна моя Україна" 16 лютого в художньо-виставковому центрі "Арт-Донбас".

На відкритті експозиції були присутні представники духовенства: благочинний Троїцького округу протоієрей Володимир Леонов, керівник відділу інформаційно-просвітницької діяльності Донецької єпархії протоієрей Георгій Гуляєв, заступник голови журі та ідейний натхненник і організатор цього конкурсу протоієрей Ростислав Карпусь, а також члени журі.

Почесною гостею урочистого заходу стала перша леді країни, яка очолює благодійний фонд "Від серця до серця" Л.О. Янукович. Людмила Олександрівна привітала всіх переможців з творчими досягненнями, презентувала юним талантам подарунки та побажала Божої допомоги у розвитку художніх здібностей. Щороку вона відвідує виставки конкурсу, відзначаючи високий рівень і оригінальність виконання робіт юних талантів.

Думаємо, що жоден відвідувач експозиції не залишиться байдужим до представлених дитячих малюнків, автори яких своїми чистими і добрими очима за допомогою фарб і пензля представили в них красу Богом створеного світу, вилили свої безпосередні почуття від сприйняття того духовного простору, що зветься «Православн». Хай душа кожного відвідувача  буде сповнена добра, щирості і святості. А також побажаємо творчого натхнення викладачам, батькам та дітям у новому конкурсному році за темою 2013 року: «За Віру та Вітчизну!», присвячену героїзму слов’янського духу. Всім дякуємо та запрошуємо до огляду експозиції. Храни усіх Господь!

 

Фото з відкриття виставки!

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 10 из 16
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru