левый узор
 
Архив новостей

 

Запрошуємо на відкриття виставки усіх бажаючих дізнатися про життя середньовічного населення Святогір’я(VIII-XIVст).

10 жовтня о 15.00. у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника (вул.Зарічна, корпус №20 на території Свято-Успенської лаври) відбудеться відкриття археологічної виставки «Господарство та побут середньовічного населення Святогір’я (на прикладі поховальних комплексів VIII-XIVст.)».


Під час археологічних розвідок 2010-2018 років в лісових масивах Святих Гір поблизу відомих пам’ятників археології – Теплинського, Сидоровського і Маяцького городищ VIII-X ст. виявлені комплекси речей періоду середньовіччя, які отримали в літературі назву скарбів, або тайників. Схованки зроблені в ямах глибиною від 0,4 до 1м, заповнених залізними речами, які мають аналогії в старожитностях салтівської культури VIII-X ст. В окремих випадках речі мають сліди вторинного перебування у вогні і супроводжуються кальцинованими кістками людини (кремаційні поховання), що дозволило віднести схованки до поховальних комплексів. 16 комплексів з території Святогірського історичного ареалу склали основу археологічної виставки «Господарство та побут середньовічного населення Святогір’я.» Саме господарська діяльність і побут місцевого населення через призму поховальних комплексів з фондів заповідника є предметом виставки, яка за галузями господарської діяльності місцевого населення складається з окремих розділів: землеробство, скотарство, ремесла та побут.

 

 

 

 

24.08.2019р. В Краматорську відбувся фестиваль з нагоди святкування Дня Незалежності України « Ми різні, але ми єдині ».

Святогірський заповідник взяв участь в цьому заході з виставкою «Святі Гори в період козацької доби», також була представлена сувенірна продукція з зображенням пам’яток архітектури заповідника та науково-популярні видання з історії Святогірського історичного ареалу.

Представила заклади культури в.о. начальника управління культури і туризму Аліна Певна.

Гостей та жителів міста з виставкою знайомили:

- директор заповідника Світлана Шарабан

- зав. науково- просвітницького відділу Ярослава Дедова

- зав. сектору інформації Олена Ткачук

- зав. відділу «Історичний музей» Олена Зубаревич

Виставку відвідав голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко, військові та громадські діячи.


Фоторепортаж заходу…

Фото Зубаревич О.Г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КЗ «АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА у м. СВЯТОГІРСЬКУ»

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у науково-практичній конференції XIV Сібільовських читаннях, які відбудуться у грудні 2019 року.

Передбачається робота наступних секцій:

Археологічної, історичної, пам’ятко охоронної, музейної справи.

Вимоги до оформлення доповідей, що подаються:

Доповіді обсягом до 5 сторінок форматом А-4 (шрифт Times New Roman14-й кегль, через півтора інтервали) повинні містити назву, прізвище, ім’я, по-батькові автора, текст. Посилання на літературу і джерела слід наводити у квадратних дужках з їх наскрізною нумерацією, наприклад [2, 15], де 2 – порядковий номер у списку використаних джерел, 15 – номер сторінки. Електронний варіант у форматі Word. Ілюстрації подавати у форматі tiff або jpeg. Просимо також надати повну інформацію про себе: ім’я, по-батькові, прізвище, вчене звання, місце роботи, тема доповіді,

Матеріали доповідей надсилати на електронну пошту за адресою:

За підсумками конференції буде видана збірка наукових статей у щорічнику «Святогірський альманах 2019».

Оргкомітет здійснює відбір запропонованих матеріалів. У разі недотримання даних вимог доповідь може бути відхилена.

Точна дата проведення науково-практичної конференції буде повідомлена додатково.

Тексти доповідей мають бути надіслані до 1 жовтня 2019 року. У разі затримки термінів подачі вони розглядатися не будуть.

 

 

 

01.08-04.08.2019 в місті Святогірську відбувся обласний захід

«МУЗЕЙНА ТОЛОКА НА ДОНЕЧЧИНІ» ініціатором якого стало Управління культури і туризму Донецької області.

В заході прийняли участь представники музейних закладів Донеччини.

Мета - створення платформи для проведення тренінгів, освітніхпрограм, виставок для сприяння комунікації між музеями та організаціями які дбають про розвитокмузейної справи, а також популяризують музеї.
З вітальним словом виступила в.о. начальника управління культури і туризму Аліна Валентинівна Певна.

Були запрошені гості: Леся Миколаївна Клименко(Міністерство культури України); Ігор Володимирович Пошивайло (Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – музей Революції Гідності); Ірина Василівна Єрмолаєва (Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс»).

На практичних заняттях з доповідями виступили: Катерина Леонідівна Філонова(директор Донецького обласного краєзнавчого музею) поділилась досвідом з розробки та реалізації проекту в рамках програми Українського культурного фонду; Реваз Татеішвілі та Наталя Запішня(Громадська Організація «Інша освіта») провели тренінг «Основи проектного менеджменту та написання заявок»; Андрій Качур «AMUSEUM»,поділився своїм досвідом реалізації проекту у співпраці з Донецьким обласним краєзнавчим музеєм; Світлана Сергіївна Шарабан (директор Святогірського історико-архітектурного заповідника) поділилась досвідом втілення наукових розробок заповідника в експозиціях історичного музею; Ярослава Дмитрівна Дєдова (завідувач відділу науково- освітньої роботи заповідника) розповіла про музеєфікацію пам’яток архітектури та використання їх в екскурсійній діяльності.

Святогірський історико- архітектурний заповідник познайомив гостей з пам’ятками заповідника та його музеями.

На набережній р. Сіверський Дінець відбулось представлення виставок візитівки музеїв Донецькій області, проведені творчі майстер-класи до яких долучились всі бажаючі.

Фоторепортаж далі…

Фото О. Зубаревич

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

28 липня 2019 року громада Святогірська відзначала "День міста".


У заходах, присвячених цій події, взяв участь Святогірський державний історико-архітектурний заповідник, де представив пересувну виставку "Візитка заповідника".

На огляд громади науковцями заповідника були представлені науково-популярні видання заповідника з історії Святогірського історичного ареалу. Мешканці цікавились різноманітною сувенірною продукцією, яку розробляє заповідник для відвідувачів та екскурсантів.

Фоторепортаж з Дня міста Святогірська.

(авт. Зубаревич О.Г.)

 

 

 

 

 

 

 


 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 8 из 24
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru