левый узор
 
Архив новостей

24 травня у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника (корпус №20) відкрилася художня виставка «Святі Гори в сучасному мистецтві (живопис, графіка, скульптура)». На виставці представлено 79 сучасних творів присвячених Святим Горам. На відкриття виставки зібралися художники з міст Слов’янська, Краматорська, представники творчих і громадських організацій м. Святогірська, органів влади і місцевого самоврядування, релігійної громади Свято-Успенської Святогірської лаври.

Виставку відкрила зав. відділу «історичний музей» Анна Соляник. З вітальним словом до учасників заходу звернулася директорка комунального закладу «Адміністрація Державного історико - архітектурного заповідника у м. Святогірську» Світлана Шарабан.

Про створення виставки, її склад і учасників розповів провідний науковий співробітник заповідника, Заслужений працівник культури України Володимир Дєдов.

До відкриття виставки був підготовлений і виданий каталог виставки «Святі Гори в сучасному мистецтві (живопис, графіка, скульптура)», який презентувала зав. науково-просвітницького відділу заповідника Ярослава Дєдова, і який був вручений кожному автору.

З презентацією ще одного художнього видання, каталогу виставки «Живопис та графіка Святих Гір в XVII-XXI століттях», підготовленого на основі фондової колекції живопису заповідника, виступив автор-укладач каталогу Володимир Дєдов, який вручив примірники видання художникам, роботи яких увійшли до названого каталогу.

На відкриті виступили учасники виставки, художники Андрій Кутана, Володимир Радковський, Микола Корягін, Володимир Ковальов, Василь Бомбіза, Сергій Сметанкін, Олена Мельнікова. Під час огляду виставки автори робіт і організатори виставки спілкувалися з гостями і надавали коментарі до виставлених мистецьких творів.

Учасників заходу привітали: народний депутат України Олег Недава, депутат Святогірської міської ради Віталій Мороз, зав. музеєм і архівом Святогірської Свято-Успенської лаври, архімандрит Лазар (Терещенко).

Під час відкриття виставки пролунали музичні твори у виконанні Миколи Корягіна (дудук), Тетяни і Сергія Михай (скрипка,фортепіано).

Робота виставки планується протягом всього літа з графіком середа-неділя, з 8.30. до 16.30.

Фоторепортаж з відкриття виставки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

24 травня о 14.00. у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника (корпус №20 на території Свято-Успенської лаври) планується до відкриття художня виставка «Святі Гори в сучасному мистецтві (живопис,графіка,скульптура)». Виставка надає певний зріз стилістичних напрямів мистецтва у відображенні Святогір’я в сучасному культурному просторі України. Поряд з митцями, які традиційно беруть участь у художніх виставках заповідника. (Андрій Кутана, Микола Корягін, Сергій Сметанкін, Валерій Пащенко, Володимир Радковський, Віктор Зелик) до виставкового проекту залучені нові імена художників – Олександр Фоменко, Тарас Дудка, Володимир Ковальов, Василь Бомбіза, Олександр і Валентина Рогови зі Слов’янська, Марина Каминіна, Поліна Кубасова, Лариса Кулешова, Ганна Нікуліна, Наталія Попова, Ганна Яшина, Олена Мельнікова, Олена Кулик з Краматорська, Сергій Коваленко з Харкова. Всього залучено до участі у виставці 22 автори, переважно з Слов’янська і Краматорська. Виставка умовно складається з 3-х розділів:1) Живопис; 2) Графіка;3) Скульптура. Художня кераміка. Найбільший за кількістю робіт – розділ «Живопис» включає 56 творів образотворчого мистецтва виконаних в різноманітній техніці (олія, акварель, пастель, батик, змішана техніка). Графічні роботи представлені в поодиноких авторських екземплярах, але також в різноманітній техніці (олівець, туш, сепія; ліногравюра). Розділ «Скульптура. Художня кераміка» представлений на виставці трьома скульптурними композиціями художника В.В.Ковальова на філософську тематику відображення історичного часу в Святих Горах і трьома керамічними творами художника О.М.Фоменка. Всього на виставці експонуватиметься 79 сучасних мистецьких творів, пов’язаних з Святогірським природним та історико-культурним ареалом. Виставка працюватиме щоденно з 8.30. до 16.30., крім понеділка – вівторка

 

 

 

Зі словами привітання відкрила культурно-мистецький захід директор Державного історико-архітектурного заповідника Світлана Шарабан.

Завідувач науково-просвітницького відділу Ярослава Дєдова виступила з розповіддю про історичні про події, оспівані у видатному пам’ятнику світової літератури «Слові о полку Ігоровім», які на думку ряду вчених, відбувались біля Святих Гір на Сіверському Дінці.

Відвідувачам були презентовані нові надходження до наукових фондів заповідника за темою експозиції ХІ-ХІІІ ст.. «Відносини Київської Русі з кочівниками».

Автор і ведуча заходу Анна Соляник запросила відвідувачів до перегляду театралізованої вистави по мотивам героїчного літопису ХІІ ст. «Слово о полку Ігоровім». Артисти студентського театру «7 поверх» Іван Дідюхін, Євгенія Фєофанова, Олексій Огарков предстали в образах героїв літопису «Баяна», «Ярославни», «князя Ігоря». Під час перегляду вистави глядачам були презентовані відеоролики які створені за мотивами картин художників України та зарубіжних країн ХІХ-ХХ ст. а також мелодій, що зіграні на музичних інструментах притаманних середньовіччю це гуслі та цимбали. Технічна підтримка вистави була забезпечена головним інженером заповідника Віктором Ковальовим. Декорації вистави складали художні твори живопису та скульптури які входять до складу наукових фондів заповідника це триптих «Слово о полку Ігоровім», «Князь з дружиною» автор заслужений художник України Геннадій Жуков та ін..

Тема героїчного літопису «Слово о полку Ігоровім» знайшла своє відображення і в музичних творах. Відвідувачі заходу були запрошені на концерт до наступної експозиційної зали музею за темою «Інтер’єр палацу ХІХ ст. в Святих Горах».

У виконанні Віталія Булавенко прозвучала «Арія князя Ігоря» (авт.. Бородін А.) у фортепіано Іраида Унгур`янова.

Квартет Іраида Унгур`янова, Юлія Табала, Васіліса Щегельская, Олександра Кушнарьова виконали «Хор Улітай на крилах вітру з опери Бородіна Князь Ігор».

Олександра Кушнарьова та музичний квартет виконали українські народні пісні «Сонце низенько», «Ой, не світи місяченьку».

Україна багата на таланти і в продовження концерту слухачі у виконанні ансамблю «Інтермецо» прослухали музичні твори українських композиторів ХІХ-ХХ ст., а юні таланти Дар’я Крамнова та Катерина Цап ввели в романтичний настрій декламуючи вірші Василя Симоненко та Ліни Костенко.

Прозвучали музичні твори:

Композиторів Овенберга, Кудби, Іванько, Присовського, Скорика.

В другій половині концерту виступили друзі заповідника Тетяна та Сергій Міхай. З цікавими розповідями про історію створення та самі музичні твори слухачі почули українські народні та авторські музичні твори. В їх виконанні прозвучали мелодії «Наталка Полтавка» (ком. М.Лисенко), «Ой, ти дівчина з горіха зерня», «Колискова для Клари» ( Дж. Гершвін), «Чардаш» (В. Монті), твори І. Баха.

На закінченню заходу учениця музичної школи Катерина Цап виконала сучасну пісню авт. Хрестинна Соловей «Тримай мене міцно».

На запрошення заповідника прийти на захід відгукнулись вчителі загально освітньої школи м. Святогірська, вчителі Святогірської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат, члени пед. колективу санаторно-оздоровчого центру соціальної реабілітації "Смарагдове місто", викладачі Донбаського державного педагогічного університету м. Слов’янськ, вихователі дитячого садку м. Святогірськ, внутрішньо переміщенні особи, представники і депутати міської Ради м. Святогірськ, співробітники Приватбанку, мешканці та гості міста. Вечір пройшов у теплій , дружній обстановці.

 

Фото.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 - 16 травня 2019 року, до Державного історико-архітектурного заповідника завітали діти Донецької області, які відпочивають у Дитячому рздоровчо-санаторному центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто». Співробітники заповідника провели їм екскурсії по залах історичного музею, познайомилися діти і з експозицією виставкових залів. Спілкування проходило в дружній і невимушеній атмосфері. Деякі з дітей вже бували у нас в гостях, а діти, котрі вперше попали на наші екскурсії, з цікавістю слухали розповідь екскурсоводів Ярослави Дєдової та Анни Соляник. І кожен захотів написати свої враження від екскурсії у книзі відгуків. А особливо приємно було працювати з такими відвідувачами і екскурсантами саме сьогодні, в Міжнародний день вишиванки, коли майже всі діти прийшли одягненими у вишиті сорочки.

Фото Анастасії Біляєвої, Анни Соляник.

Фоторепрортаж

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

КЗ “АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-

АРХІТЕКТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА В М.СВЯТОГІРСЬКУ”

ЗАПРОШУЄ 18 ТРАВНЯ

НА КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ЗАХІД

“ДОНЕЦЬ БАЧИВ КНЯЗЯ ІГОРЯ, МОЖЛИВО БАЧИВ КНЯЗЯ І

СВЯТОГІРСЬКИЙ МОНАСТИР”

В РАМКАХ МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ

“НІЧ В МУЗЕЇ”

ПОЧАТОК О 19-00 ГОД.

М. СВЯТОГІРСЬК, ВУЛ.ЗАРІЧНА, КОРП.6

ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ

 

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 9 из 24
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru