левый узор
 
Архив новостей

ЗАПРОШУЄМО ВАС ПРИЙНЯТИ

УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ

виставки

“ВІКНО В МИНУЛЕ ”

яке відбудеться

28 вересня 2018 року о 17 -00

у виставковому залі

Святогірського

державного історико-архітектурного

заповідника

за адресою:

м. Святогірськ, вул. Зарічна 3,

корп.№20.

Дирекція заповідника.

Контактний телефон (062 62) 5-51-63

 

 

28 липня 2018 року громада Святогірська відзначала День міста.

У заходах, присвячених цій події, взяв участь Державний історико-архітектурний заповідник. Колектив заповідника представив мистецьку виставку «Іконопис печерних храмів Святогірської лаври художників Донеччини». Автори виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов, заслужені художники України Геннадій Жуков і Володимир Теличко представили 4 полотна з розписами двох храмів Святогірської лаври: в церкві прп. Антонія і Феодосія XVII ст. і Олексіївській церкві XIXст., в яких були відтворені іконостаси у 1994 – 1995 рр. На виставці поряд з композиціями розписів храмів представлена інформація по кожному храму і його художньому оздобленню.

На огляд громади науковцями заповідника були представлені і науково-популярні видання з історії Святогірського історичного ареалу, видані заповідником.

Фоторепортаж з Дня міста Святогірська (фото Володимира Дєдова і Ельвіри Мушки).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 червня, в рамках розвитку українсько-польського співробітництва відбулася урочиста презентація намірів про співпрацю між Святогірськом і польськими містами Закопане і Курник.

Польську сторону представляли віце-президент польсько-української парламентської групи, депутат Сейму Республіки Польща Божена Камінська і канцлер Вищої школи комунікації та управління Малгожати Кужава.

В якості почесних гостей були присутні Президент академії економічних наук, доктор економічних наук, професор, академік НАНУ Олександр Амоша та Президент Інституту розвитку міжнародного співробітництва, експерт Парламентської групи з питань Східної Польщі, доктор економічних наук, академік АЕНУ Олексій Квилинський.

Крім того, перед початком міжнародної науково-практичної конференції «Україна-Польща - синергетична співпраця» Донбаський державний педагогічний університет і Вища школа комунікації та управління

м. Познань урочисто підписали договір про співпрацю.

13 червня Святогірським державним історико-архітектурним заповідником в приміщенні виконавчого комітету м. Святогірськ учасникам  науково-практичної конференції «Україна-Польща - синергетична співпраця» була презентована виставка «Іконопис печерних храмів  Святогірської  лаври  і  розпис православних храмів Польщі художниками Донеччини». Автори виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов,  заслужені  художники України Геннадій Жуков і Володимир Теличко представили 14 полотен з розписами трьох храмів Польщі і двох храмів у Святогірський лаврі. Виставковий  проект  заснований  на реалізованих Святогірським історико-архітектурним заповідником в 1993-1995 роках  проектів реставрації  пам’ятників архітектури XVII-XIX ст. Святогірського Успенського монастиря в частині  відтворення іконостасів в церкві прп. Антонія і Феодосія XVII ст. і Олексіївській церкві XIXст., а також  на сюжетах сучасного монументального розпису православних храмів в Польщі в містах Білосток, Гайнівка і селищі  Заштянці. Авторами вказаних розписів є група донецьких художників на чолі з Г.Жуковим і В.Теличко. На виставці поряд з композиціями розписів храмів представлена інформація по кожному храму і його художньому оздобленню.

Один з авторів виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов провів екскурсію по виставці, а також презентував видання заповідника: авт. Дєдов В.Н. «Святые Горы  от забвения к возрождению», авт.Дєдов В.Н. ««Вартові степу». Довідкове видання художньо-археологічної виставки. .», авт.Дєдов В.Н. «Святі Гори. Пам'ятник природи, історії, культури.». Видання були вручені учасникам заходу.

 

7 червня 2018року в експозиційному залі Історичного музею Святогірського історико-архітектурного заповідника відбувся літературно-музичний вечір «Квартети Бетховена в Святих Горах».

На захід завітали працівники Управління культури і туризму Донецької обл.. на чолі з першим заступником начальника Алевтиною Певною та учасники семінару директорів шкіл мистецтв Донецької обл..

Учасники ознайомились з історією написання Людвигом Бетховеном квартетів №12, 13, 15 та увертюри «Освячення дому». Світ почув ці геніальні твори в наслідок творчих стосунків князя Миколи Голіцина та композитора Людвига Бетховена. Князь Голіцин часто бував в Святих горах і після смерті похований на території Святогірського монастиря. Відомий всьому світові музикант М. Ростропович під час перебування в Святих Горах в серпні 2000 р., зворушений інформацією, що замовник і натхненник «голіцинських квартетів» Бетховена, які входили і до його репертуару, похований на території Святогірського монастиря - низько вклонився його могилі.

Факти створення композитором Людвигом Ван Бетховеном в складі його останніх музичних творів трьох квартетів (ор.127,130,132) на замовлення князя М.Б.Голіцина, а також посвята йому увертюри «Освячення дому» (ор.124) останнім часом набувають особливої уваги в зв’язку з європейськими прагненнями України і пошуками спільного культурного простору в історичній ретроспективі.

Увага відвідувачів була зосереджена на європейських джерелах, перш за все листуванні князя з композитором і обставин створення музичних творів з посвятою М.Б.Голіцину. В 1996-1998 роках Бетховенським архівом і Будинком Бетховена в Боні опубліковано повне епістолярне зібрання Бетховена, в складі якого листи до князя М.Б.Голіцина. Партнерський зв’язок заповідника з Будинком Бетховена в Боні дав свої результати. До наукових фондів заповідника після діалогу з науковими співробітниками Будинку Бетховена в м. Боні надійшли якісні електронні копії партитур та листів. Ведуча заходу завідувач відділу Історичний музей Анна Соляник презентувала нові поповнення наукових фондів заповідника - це партитури муз. творів та листи Бетховена.

Увазі відвідувачів представлені також музичні композиції, та ілюстрації ХІХст.

Науковий співробітник Юлія Овчаренко декламувала вірші українських поетів ХІХ-ХХ ст., що супроводжували музичні твори. Захід «Квартети Бетховена в Святих Горах» проведений разом з ансамблем музичної школи м. Святогірськ. Відвідувачі почули музичні твори Бетховена у виконанні Марини Чернобаєвої, Ірини Інгур`янової, Марини Зайцевої, пісні на музику композитора виконані Юлією Табала та Анною Наумкіною.

Фото.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 червня Святогірський  заповідник прийняв участь у  фестивалі «Дике поле. Шлях до Європи» на території заповідника «Кам’яні могили» з виставкою «Іконопис печерних храмів Святогірської лаври і розпис православних храмів Польщі художниками Донеччини»

2 червня 2018 року на території Українського степового природнього заповідника «Кам’яні могили» відбувся історико-культурний фестиваль «Дике поле. Шлях до Європи». Вдруге поспіль у цьому обласному заході приймає участь КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м.Святогірську» з виставковими проектами під відкритим небом. В цьому році колектив заповідника в рамках «Степового університету» представив на фестивалі мистецьку виставку «Іконопис печерних храмів Святогірської лаври і розпис православних храмів Польщі художниками Донеччини». Автори виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов, заслужені художники України Геннадій Жуков і Володимир Теличко представили 14 полотен з розписами трьох храмів Польщі і двох храмів у Святогірський лаврі. Виставковий проект заснований на реалізованих Святогірським історико-архітектурним заповідником в 1993-1995 роках проектів реставрації пам’ятників архітектури XVII-XIX ст. Святогірського Успенського монастиря в частині відтворення іконостасів в церкві прп. Антонія і Феодосія XVII ст. і Олексіївській церкві XIXст., а також на сюжетах сучасного монументального розпису православних храмів в Польщі в містах Білосток, Гайнівка і селищі Заштянці. Авторами вказаних розписів є група донецьких художників на чолі з Г.Жуковим і В.Теличко. На виставці поряд з композиціями розписів храмів представлена інформація по кожному храму і його художньому оздобленню.

Виставка викликала жвавий інтерес учасників і організаторів фестивалю. Серед перших відвідувачів виставки були Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський і Командувач об’єднаних сил Сергій Наєв. Надавали коментарі і проводили екскурсії по виставці науковий співробітник Володимир Дєдов, директорка заповідника Світлана Шарабан, зав. відділом «Історичний музей» Анна Соляник.

У програмі фестивалю крім різноманітних виставкових проектів була представлена реконструкція історичного життя України в різні епохи, презентації туристичних маршрутів від міст і районів області, виступи професійних і аматорських художніх колективів, майстер-класи традиційних ремесел, ужиткового і декоративно прикладного мистецтва, конкурсні розважальні програми для дітей і дорослих, фестиваль повітряних зміїв і багато іншого. Особливий інтерес викликав виступ кінно-спортивного клубу «Алюр» зі Слов’янська.

Фоторепортаж з фестивалю

(фото Володимира Дєдова і Анни Соляник)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 10 из 24
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru