левый узор
 
Архив новостей

 

16-17 травня 2015 року  КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську» взяв участь  у  Першому Всеукраїнському музейно-туристичному фестивалі «Давній Галич збирає друзів: варто побачити, де живе пам'ять».

Засновником фестивалю став Національний заповідник «Давній Галич» (м. Галич Івано-Франківської обл.),  де власне і  проходив  фестиваль.  Організаторам фестивалю вдалося залучити до заходу  історико-культурні (архітектурні) заповідники України, основною метою яких є збереження і популяризація культурної спадщини України. Для участі  у фестивалі до Галича з’їхались керівники та працівники 14 заповідників України.  Святогірський заповідник представляла  Ярослава Дєдова – зав. науково-просвітницького відділу.  Дійства фестивалю проходили на Крилоській горі – в самому серці княжого Галича. Відкривав фестиваль Василь Рожко – начальник управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України. Учасників та гостей фестивалю вітали духовенство, а також очільники і представники районної та обласної влади.
В ході фестивалю відбулася мультимедійна презентація кожного заповідника. Працівники заповідників мали змогу розповісти про свою діяльність і продемонструвати поліграфічну продукцію, ознайомити з  культурною спадщиною різних регіонів України  гостей  фестивалю шляхом показу відеофільмів, слайд-шоу, міні-експозицій. В рамках творчого діалогу-семінару з питань популяризації культурної спадщини України у роботі з різними цільовими аудиторіями працівники  заповідників обмінялися досвідом своєї роботи з відвідувачами заповідників, обговорили проблемні питання, характерні для всіх заповідників,  шляхи їх вирішення. Учасники обмінялися думками щодо популяризації історико-культурних (архітектурних) заповідників України через організацію та проведення Всеукраїнських фестивалів в різних регіонах України.
Учасники фестивалю в ході екскурсій ознайомилися з пам’ятками архітектури княжого Галича,  зокрема відвідали храм Св. Пантелеймона ХІІ ст., церкву Успіння Пресвятої Богородиці ХVІІ ст.,  побували в Музеї історії Галича та Музеї етнографії, послухали цікаві розповіді наукових співробітників Національного заповідника «Давній Галич» по історії краю.
На фестиваль до Галича приїхало також і багато майстрів-ремісників. Донецький край на фестивалі  представив Союз виробників художньої кераміки м. Слов’янська. Голова ради союзу Андрій Міщенко спільно з колегами презентували  зразки декоративно-ужиткового мистецтва, які користувалися в гостей фестивалю великою популярністю.
Для учасників і гостей фестивалю виступили виконавці та гурти Прикарпаття.
Участь у Першому Всеукраїнському фестивалі заповідників  відбулася завдяки  очільнику Донецької облдержадміністрації Олександру Тимофійовичу Кіхтенко.
Висловлюємо  вдячність керівникам Національного заповідника «Древній Галич» за теплий та дружній прийом нашої делегації. Світлини з фестивалю наведені нижче.
Ярослава Дєдова.

 

 

 

 

 

 

 

Всех музейщиков, коллег и друзей -
поздравляем с  Днем Музеев!

 

24 квітня в Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна відбулася презентація  нових наукових видань Святогірського державного історико-архітектурного заповідника: «Святогірський альманах 2014», «Проблеми збереження і використання культурної спадщини в Україні», «Святогір’я в історії козацтва»,  «Святі Гори. Ілюстрована історія» Докладніше…
В рамках міжнародної наукової конференції молодих вчених «Каразінські читання», що відбулася 24 квітня на базі Харківського національного університету ім..В.Н.Каразіна  була представлена серія нових видань Святогірського заповідника, що надруковані у 2014 році і передані  до фондів бібліотеки університету: збірки наукових праць «Святогірський альманах 2014»,  «Проблеми збереження і використання культурної спадщини в Україні»,   «Святогір’я в історії козацтва» і монографія В.М.Дєдова «Святі Гори.Ілюстрована історія». Всі чотири  видання презентував на пленарному засіданні конференції  автор і редактор – упорядник видань, провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов.
Крім зазначених видань в бібліотеку університету були передані інші наукові видання СДІАЗ, в тому числі підготовлені у співробітництві з Харківським національним університетом і його структурами, зокрема видання «Святі Гори в історії Слобідської України», де вміщені матеріали з фондів Музею археології і етнографії Слобідської України ХНУ ім.В.Н.Каразіна.
На презентації видань СДІАЗ виступив декан історичного факультету університету , доктор історичних наук, проф.. Посохов С.І., який зазначив важливість запропонованих видань для молодих вчених, які працюють в галузі регіональної історії і історичного краєзнавства.Фоторепортаж з пленарного засідання наукової конференції «Каразінські читання» в ХНУ ім.В.Н.Каразіна 24.квітня 2015 року:


Іл.1. Конференція Каразінські читання


Іл.2.Виступає Дєдов В.М.


Іл.3.Передача видань СДІАЗ у наукову бібліотеку ХНУ ім.В.Н.Каразіна


Іл.4.Виступає декан історичного факультету  ХНУ, проф. С.І.Посохов


 

20-24 квітня  2015року  відбулася міжнародна наукова конференція «Дев’ятнадцяті Слобожанські читання», яка присвячена 100 річчю від дня народження П.Т.Тронька, відомого вченого і громадського діяча України,доктора історичних наук, академіка НАН України. В програмі конференції (іл.1) заявлено 150 доповідей на 9-ти секціях. На секції «Охорона культурної спадщини і музейна справа» виступив з доповіддю на тему «Діяльність Українського товариства охорони пам’яток історії і культури по збереженню культурної спадщини м. Святогірська Донецької обл. у 60-80-х рр. XX ст.» провідний науковий співробітник СДІАЗ В.М.Дєдов (іл.2). Всього на секції було представлено 15 доповідей науковців з України, Росії, США. Керівник секції – заст. директора  Харківського науково-методичного центру охорони культурної спадщини О.Д.Коваленко (іл.3).
Найбільший інтерес у учасників конференції викликали доповіді з питань збереження і реставрації пам’ятників історії архітектури Слобожанщини, зокрема будівлі художньо-меморіального музею ім. І.Ю.Репіна в Чугуєві (доповідь доцента Харківського національного університету будівництва та архітектури В.М.Лопатько, іл.4), монументального живопису Свято-Покровського храму в с. Нова Астрахань Луганської обл. (доповідь канд. мистецтвознавства, доцента Харківської академії дизайну і мистецтв В.В.Шуліка, іл.5). Жваву дискусію викликали нові підходи в роботі з дітьми Національного літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди» (доповідь заст. з наукової роботи О.П. Рибка (іл.6).
Тези доповіді провідного наукового співробітника СДІАЗ Дєдова В.М. на тему «Діяльність УТОПІК по збереженню культурної спадщини м.Святогірська у 60-80-ті рр.XXст.» представлені в розділі сайту «Наші публікації».Фоторепортаж з конференції


Іл.1. Програма конференції. Обкладинка.


Іл.2. Виступає В.М.Дєдов (м.Святогірськ, Донецька обл.)


Іл.3. Секцію веде О.Д.Коваленко


Іл.4.Виступає В.М.Лопатько (м.Харків)


Іл.5.Виступає В.В.Шуліка (м.Харків)


Іл.6.Виступає О.П.Рибка (с.Сковородинівка, Харківська обл.)

 

 


27 лютого 2015року  Святогірський історико-архітектурний заповідник  прийняв участь в міжнародній науковій конференції «Краєзнавство і учитель –2015 », що відбулася на базі Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди(іл.1) В програмі конференції (іл.2.) заявлено 82 доповіді на 5-ти секціях:
1.Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії в регіональних дослідженнях.
2.Історія та народознавство Слобожанщини.
3.Історіографія та джерелознавство історичного краєзнавства
4.Регіональтні аспекти гендерної та жіночої історії
5.Традиційні та новітні технології краєзнавчої роботи
На конференцію приїхали  науковці, педагоги, студенти, які представляють  педагогічну науку різних країн в галузі краєзнавства і регіональної історії (іл.3). Перед початком конференції була організована виставка наукової літератури по тематиці регіональної історії, де окремий стенд був присвячений останнім виданням Святогірського історико-архітектурного заповідника (іл.4). В президії конференції проректор з науково-педагогічної роботи ХНПУ ім..Г.С.Сковороди, проф.. Губа А.В., директор науково-методичного центру шкільного краєзнавства ХНПУ ім..Г.С.Сковороди, проф. Маслов М.П., провідний науковий співробітник СДІАЗ, заслужений працівник культури України  Дєдов В.М. (іл.5). Конференцію відкрив від імені оргкомітету проф. Маслов М.П., (іл.6). На пленарне  засідання конференції було винесено  6 доповідей (іл.7). З доповіддю  «Святі Гори як об’єкт регіональної історії України» виступив В.М.Дєдов (іл.8).. Під час доповіді були презентовані видання Святогірського історико-архітектурного заповідника, серед яких нові наукові збірки і монографії 2014 року: «Святогірський альманах 2014», «Проблеми збереження і використання культурної спадщини в Україні», «Святогір’я в історії козацтва», «Святі Гори. Ілюстрована історія» (іл.9).
Доповіді конференції опубліковані в збірці матеріалів конференції «Краєзнавство і учитель 2015» (іл.10). Тези доповіді провідного наукового співробітника СДІАЗ Дєдова В.М. на тему «Святі Гори як об’єкт регіональної історії України» представлені в розділі сайту «Наші публікації».

Фоторепортаж з конференції.

іл.1. Наукова конференція Краєзнавство і учитель 2015.

іл.2.Програма конференції

іл.3.Учасники конференції

іл.4.Виставка видань СДІАЗ

іл.5.Президія конференції

іл.6.Відкриває конференцію проф.Маслов М.П.

іл.7.Програма конференції.Пленарне засідання.

Іл.8.Доповідь В.М.Дєдова

іл.9.Презентація видань СДІАЗ

іл.10.Збірка матеріалів конференції


 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 8 из 16
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru