левый узор
 
Архив новостей

 

28 вересня 2017 р. у виставковому залі Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську відкрилася археологічна виставка «НОВІ АРХЕОЛОГІЧНІ КОМПЛЕКСИ ПОДІНЦІВ’Я.VIII-XIV ст.» На виставці представлені 29 окремих комплексів речей VIII-XIVстоліть, які отримали в літературі назву скарбів, або тайників.Більшість вказаних комплексів знайдені під час археологічних розвідок 2010-2016 років в лісових масивах Святих Гір поблизу відомих пам’ятників археології – Теплинського, Сидоровського і Маяцького городищ VIII-X ст. Схованки зроблені в ямах глибиною від 0,4 до 1м, заповнених переважно залізними речами, які мають аналогії в старожитностях салтівської культури VIII-Xст. В окремих випадках речі мають сліди вторинного перебування у вогні і супроводжуються кальцинованими кістками людини (кремаційні поховання). В 2015-2016 роках були виявлені комплекси на території Святогір’я, хронологічно віднесені до XII-XIVст.

В дослідженнях вказаних комплексів приймали участь харківські археологи (ДП ОСАУ «Слобожанська археологічна служба» (керівник експедиції І.В.Голубєва; археологічна лабораторія Харківського національного педагогічного університету ім..Г.С.Сковороди під керівництвом В.В.Колоди), донецькі археологи (експедиція Донецького національного університету керівник О.В.Колесник, дослідник комплексів В.В.Давиденко), науковці і краєзнавці м.Слов’янська ( керівник А.В.Шамрай). 16 комплексів з території Святогірського історичного ареалу склали основу археологічною виставки. Решта - комплекси з таких пам’ятників археології Харківської області як городище і селище Мохнач (фонди археологічної лабораторії ХНПУ ім..Г.С.Сковороди), Суха Гомільша, Бабчанка (фонди Харківського історичного музею ім. М.Ф.Сумцова). Окрему групу склали комплекси речей,які походять з городища Царине (Маяцьке), селищ Миколаївка Слов’янського району, Каленики Лиманського району (фонди Слов’янського краєзнавчого музею). Всього на виставці представлено 489 археологічних експонатів. У відкритті виставки прийняли участь представники Харківського історичного музею ім..М.Ф.Сумцова, Харківського національного педагогічного університету ім..Г.С.Сковороди, Слов’янського краєзнавчого музею, громадських організацій м.Святогірська. Виставка працює щоденно крім понеділка-вівторка з 8.30. до 16.30.


Видео про виставку

Телеканала "До ТеБе" натисніть ТУТ!

Телеканала "TheSplus" натисніть ТУТ!

 

Фотоматеріали з відкриття виставки

натисніть ТУТ!


Афіша.


 

 

 

 

23 вересня 2017 року в рамках святкування Дня Сіверського Дінця у парку відпочинку «Шовковичний» у м.Слов’янську відбувся екологічний фестиваль. Серед іншого мешканцям і гостям міста була представлена виставка під відкритим небом Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську на тему ««СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ ЗА ЧАСІВ КОЗАЧЧИНИ.XVI-XVIIIст.» В складі виставки експозиція козацької зброї, етнографічна колекція і художні вироби з дерева народного майстра Віктора Коноплі з с.Рубці на тематику життя і побуту перших поселенців Подінців’я. Експозиція супроводжувалася банерами з графічними роботами народного художника України Володимира Шенделя на козацьку тематику і текстами історичних документів XVI-XVII століть про засвоєння земель Подінців’я.

Одночасно з музейною експозицією заповідник представив виставку видань з історії Подінців’я і його культурної спадщини.

 

ФОТОРЕПОРТАЖ З ВИСТАВКИ

 

 


 

 

22 вересня 2017 року відбулася науково-практична конференція ««День Сіверського Дінця - діалог заради майбутнього», яка організована Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів при підтримці Донецької обласної державної адміністрації. Конференція проводилася у рамках урочистих заходів, присвячених «Дню Сіверського Дінця».

На пленарному засіданні конференції з доповіддю «Історичний опис річки Сіверський Донець (до 170 річчя публікації Помпея Шабельського) виступив провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. Тези доповіді опубліковані у спеціальному випуску газети «Вісті Донбасу» (№36 від 20.09.2017р.)

 

Фоторепортаж з конференції.

 

 


 

 

 

 

21-22 вересня 2017 року відбулася науково-практична конференція «Сучасний стан та охорона природних комплексів в басейні Сіверського Дінця» з нагоди 20 річчя створення національного природного парку «Святі Гори» , яка проходила у м. Святогірську. Організатором конференції виступив НПП «Святі Гори» при підтримці Донецької обласної державної адміністрації і Департаменту екології і природних ресурсів.

На пленарному засіданні з доповіддю «Нові археологічні комплекси Святогір’я і проблеми їх збереження» виступив провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. Доповідь опублікована в збірці матеріалів конференції.

Фото.

 

 

 

 

29 липня 2017 року відбулися святкові заходи з нагоди Дня міста Святогірська на майданчику біля будівлі міської ради. Серед іншого мешканцям і гостям міста була представлена нова виставка Державного історико-архітектурного заповідника у м. Святогірську на тему «СВЯТОГІРСЬК В ІСТОРІЇ ЗАСВОЄННЯ ДИКОГО ПОЛЯ. XVI-XVII CТ». В складі виставки: експозиція козацької зброї, етнографічна колекція і художні вироби з дерева народного майстра Віктора Коноплі з с. Рубці на тематику життя і побуту перших поселенців Святогір’я. Експозиція супроводжувалася банерами з графічними роботами на козацьку тематику і початкової історії Святогірської лаври народного художника України Володимира Шенделя з текстами історичних документів XVI-XVII століть про Святі Гори.

Одночасно з музейною експозицією заповідник представив виставку видань з історії міста Святогірська і його культурної спадщини.

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

 

 


 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 9 из 21
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru