левый узор
 
Архив новостей

 

5 травня 2017 року у виставковому залі Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську, напередодні Дня пам’яті і примирення та 72 річниці Перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні, відбулася зустріч учнів Святогірського ЗОШ з учасником АТО мол. лейтенантом Мушкою Олександром Вікторовичем – мешканцем м. Святогірська. Виховуючи у підростаючого покоління почуття патріотизму та любові до своєї Вітчизни, Олександр Мушка відзначив, що і сьогоднішньому поколінню прийшлось на долю захищати цілісність і незалежність України, як у роки ІІ світової війни нашим дідам і батькам. Закликав учнів ніколи не забувати про подвиги наших земляків, які ціною свого життя здобували перемогу і сьогодні захищають нашу державу.

Зустріч відкрила Ярослава Дєдова - зав. науково-просвітницького відділу, яка познайомила присутніх з експозицією виставки «Святогірський плацдарм. 1941-1943 рр.». Особливу увагу звернула на участь у воєнних діях ІІ світової війни жителів Святогірська чиї документи та особисті речі представлені на виставці.

Ми пам’ятаємо і будемо берегти пам'ять і про тих бійців, котрі сьогодні захищають нашу рідну Донеччину, нашу Україну в антитерористичній операції, котрі віддають свої життя за наше майбутнє, задля збереження нашої України для прийдешніх поколінь.

 

На закінчення зустрічі учні Святогірської школи висловили глибоку вдячність і шану бійцям, котрі стоять на захисті Вітчизни і вручили Олександру Мушці квіти і подарунки для учасників АТО.

 

Фото.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-23 та 24-25 квітня 2017 року відбулася двадцять перша міжнародна наукова конференція «Слобожанські читання 2017», яка проходила у м. Харкові з нагоди міжнародного дня пам’яток та визначних місць та присвячена 140 – річчю від дня народження Ф.І.Шмідта (1877-1937), одного з засновників пам’яткоохоронної справи в Україні.


Конференція відкрилася 19 квітня в актовому залі Харківського художнього музею. З вітальним словом до учасників конференції звернулися заступник голови Харківської облдержадміністрації А.В.Бабічев, перший заступник голови Харківської обласної ради В.М.Коваленко, директор Харківського художнього музею, засл. працівник культури України В.В.Мизгіна.

На пленарному засіданні було представлено 15 доповідей.

В програмі конференції заявлено 219 доповідей на 9-ти секціях. На секції «Історичне краєзнавство» була представлена доповідь провідного наукового співробітника Святогірського історико-архітектурного заповідника Володимира Дєдова на тему ««СВЯТОГІРСЬКИЙ АРХІМАНДРИТ ІОІЛЬ ОЗЕРЯНСЬКИЙ ТА ПИТАННЯ ВИЗВОЛЕННЯ ЙОГО З ПОЛОНУ НА ПОЧАТКУ 80-х РОКІВ XVII СТ.»

Текст доповіді в розділі сайту «Наші публікації».

Фоторепортаж з конференції

 

 

 

 

 

 

  

1 березня 2017 року в актовому залі Центральної міської публічної бібліотеки м. Краматорська відбулася презентація нових наукових видань Святогірського історико-архітектурного заповідника. Презентація видань заповідника проводиться бібліотекою вже другий рік поспіль з метою ознайомлення мешканців Краматорська з новими надходженнями книг історико-краєзнавчого характеру, виданих комунальним закладом «Державний історико-архітектурний заповідник у

м. Святогірську» за останній рік. До фонду бібліотеки надійшли два видання, які представлені на презентаціїі:

1.«Святогірський альманах 2016». Збірка наукових праць.2016.

2.«Святогірський історико-архітектурний заповідник. Збереження, дослідження, реставрація культурної спадщини.1980-2015». Монографія Володимира Дєдова.2016.

На презентацію були запрошені краєзнавці місцевої організації Національної спілки краєзнавців, науковці, працівники музеїв і бібліотек, учні старших класів шкіл м. Краматорська, які поглиблено вивчають історію нашого краю.

Зі змістом нового випуску Альманаху ознайомив аудиторію, головний редактор збірки, провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. «Святогірський альманах 2016» став 11-м випуском збірки, в якому опубліковані 23 статті з археології, музеєзнавства, історії нашого краю. У збірку представили результати власних досліджень 29 авторів, в тому числі краєзнавці Краматорська.

Володимир Дєдов коротко представив авторів, теми і актуальність кожного дослідження. На презентації виступив з власними розвідками щодо історії будівельної галузі в XIX - на початку XX століть в Краматорську Віктор Петров. Він також надав характеристику документам початку XX століття, які стосуються діяльності курорту «Святі Гори» графа Рібопьєра і які він знайшов в Харківському архіві. Збірка видана накладом 150 примірників.

Монографію «Святогірський історико-архітектурний заповідник. Збереження, дослідження, реставрація культурної спадщини.1980-2015» представив автор, Володимир Дєдов Видання включає 7 розділів, кожний з яких присвячений окремим об’єктам культурної спадщини Святогірського заповідника у відповідний хронологічний період. Кожний з розділів книги багато ілюстрований фотографіями пам’ятників архітектури і історії в різні часи їх існування, кресленнями проектів реставрації, фіксацією процесу реставрації окремих об’єктів.

Жвавий інтерес викликали питання дослідження і реставрації найбільш цікавих пам’ятників архітектури Святогірської лаври – Миколаївської церкви і печерних споруд XVII ст. в крейдяній скелі.

Презентована монографія видана накладом 200 примірників у Харкові. Це видання, як і збірка наукових праць, розповсюджена Центральною бібліотекою Краматорська серед інших міських бібліотек області і зараз є у вільному доступі.

На презентації виступили і побажали подальшої плідної роботи в галузі дослідження і збереження культурної спадщини Святогір’я молоді краєзнавці і адміністрація бібліотеки.


Фоторепортаж з презентації:

 

 

 

 

 

 


 

Виставка «Дослідження та реставрація архітектурних пам’ятників Святогірського Успенського монастиря XVII-XIX століть» відкрилася для відвідування у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника 28 лютого. Виставка підготовлена науковцями історико-архітектурного заповідника з нагоди 85 річниці Донецької області. Основна мета виставки – ознайомити відвідувачів заповідника з результатами багаторічної роботи по дослідженню і реставрації комплексу пам’яток архітектури Святогірського монастиря – основним комплексом національного культурного надбання в Донецькій області. На виставці представлені матеріали по пам’ятниках архітектури національного значення: печерах, Миколаївській церкві, підземній церкві прп. Антонія і Феодосія XVII століття, Успенському собору, Андріївській каплиці, Печернику, Кирило-Мефодіївських сходах, Готелю, Кузні, Баштах монастирської стіни та ін. пам’ятниках архітектури XIX століття.

Поряд з фотофіксацією результатів відновлення пам’яток, кресленнями проектів реставрації, на виставці представлені предмети, знайдені під час досліджень, апаратура, що використовувалася за контролем стану крейдяної скелі в 80-90-х роках XX ст., а також архівні відеоматеріали, в яких зафіксований процес реставрації окремих об’єктів культурної спадщини. Всього на виставці представлені музейні предмети, фото, документи, що відображають роботу науковців, архітекторів, реставраторів по відновленню пам’яток історії та архітектури в кількості 259 муз. експонатів.

На відкриття виставки прибули науковці, реставратори, краєзнавці, представники управління культури і туризму облдержадміністрації, місцевих органів самоуправління. Хід відкриття виставки висвітлювався журналістами обласної телекомпанії «До ТеБе» і Слов’янської телекомпанії «САТ+».

Виставку відкрила зав. відділом «Історичний музей» Святогірського заповідника Анна Соляник. Гостей і учасників відкриття привітала директор заповідника Світлана Шарабан. Про підготовку виставки і її склад розповіли автор і науковий керівник виставки Наталя Шалаєва і Володимир Дєдов.

Останній подякував за багаторічну співпрацю реставраторів і науковців і вручив нову книгу «Святогірський історико-архітектурний заповідник. Збереження, дослідження, реставрація. 1980-2015» Наталі Шалаєвій і колишньому начальнику реставраційної дільниці Сумської науково – реставраційної майстерні Григорію Оглоблі.

На відкритті виставки також виступили Григорій Оглобля, заступник голови Святогірського міськвиконкому Дмитро Климович, головний спеціаліст управління культури і туризму облдержадміністрації Вікторія Кордюкова, голова Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валерій Романько.

 

Фоторепортаж з відкриття виставки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес - реліз

до відкриття виставки присвяченій 85 річниці Донецької області «Дослідження та реставрація архітектурних пам’ятників Святогірського Успенського монастиря XVII-XIXстоліть»


Виставка «Дослідження та реставрація архітектурних пам’ятників Святогірського Успенського монастиря XVII-XIXстоліть» підготовлена Святогірським історико-архітектурним заповідником з нагоди 85 -річчя Донецької області. В 1980 році в області був створений історико-архітектурний заповідник у м.Святогірську з метою збереження об’єктів культурної спадщини України, перш за все архітектурних пам’яток Святогірського Успенського монастиря XVII-XIX століть (з 2004 року – Святогірська Свято-Усапенська лавра). Протягом 30 років дирекція історико-архітектурного заповідника за підтримки органів місцевого самоврядування, товариства охорони культурної спадщини Донецької області, відновленого у 1992 році Святогірського монастиря, забезпечували виконання програм збереження та реставрації об’єктів національної культурної спадщини у Святогірську. Результати багаторічної роботи по дослідженню і реставрації комплексу пам’яток архітектури Святогірського монастиря висвітлені на виставці заповідника. Тут представлені матеріали по пам’ятниках архітектури національного значення: печерам, Миколаївській церкви, підземної церкви прп. Антонія і Феодосія XVIIстоліття, Успенському собору, Андріївській каплиці, печернику, Кирило-Мефодіївським сходам, Готелю,Кузні, Баштам монастирської стіни та ін. пам’ятникам архітектури XIXстоліття. Поряд з фотофіксацією результатів відновлення пам’яток, кресленнями проектів реставрації, на виставці представлені предмети, знайдені під час досліджень, апаратура,що використовувалася за контролем стану крейдяної скелі в 80-90-х роках XX ст. Всього на виставці представлені музейні предмети, фото, документи, що відображають роботу науковців, архітекторів, реставраторів по відновленню пам’яток історії та архітектури в кількості 259 муз. експонатів. В центральній вітрині представлений макет втраченого зараз архітектурного комплексу садиби Потьомкіних XIX ст. в М.1:100

Архівні відеоматеріали, в яких зафіксовано процес реставраційних робіт по відновленню іконостасів печерних храмів, захисту від руйнування крейдяної скелі представлений на трьох моніторах виставки.

Відкриття виставки відбудеться 28.02. о 14.00. у виставковому залі Святогірського заповідника за адресою: м.Святогірськ, вул. Зарічна3,кор.20 (територія Святогірської лаври).

 

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 10 из 21
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru