левый узор
 
Архив новостей

 

15 - 16 травня 2019 року, до Державного історико-архітектурного заповідника завітали діти Донецької області, які відпочивають у Дитячому рздоровчо-санаторному центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто». Співробітники заповідника провели їм екскурсії по залах історичного музею, познайомилися діти і з експозицією виставкових залів. Спілкування проходило в дружній і невимушеній атмосфері. Деякі з дітей вже бували у нас в гостях, а діти, котрі вперше попали на наші екскурсії, з цікавістю слухали розповідь екскурсоводів Ярослави Дєдової та Анни Соляник. І кожен захотів написати свої враження від екскурсії у книзі відгуків. А особливо приємно було працювати з такими відвідувачами і екскурсантами саме сьогодні, в Міжнародний день вишиванки, коли майже всі діти прийшли одягненими у вишиті сорочки.

Фото Анастасії Біляєвої, Анни Соляник.

Фоторепрортаж

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

КЗ “АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-

АРХІТЕКТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА В М.СВЯТОГІРСЬКУ”

ЗАПРОШУЄ 18 ТРАВНЯ

НА КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ЗАХІД

“ДОНЕЦЬ БАЧИВ КНЯЗЯ ІГОРЯ, МОЖЛИВО БАЧИВ КНЯЗЯ І

СВЯТОГІРСЬКИЙ МОНАСТИР”

В РАМКАХ МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ

“НІЧ В МУЗЕЇ”

ПОЧАТОК О 19-00 ГОД.

М. СВЯТОГІРСЬК, ВУЛ.ЗАРІЧНА, КОРП.6

ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ

 

 

 

 

Вечір відкрила Світлана Шарабан – директор заповідника, яка відмітила, що захід присвячений Дню пам’яті та примирення.

Розпочато захід було показом документальної кінохроніки подій на Святогірському плацдармі у 1942 році.

Завідувач науково-освітнього відділу заповідника Ярослава Дєдова розповіла про військові дії на Святогірському плацдармі у 1943 році під час визволення населених пунктів Банне (нині Святогірськ), Богородичне, Тетянівка, Сидорове, Пришиб, Долина, які стали ареною кровопролитних боїв, де вирішувалася доля Донецького краю, та й усієї України. Розповідь супроводжувалася показом архівних фотоматеріалів періоду Другої Світової війни.

Автор заходу – завідувач відділу «Історичний музей» Анна Соляник познайомила гостей та учасників заходу з роботою пошукової групи Асоціація дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять»), м. Слов'янськ Донецька області, які знайшли і перепоховали понад 2,5 тис. солдатів і офіцерів. На жаль, з них прізвища вдалося встановити лише 150 бійців. Учасники також переглянули документальний відеофільм про роботу пошуковців Слов’янщини, який створив та надав пошуковець «Союзу «Народна Пам'ять» Олексій Соловкін.

Мистецьку частину вечора допомогли провести студенти Львівського медичного університету Дарина та Остап Петрів.

Наш культурно-мистецький захід відвідали учителі Святогірських шкіл, депутати Святогірської міськради, жителі міста та внутрішньо переміщені особи, а також члени гуртка «Святогірський пласт».

Фото Анастасії Біляєвої.

 

Фоторепортаж культурно-мистецького вечора…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

КЗ «АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА У М. СВЯТОГІРСЬКУ»

З А П Р О Ш У Є

У середу, 8 травня 2019 року, о 17 годині

на культурно-мистецький вечір на тему

«Святогірський плацдарм 1943 р. Пошукова робота».

за адресою:

м. Святогірськ, вул. Зарічна, 3, корпус 20.

Виставкові зали заповідника,

(вхід за Успенським собором).

Відвідувачі познайомляться з подіями 1943 р. на Святогірському плацдармі та роботою Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» («Союз «Народна Пам'ять»), м. Слов'янськ. Десятки тисяч імен загиблих захисників Святогір`я захоронені в братських могилах їх імена відомі, але ще тисячі загиблих бійців лежать в нашій землі без іменними.

Часом навіть не віриться, що в роки Другої Світової війни казковий край Святогір`я був місцем жорстоких боїв Тут вирішувалася доля Донецької землі, та й усієї України. «Ворота Донбасу» - так його називали під час війни.

По дорозі в Святогірськ перед Сіверським Дінцем є село Богородичне. Біля нього розташовані населені пункти с.Долина, с.Тетянівка, с.Пришиб. Тут в липні 1943-го 1-а і 8-а гвардійські армії здійснювали прорив ворожих рубежів в шість оборонних ліній.

Дивовижне це місце, все проглядається навколо на багато кілометрів. Колись тут сиділи, зайнявши оборону гітлерівські кулеметники, стріляючи по переправі або коригуючи вогонь своїх гармат і мінометів і не даючи піднятися наступаючим радянським військам. Тепер тут тиша, і тільки вітер шумить, хитаючи гілки дерев. Справді, яка навколо краса, за таку красу і життя віддати не шкода…

Запрошуйте друзів і приходьте!

Тел. для довідок:

099-273-85-16 (Ярослава Дмитрівна) та

050-845-92-69 (Анна Анатоліївна).

 

 

 

На запрошення прийняти участь у заході відгукнулись учні загально освітньої школи та школи - інтернат м.Святогірськ.

Увазі школярів була запропонована історична довідка на тему «Революція Гідності» (політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року), проведена бесіда на тему «Пім`ятний День Героїв Небесної Сотні » (інформація взята з сайта Українського інституту національної пам'яті). Учням було продемонстровано документальний фільм - реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла» ( сайт https://www.youtube.com/watch?v=RtfYIoEmoIw ). Захід проводила завідувач відділу Історичний музей Соляник А.А. По закінченню заходу учням була проведена екскурсія по виставковій залі на тему «Дослідження та реставрація пам’яток архітектури XVII - ХIX ст. Святогірського державного історико-архітектурного заповідника».

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 9 из 24
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru