левый узор
 
Архив новостей

«ПРАВОСЛАВНА МОЯ УКРАЇНА»

ВИСТАВКА РОБІТ ПЕРЕМОЖЦІВ

ВІДКРИТОГО КОНКУРСУ ЮНИХ ХУДОЖНИКІВ

Фото з відкриття виставки!

Доброго дня,  шановні друзі, чесні отці, пані та панове! Ми з радістю вітаємо вас на виставці дитячого малюнка «Православна моя Україна», присвяченій ювілею – (тисяча двадцять п’ятій) 1025- й річниці Хрещення Русі. Виставка відбувається також в рамках Року дитячої творчості.

Цей конкурс проводиться восьмий рік поспіль Донецькою єпархією Української Православної Церкви, управлінням культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації за сприяння Донецького обласного учбово-методичного центру культури і Донецької обласної громадської організації «Наукова рада» з метою виявлення обдарованих дітей та молоді, виховання їх духовного світогляду, активізації роботи щодо духовного відродження нації, залучення дітей та молоді до традицій православної культури.

У 2012 році провідною темою конкурсу стала тема «Хрещення Київської Русі: минуле і сучасність». На конкурс було подано 421 художню роботу учнів 50 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області. Найбільш активну участь взяли діти з мм. Донецька, Єнакієвого, Харцизька, Слов’янська, Макіївки, Краматорська, Маріуполя, Волновахи.

Виставка проходить з благословення Високопреосвя- щеннішого Іларіона, Митрополита Донецького і Маріупольського, та за підтримки депутата Донецької обласної ради Ігоря Миколайовича Лащенка.

Представлені малюнки – це і яскравість образної фантазії, і свіжість та щирість сприйняття навколишнього світу, але передусім – це дзеркало, що відбиває духовний світ їх авторів. Юні художники мають яскраво виражену індивідуальність, а їх емоційний та образний світ чистий та глибокий.

На виставці представлено роботи переможців VIII Відкритого Конкурсу юних художників «Православна моя Україна» проводиться з благословення митрополита Донецького та Маріупольського Іларіона з метою виявлення обдарованих дітей та молоді, виховання їх духовного світогляду, активізації роботи щодо духовного відродження нації, залучення дітей та молоді до традицій православної культури. Організаторами є: Донецьке єпархіальне управління Української Православної Церкви, управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації, комісія Донецької обласної ради з питань культури, духовності та підтримки засобів інформації, за підтримки Донецького обласного учбово-методичного центру культури і Донецької обласної громадської організації «Наукова рада».

У 2012 році провідною темою VIII конкурсу юних художників стала тема "Хрещення Київської Русі: минуле і сучасність".

Наші конкурсанти цілий рік опікувалися цією темою. У процесі роботи діти вивчали Святе Письмо, іконографічні канони, отримували консультації священнослужителів місцевого храму Української Православної Церкви щодо відповідності художнього твору православній традиції, пройшли відбірковий тур у межах свого навчального закладу. У результаті на обласному турі  конкурсу було представлено чотириста двадцять одну (421) художню роботу з 50 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області. Найбільш активну участь взяли діти із закладів міст Донецька, Єнакієвого, Харцизька, Слов’янська, Макіївки, Краматорська, Маріуполя, Волновахи.

 

Участь у конкурсі взяли 50 закладів області: 5 художніх шкіл, 43 школи мистецтв, Недільна школа м. Слов’янська, школа-інтернат міської ради з м. Дзержинська.

Найбільшу кількість робіт надали: школа мистецтв ім. П.І.Чайковського м. Єнакієвого (32), школа  мистецтв  м. Харцизька (32), школа  мистецтв  м. Слов’янська (33), Макіївська художня школа (22), школа мистецтв № 6 м. Донецька (26), школа  мистецтв  м. Волновахи (26), школа мистецтв № 4 м. Донецька (21), школа мистецтв № 5 м. Донецька (19), Краматорська художня школа (19), школа  мистецтв  м. Маріуполя (19).

 

На цій виставці дитячого малюнка представлено шістдесят чотири (64) кращі роботи (дипломи-34, грамоти-30), котрі були відібрані для заохочення компетентним журі у складі професійних художників, духовенства, мистецтвознавців, діячів культури під головуванням члена Спілки художників України, народного художника України Шакало Поліни Антонівни.

Журі оцінювало роботи за такими критеріями: відповідність темі конкурсу, дотримання православних канонів зображення, правильно віднайдене композиційне рішення, правильне передання об’ємно-просторових відношень, правильне передання кольрових відношень. Перш за все увагу членів журі привернули роботи з авторським баченням, в яких «світиться думка», в яких є поєднання пориву душевного і технічного, а також ті, які виражають безпосередньо-дитячий, дещо наївний, погляд.

На конкурс Представлено  було представлено роботи в різних жанрах: історичні та жанрові композиції, а також пейзаж, натюрморт. Слід зауважити, що цього року, крім живописних робіт, наявні графічні роботи найрізноманітнішого характеру. Відповідно, вони доповнюють загальну картину всього конкурсу.

Роботи оцінювалися  у трьох вікових категоріях: І категорія –   до 10 років; ІІ категорія –  від 10 до 14 років; ІІІ категорія – від 14 до 18 років. Відповідно роботи, що експонуються на виставці,  мають широкий віковий діапазон: найстаршому учаснику 17 років, а наймолодшому 3 рочки (Бабич Аліна «Радісний день»).

 

Цього року особливо порадували роботи учасників ІІІ вікової категорії. У них  відчувається глибина роздумів про сенс життя, подекуди навіть не по-дитячому сприйняті духовні цінності. І з точки зору техніки виконання вони дуже вправні.

 

Зазначимо, що шість робіт учасників журі відзначило спеціальним призом – передплатою на 2013 рік на журнал «Шишкін ліс», а їх педагогів подякою:

- Коваленко Олександра «Хрещенський сочельник», 9 років (І), Художня школа м. Макіївки, викладач Наумова Ірина Анатоліївна;

- Пономаренко Вероніка «Хрещення», 9 років (І), Школа мистецтв м. Харцизька, викладач Крутикова Емма Едуардівна;

- Ващенко Анастасія «Блажен дощ», 15 років (ІІІ), Школа мистецтв № 6 м. Донецька, викладач Шумілкіна Любов Василівна;

- Гончарова Анастасія «Реставрація церкви», 15 років (ІІІ), Школа мистецтв імені П. Чайковського м. Єнакієве, викладач Бараненко Валентин Геннадійович;

- Полякова Євгенія «Святими місцями», 16 років (ІІІ), Школа мистецтв імені П. Чайковського м. Єнакієве, викладач Клименко Лідія Василівна;

- Матвієнко Дарина «Святковий ранок», 15 років (ІІІ), Школа мистецтв імені П. Чайковського м. Єнакієве, викладач Клименко Лідія Василівна.

Оскільки рік ознаменований кількома пам’ятними датами, то засновники конкурсу прагнули, щоб виставку побачило якомога більше жителів області, щоб вона експозиціонувалася в найбільших культурних центрах і музеях.

Відкрилася експозиція кращих робіт відкритого конкурсу юних художників "Православна моя Україна" 16 лютого в художньо-виставковому центрі "Арт-Донбас".

На відкритті експозиції були присутні представники духовенства: благочинний Троїцького округу протоієрей Володимир Леонов, керівник відділу інформаційно-просвітницької діяльності Донецької єпархії протоієрей Георгій Гуляєв, заступник голови журі та ідейний натхненник і організатор цього конкурсу протоієрей Ростислав Карпусь, а також члени журі.

Почесною гостею урочистого заходу стала перша леді країни, яка очолює благодійний фонд "Від серця до серця" Л.О. Янукович. Людмила Олександрівна привітала всіх переможців з творчими досягненнями, презентувала юним талантам подарунки та побажала Божої допомоги у розвитку художніх здібностей. Щороку вона відвідує виставки конкурсу, відзначаючи високий рівень і оригінальність виконання робіт юних талантів.

Думаємо, що жоден відвідувач експозиції не залишиться байдужим до представлених дитячих малюнків, автори яких своїми чистими і добрими очима за допомогою фарб і пензля представили в них красу Богом створеного світу, вилили свої безпосередні почуття від сприйняття того духовного простору, що зветься «Православн». Хай душа кожного відвідувача  буде сповнена добра, щирості і святості. А також побажаємо творчого натхнення викладачам, батькам та дітям у новому конкурсному році за темою 2013 року: «За Віру та Вітчизну!», присвячену героїзму слов’янського духу. Всім дякуємо та запрошуємо до огляду експозиції. Храни усіх Господь!

 

Фото з відкриття виставки!

 

5-6  грудня 2013 р. на базі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбулася наукова конференція «XVIII Міжнародні Могилянські читання» на тему «Збереження історико-культурної спадщини:реставратори та реставрація – доля пам’яток і людей».В конференції прийняли участь вчені з України, Росії, Бєларусі, Польщі. На «Могилянські читання 2013» представлено 120 доповідей і повідомлень  на п’яти секціях:

1.Охорона пам’яток та реставрація

2.Історичні та філософські дослідження

3.Археологічні дослідження

4.Музейна практика та музейна педагогіка

5.Мистецтвознавчі аспекти вивчення сакральних пам’яток

У конференції взяв  участь Святогірський історико-архітектурний заповідник. На пленарному  засіданні була представлена доповідь «Реставрація пам’яток Святогірського Успенського монастиря у другій половині XX ст.», з якою виступив провідний науковий співробітник Святогірського історико-архітектурного заповідника Володимир Дєдов. Текст доповіді подається на сайті в розділі «Наші публікації».

 

Фоторепортаж з « Могилянських читань»


Іл.1.Програма читань.

Іл.2.Відкриття читань в лекційному залі заповідника 5 грудня.

Іл.3.Учасники конференції.

Іл.4.Конференцію відкриває заст. гендиректора заповідника з наукової  роботи, засл. працівник культури України Валентина Колпакова.


Іл.5.З вітальним словом виступає  проректор Київської духовної академії і семінарії, протоієрей Сергій Ющик.

 

З доповідями на пленарному засіданні виступили:

Іл.6.Віктор Вечерський – канд. архітектури, заст. директора Департаменту культурної спадщини Міністерства культури України.

Іл.7.Василь Пуцко – канд.мистецтвознавства, заст. директора Калузького художнього музею.

Іл.8. Ольга Рутковська – директор інституту «УкрНДІпроектреставрація»

Іл.9.Інна Дорофієнко – гол. художник –реставратор корпорації «Укрреставрація»

Іл.10. Аліна Кондратюк – канд. мистецтвознавства.  Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник.

Іл.11.Володимир Дєдов – засл. працівник культури, провідний наук. співробітник Святогірського історико-архітектурного заповідника.

Іл.12.Олександр Савчук – канд.філософ. наук, доцент Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна.

Іл.13.Сергій Білокінь – докт. істор наук, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

 

Матеріал підготовлений відділом «Історичний музей» СДІАЗ.

Орфографія, та правопис автора - провідний науковий співробітник  В.Н.Дедов.

 

 

На выставке «Творческая палитра Святых Гор» представлены 60  работ современных художников Украины, в том числе 56 произведений живописи, 3 фото и 1 –роспись по керамике. Основной темой выставки является отражение историко-культурного наследия Святых Гор в искусстве. Особенностью этой выставки является география авторских работ и представительство различных школ и направлений в живописи.  В экспозиции посетители могут познакомиться с творчеством художников из Киева, Донецка, Харькова, Луганска, Черновцов, Макеевки, Славянска, Краматорска, Красного Лимана, Святогорска.

Наиболее представительной является группа  донецких художников, среди которых 3 народных худрожника Украины – Алексей Поляков, Григорий Тышкевич, Владимир Шендель, 3 заслуженных художника Украины – Владимир и Валентина Теличко, Геннадий Жуков, члены союза художников  Украины – Виктор Евдокимов, Борис Ерёмин, член союза фотохудожников Украины -Валерий Пащенко. Ими  представлено  16 работ.

Художники  Харьковщины представлены на выставке тремя группами, исповедующими различные направления в искусстве – это творческая группа «Слобожанское буриме» , группа мастерской братьев Винников-Штепов и группа М.Алатарцева. На выставке - 11 произведений.

Луганская  художественная школа представлена  композицией «Святые Горы»,  состоящей из 10 акварелей  художника М.Шулика. Эта коллекция из фондов  Луганского художественного музея.

Особую группу на выставке представляют произведения живописи такого направления в искусстве как  «интуитивизм». В основном эта группа живописцев из Киева ( Николай Журавель, Татьяна Мисковец, Оксана Миловзорова) и художница из Макеевки Наталья Максимова. Результаты их работы на  пленэрах  в Святогорье  представлены 6 произведениями.

Представителями  краматорской школы живописи (Пётр Шаповалов, Марина и Константин Князевы)  выставлены  3 работы на тему Святогорья.

9 авторам  из  Славянска и Святогорска  ( Николай Корягин, Владимир Радковский, Александр Балицкий , Виктор Зелик,  Андрей  Кутана, Сергей Сметанкин, Оксана Склярук, Евгений  Волков, Виктор  Эндеберя)   принадлежат 11 работ, представленных на выставке.

Ещё одна работа засл.худ.Украины Владимира Краснова из Черновцов.

Таким образом, на выставке «Творческая палитра Святых Гор» в Святогорском историко-архитектурном заповеднике представлены современные произведения живописи 34 авторов из разных регионов Украины

Выставка открыта для посещения  ежедневно с 9.00. до 16.30.  до 1 декабря 2012 г.

 

Фоторепортаж об открытии выставки.


Ил.1. Афиша выставки.


Ил.2.Фрагмент экспозиции выставки.

Ил.3. Фрагмент экспозиции выставки

Ил.4. Фрагмент экспозиции выставки

Ил.5. Фрагмент экспозиции выставки

Ил.6. Фрагмент экспозиции выставки

Ил.7. Открывает выставку директор заповедника Светлана Шарабан.

Ил.8. Экспозицию выставки представляет научный сотрудник Владимир Дедов.

Ил.9. Выступает художник Виктор Эндеберя.

Ил.10.Выступает фотохудожник Валерий Пащенко.

Ил.11.Во время экскурсии по выставке.

 

Пресс – релиз

к открытию выставки

«Творческая палитра Святых Гор»

 

Выставочный зал корпуса № 20

Святогорского историко-архитектурного заповедника по адресу г.Святогорск, ул.Заречная, 3 кор. № 20 (территория Свято-Успенской лавры).

Выставка открыта для посещения  с 5 сентября ежедневно с 9.00. до 16.30. Выставка работает до 1 декабря 2013 г.

 

В рамках мероприятий Святогорского историко-архитектурного заповедника, приуроченных к 1025-летию крещения Руси  5 сентября открывается художественная выставка «Творческая палитра Святых Гор».

Выставка  подготовлена   при участии  Луганского областного художественного музея и творческой группы донецких художников « Дорогами творчества».

На выставке представлены 62 работы, в том числе 58 произведений живописи, 3 фото и 1 –роспись по керамике. В основном работы написаны авторами на основе результатов пленэров в Святогорье в различные периоды и времена года. Основной темой выставки является отражение историко-культурного наследия Святых Гор в искусстве. Особенностью выставки является география авторских работ и представительство различных школ и направлений в живописи. В экспозиции посетители могут познакомиться с творчеством художников из Киева, Донецка, Харькова,  Луганска, Черновцов, Макеевки, Славянска, Краматорска, Красного Лимана, Святогорска.

Наиболее представительной является группа донецких художников, среди которых три  народных художника Украины – Алексей Поляков, Григорий Тышкевич, Владимир Шендель, 3 заслуженных художника Украины – Владимир и Валентина Теличко, Геннадий Жуков, члены союза художников  Украины – Виктор Евдокимов, Борис Ерёмин, член союза фотохудожников Валерий Пащенко. На выставке представлено 16 работ донецких художников, написанных в разное время на святогорских пленэрах.

Художники  Харьковщины представлены тремя группами, исповедующими различные направления в искусстве – это творческая группа «Слобожанское буриме» ( представленное в основном членами союза дизайнеров, группа мастерской братьев Винник-Штеп и группа М. Алатарцева. В каждую из групп входят более 5 художников, большинство из которых представлено на выставке 11 произведениями.

Луганская  художественная школа представлена единой композицией «Святые Горы» состоящей из 10 картин акварелей  художника  Н. Шулика. Коллекцию на выставку представил Луганский областной художественный музей.

Особую группу на выставке представляют произведения живописи созданных художниками, исповедующими такое направление как «интуитивизм». В основном группа живописцев из Киева (Николай Журавель, Татьяна Мисковец, Оксана Миловзорова) и художница из Макеевки  Наталья Максимова. Результаты их пленэра в Святогорье 1996 г. представлены 6 работами.

Творческий  Славянск представлен  8  художниками ( Николай Корягин, Владимир Радковский, Александр Балицкий , Виктор Зелик,  Андрей  Кутана, Сергей Сметанкин, Оксана Склярук,  Евгений  Волков)  им принадлежат 13 работ, представленных на выставке. Наиболее плодотворно в последние годы пишет на тему «Святые Горы. Времена года» В. Радковский, который представил на выставку 4 работы.

Представителями  краматорской школы живописи (Пётр Шаповалов, Марина и Константин Князевы) представлено 3 работы на тему Святогорья. Ещё одна работа принадлежит заслуженному художнику Украины из Черновцов Владимиру Краснову.

Два произведения на выставку представлены членом союза художников Украины из Святогорска Виктором Эндеберей.

Таким образом, на выставке «Творческая палитра Святых Гор» в Святогорском историко-архитектурном заповеднике представлены современные произведения живописи 35 авторов из разных регионов Украины. Из 62 работ, представленных на выставке около 50%  (30 работ)  входит в состав  коллекции изобразительного искусства  заповедника.

Открытие выставки состоится 5 сентября в 14.00.

Пресс-релиз подготовлен отделом «Исторический музей» Святогорского государственного историко-архитектурного заповедника.

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 9 из 14
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru