левый узор
 
Архив новостей

Завідувачка науково-просвітницького відділу Державного історико-архітектурного заповідника у м. Святогірську взяла участь у ІІІ воркшопі «Музей відкрито на ремонт», який проходив у м. Сєвєродонецьку Луганської області 21-24 лютого 2018 року. Учасниками воркшопу були музейні працівники Донецької та Луганської областей. На ІІІ воркшоп був запрошений архітектор Гордон Філевич (Канада), який познайомив учасників воркшопу з канадійським досвідом реорганізації музеїв. Він також відвідав кілька музеїв Луганської області , а також побував в історичному музеї заповідника (24.02.).

На семінарі була презентована книга «Сталь у степу», послом Бельгії в Україні Люком Якобсом. Примірники книг були подаровані особисто послом кожному музею, представленому на семінарі. Музейні працівники побували на екскурсії в м. Лисичанську, де познайомилися з бельгійським архітектурним спадком і відвідали Лисичанський краєзнавчий музей.

 

Також своїм досвідом роботи поділилися і співробітники інших музеїв України. Так, з доповіддю «Від теорії до практики – досвід молодої директорки музею» виступила Ольга Гончар (Львів-Бровари). З «Арсеналом ідей» по збільшенню відвідувачів музею поділилась Ольга Вієру (Київ), презентували результати проекту «Жовта лінія» Олексій Биков і Євгенія Моляр (Київ). Керівник проекту «Музей відкрито на ремонт» Леонід Марущак поділився враженнями від відвідування 41 музею Донеччини і Луганщини.

 

Фоторепортаж. (Фото С. Непочатової м. Слов’янськ)

 

 

 

 

 


 

22 лютого 2018 року в актовому залі Центральної публічної бібліотеки м.Краматорська відбулася презентація нових видань Святогірського історико-архітектурного заповідника. Презентація таких видань проводиться бібліотекою щорічно з метою ознайомлення читача з новими надходженнями книг історико-краєзнавчого характеру до фондів бібліотеки. Учасники заходу – краєзнавці і дослідники історії Донецького регіону, студенти вишів м.Краматорська з зацікавленням знайомилися з виставкою видань заповідника різних років, яку підготували співробітники бібліотеки, а також новими роботами, які презентувалися вперше - збіркою наукових праць «Святогірський альманах 2017» і каталогом археологічної виставки «Матеріальна і духовна культура населення Подінцівья» (на прикладі городища Царине VIII-XIV ст.).

Захід розпочався вшануванням пам’яті одного з авторів презентованих видань, слов’янського краєзнавця і археолога Анатолія Шамрая, який пішов з життя 3 лютого цього року.

Представив видання учасникам презентації головний редактор збірки «Святогірський альманах» і автор каталогу, провідний науковий співробітник Святогірського історико-архітектурного заповідника Володимир Дєдов. Він надав характеристику новим виданням, актуальності представлених досліджень. Зокрема «Святогірський альманах 2017» став 12-м випуском збірки, в якому опубліковані 22 статті з археології, історії, музеєзнавства. У збірку представили результати власних досліджень 25 авторів, в тому числі краєзнавці Краматорська Володимир Коцаренко і Віктор Іванов. З власною презентацією виступила автор дослідження про творчі зв’язки Людвига ван Бетховена і князя М.Б.Голіцина в 20-ті роки XIX ст. Анна Соляник, зав.відділом «історичний музей» Святогірського заповідника.

Каталог археологічної виставки «Матеріальна і духовна культура населення Подінцівья» (на прикладі городища Царине VIII-XIV ст.) (автори Володимир Дєдов, Анатолій Шамрай, Олексій Соловкин) присвячене археологічним знахідкам, які походять з одного пам’ятника археології – городища Царине у с.Маяки Слов’янського р-ну Володимир Дєдов. В каталозі представлені1400 предметів середньовіччя, які знайдені в різні роки археологами Донецька,Харкова,Слов’янська, Святогірська і репрезентують різні галузі господарства місцевого населення і його духовну культуру на протязі 700 років, з VIII по XIV століття. Видання надруковано київським видавництвом «С.А.М» накладом 500 прим. Частину накладу (50 примірників) заповідник передав бібліотеці для розповсюдження серед публічних бібліотек області.

Презентація завершилася обговоренням окремих тем краєзнавчих досліджень і планів на майбутнє.

Фоторепортаж з презентації (фото А.Соляник)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

14 лютого 2018 року в конференцзалі Центральної бібліотеки м.Слов’янська відбулася презентація нових наукових видань Святогірського історико-архітектурного заповідника Презентація видань заповідника проводиться бібліотекою щорічно з метою ознайомлення мешканців Слов’янська і зокрема відвідувачів бібліотеки з новими надходженнями книг історико-краєзнавчого характеру. До фонду бібліотеки надійшли два видання, підготовлені і видані Святогірським історико-архітектурним заповідником в 2017 році:

1.«Святогірський альманах 2017». Збірка наукових праць.

2. «Матеріальна і духовна культура населення Подінцівья»

(на прикладі городища Царине VIII-XIV ст.). Каталог археологічної виставки

В цьому році захід присвячений пам’яті одного з авторів видань, відомого дослідника історії Слов’янщини, Почесного краєзнавця України, старшого наукового співробітника Слов’янського краєзнавчого музею Анатолія Шамрая, який пішов з життя після тяжкої хвороби 3 лютого цього року. Учасники презентації вшанували пам’ять А.Шамрая хвилиною мовчання і ознайомилися з творчим шляхом дослідника на основі виставки його друкованих праць і відеоматеріалу про нього як археолога, організатора музейних виставок, учасника наукових конференцій, музейних фестивалів тощо. Відеоматеріал про творчий шлях Анатолія Шамрая представив Володимир Дєдов, провідний науковий співробітник Святогірського заповідника. Він також представив останні наукові дослідження А.Шамрая в презентованих виданнях.

«Святогірський альманах 2017» став 12-м випуском збірки, в якому опубліковані 22 статті з археології, історії, музеєзнавства. У збірку представили результати власних досліджень 25 авторів. З змістом Альманаху ознайомив аудиторію, головний редактор збірки, провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. Він коротко представив авторів, теми і актуальність кожного дослідження. З власними презентаціями виступили автори статей, опублікованих в альманасі: науковці заповідника Ярослава Дєдова, Анна Соляник, слов’янські дослідники і краєзнавці Олейксій Духін, Валерій Романько.

Каталог археологічної виставки «Матеріальна і духовна культура населення Подінцівья» (на прикладі городища Царине VIII-XIV ст.) (автори Володимир Дєдов, Анатолій Шамрай, Олексій Соловкин). Представив видання, яке присвячене археологічним знахідкам, які походять з одного пам’ятника археології – городища Царине у с.Маяки Слов’янського р-ну Володимир Дєдов. В каталозі представлені 1400 предметів середньовіччя, які знайдені в різні роки археологами Донецька, Харкова, Слов’янська, Святогірська і репрезентують різні галузі господарства місцевого населення і його духовну культуру на протязі 700 років, з VIII по XIV століття. Видання надруковано київським видавництвом «С.А.М» накладом 500 прим. Частина накладу адміністрація заповідника передала безкоштовно в учбові заклади м.Слов’янська і Слов’янського району для використання в учбовому процесі.

На презентації виступили також відомий слов’янський краєзнавець і журналіст Віктор Скрипник, директор Слов’янського краєзнавчого музею Лілія Зандер, а також працівники бібліотеки, які побажали подальшої плідної роботи авторам досліджень і колективу заповідника.

 

Фоторепортаж з презентації (фото Е.Мушки)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-15 грудня 2017 року в м. Святогірську відбулась щорічна наукова конференція «Сібільовські читання», присвячена результатам археологічних, історичних і музеєзнавчих досліджень 2017 року. З 2006 року організатором конференції виступає Святогірський державний історико-архітектурний заповідник. В 2017 році оргкомітет конференції прийняв рішення про проведення «Сібільовських читань» разом зі Святогірською Свято-Успенською лаврою. В актовому залы лаври була організована онлайн трансляція виступів учасників конференції, котрі представляли наукові заклади, вузи, музеї, місцеві організації краєзнавців Донецької і Харківської областей. На трьох секціях конференції: 1) археологічні дослідження; 2) історичні і пам’яткоохоронні дослідження. Музеєзнавство; 3) історіографія та джерела; матеріали до ювілейних дат – були заявлені 26 доповідей і повідомлень істориків, археологів, краєзнавців, співробітників музеїв, котрі системно працюють в галузі історичних досліджень Святогірського історичного ареалу та його культурного надбання, історії Святогірської Свято-Успенської лаври.

Конференцію відкрила директор комунального закладу «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську» Світлана Шарабан.

З привітальним словом виступив намісник Святогірської Свято-Успенської лаври митрополит Арсеній (Яковенко), котрий благословив роботу конференції та побажав плідної роботи. Владика провів коротку презентацію православного календаря на 2018 рік.

Від імені Святогірської міської ради та управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації учасників конференції привітали заступник міського голови Дмитро Климович, головний спеціаліст управління культури і туризму Вікторія Кордюкова.

Перед початком конференції відбулась презентація нових наукових видань Святогірського історико-архітектурного заповідника – збірки статей «Святогірський альманах 2017» та каталогу археологічної виставки «Матеріальна і духовна культура населення Подінців’я в період середньовіччя.VIII-XIVст. На прикладі городища «Царине» (Маяцьке). Автори-укладачі Дєдов В.М.,Шамрай А.В., Соловкін О.О. Також на конференції були представлені нові видання - художній альбом Леонида Золотарева «Святогір’я», репринтне видання 1897 року «Максимович И.К. Сборник сведений о роде «Максимович» та книга з історії православ’я Донеччини (автор Сергій Татарінов).

Враховуючи зацікавленість учасників конференції у тематиці виступів, заявлених у програмі конференції, оргкомітетом було прийнято рішення провести спільне засідання 3-х секцій. Об’єднане засідання секцій вів провідний науковий співробітник заповідника, заслужений працівник культури України Володимир Дєдов.

На конференції виступили:

Архимандрит Лазар (Терещенко) - завідуючий музеєм і архівом Святогірської Свято-Успенської Лаври з доповіддю про результати дослідницької роботи інформаційно-просвітницького відділу лаври за 2017 рік;

Андрій Голубєв − заступник директора ДП ОАСУ «Слобідська археологічна служба» ДП НДЦ «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України з доповіддю на тему «ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ШАБЕЛЬ XIVст. ЗА МАТЕРІАЛАМИ З ВЕРХНЬОГО ТА СЕРЕДНЬОГО ПОДОНЦІВ’Я»;

Ірина Голубєва − директор ДП ОАСУ «Слобідська археологічна служба» ДП НДЦ «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України, кандидат історичних наук з доповіддю на тему «ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ДЕПОЗИТІВ РЕЧЕЙ РОЗВИНЕНОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ДНІПРОВСЬКОГО ЛІВОБЕРЕЖЖЯ: СКАРБИ АБО ПОХОВАННЯ?»;

Вiктор Иванов – краєзнавець з м.Краматорська з двома дослідженнями: «ДЕЛО ОБ ОТКРЫТИИ ЗУБНОГО КАБИНЕТА В ДАЧНОЙ МЕСТНОСТИ «СВЯТЫЕ ГОРЫ» та «СТРОИТЕЛЬНЫЙ КИРПИЧ И ЕГО КЛЕЙМЕНИЕ В XIX – НАЧАЛЕ XX ВВ.( НА ПРИМЕРЕ ГОРОДА СЛАВЯНСКА)»;

Володимир Дєдов провідний науковий співробітник КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник в м. Святогірську» з двома дослідженнями «ЛІТЕРАТУРНА СПАДЩИНА СВЯТИХ ГІР. До 120 річниці публікації оповідання Івана Буніна «Святі Гори» та «ИСТОЧНИКИ К ЛЕТОПИСАНИЮ СВЯТЫХ ГОР XVI-XVII ВЕКОВ (результаты изысканий 2017 года)»;

Ярослава Дєдова - зав. науково-просвітницького відділу КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник в м. Святогірську» з доповіддю «ДО ПИТАННЯ ПРО ВІДНОВЛЕННЯ СВЯТОГІРСЬКОГО МОНАСТИРЯ В 40-х РР. ХІХ СТ.»;

Олексій Духін - краєзнавець, член товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка (м. Слов’янськ) з двома дослідженнями «ХУДОЖНИК - ГРАФІК ОЛЕКСІЙ КОХАН. До 70-ліття від дня народження» та «ХУДОЖНИЦЯ ПАРАСКОВІЯ ДЕПУТАТОВА. До 100-ліття від дня народження»;

Володимир Коцаренко – керівник громадської організації «Клуб «Краєзнавець», заслужений працівник культури України (м. Краматорськ) з доповіддю на тему «Роль европейцев в развитии города Краматорска как промышленного центра на Востоке Украины В XIX- начале XX вв.»;

Світлана Непочатова - науковий співробітник Донецького обласного художнього музею з доповіддю на тему ««ШКОЛА ЖИТТЯ» ОЛЕКСАНДРА ШЕВЧЕНКО. До 90-ліття від дня народження»;

Анна Соляник зав. відділу «Історичний музей» КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську» з доповіддю на тему «ГОЛІЦИНСЬКІ КВАРТЕТИ БЕТХОВЕНА» В ЕКСПОЗИЦІЇ МУЗЕЮ СВЯТОГІРСЬКОГО ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА»;

Світлана Шарабан - директор КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник в м. Святогірську» з доповіддю «З ІСТОРІЇ МУЗЕЙНОЇ СПРАВИ НА ДОНЕЧЧИНІ В 30-ті РОКИ XX СТ. До 85 річчя Святогірської філії Всеукраїнського Музейного городка»;

Олександр Дєдов - старший науковий співробітник КЗ«Державний історико-архітектурний заповідник в м. Святогірську» з доповіддю «ДЖЕРЕЛА ДО ЛІТОПИСУ СВЯТИХ ГІР У XVIII СТ.»;

Сергій Татарінов канд. історичних наук, доктор філософії, заслужений працівник культури України (м.Бахмут) з доповіддю «РУКОПИС Л.О.ВАСИЛЕВСЬКОЇ - БЕРЕЗІНОЇ (ЧАЙКИ ДНІПРОВОЇ) «СТУПКИ» - ЯК ДЖЕРЕЛО ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ПАМ’ЯТОК ПОЛОВЕЦЬКОГО ЧАСУ НА ДОНЕЧЧИНІ».

Микола Шакін - – письменник, краєзнавець, журналіст, меценат (м. Харків) з доповіддю «ПРО УВІЧНЕННЯ ПАМ’ЯТІ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ У СВЯТОГІРСЬКУ».

Під час конференції була проведена презентація археологічної виставки Святогірського історико-архітектурного заповідника «Нові археологічні комплекси Подінців’я періоду середньовіччя. VIIIXIV ст.» у виставковому залі корпусу №20 Святогірського історико-архітектурного заповідника. Екскурсію по експозиції виставки провів провідний науковий співробітник СДІАЗ Володимир Дєдов. До культурної программи конференції були включені відвідування історичного музею заповідника і музею історії Святогірської лаври.

ФОТОРЕПОРТАЖ З КОНФЕРЕНЦІЇ

Тут фото у найліпшої якості. - https://drive.google.com/open?id=1yU_HxzAi2P_GhWy9t8sAfiNO9d4Qm22Z

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

7-8 грудня 2017р. Святогірський історико-архітектурний заповідник прийняв участь в міжнародній науковій конференції «XXII Могилянські читання» у м. Києві. Докладніше…

7-8 грудня 2017 року відбулася міжнародна наукова конференція «XXII Могилянські читання», яка щорічно проходить на базі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Цього року конференція була присвячена темі «Збереження й дослідження культурної спадщини України:люди,ідеї,візії».

На конференції працювали 4 секції:

Секція 1.Історичні та джерелознавчі дослідження,історія музейної справи.

Секція 2. Мистецтвознавчі аспекти вивчення та реставрації сакральних пам’яток.

Секція 3. Проблеми охорони і збереження пам’яток.

Секція 4. Археологічні дослідження.

Конференцію відкрив вступним словом в.о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника О.В.Рудник. Пленарне засідання вів заст. генерального директора з наукової роботи професор С.В.Пивоваров.

На пленарному засіданні відбулася презентація збірки наукових праць Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника «Могилянські читання 2016», де опублікована стаття провідного наукового співробітника заповідника, Володимира Дєдова на тему: «До питання про створення Святогірської філії Всеукраїнського музейного городка.До 85-річчя заснування»»

На пленарному і секційних засіданнях конференції було представлено 91 доповідь. На секції «Історичні та джерелознавчі дослідження,історія музейної справи»,яка проходила в залі рідкісної книги Національної історичної бібліотеки України з доповіддю на тему «ЛІТЕРАТУРНА СПАДЩИНА А.М.МУРАВЙОВА ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО (до 100 – річчя видання « Святогорская Успенская общежительная пустынь») ». виступив заслужений працівник культури України, провідний науковий співробітник СДІАЗ Володимир Дєдов.

Тези доповіді представлені в розділі сайту «Наші публікації».

 

Фоторепортаж з конференції (фото Володимира Дєдова)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 8 из 21
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru