левый узор
 
Архив новостей

 

23 вересня 2017 року в рамках святкування Дня Сіверського Дінця у парку відпочинку «Шовковичний» у м.Слов’янську відбувся екологічний фестиваль. Серед іншого мешканцям і гостям міста була представлена виставка під відкритим небом Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську на тему ««СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ ЗА ЧАСІВ КОЗАЧЧИНИ.XVI-XVIIIст.» В складі виставки експозиція козацької зброї, етнографічна колекція і художні вироби з дерева народного майстра Віктора Коноплі з с.Рубці на тематику життя і побуту перших поселенців Подінців’я. Експозиція супроводжувалася банерами з графічними роботами народного художника України Володимира Шенделя на козацьку тематику і текстами історичних документів XVI-XVII століть про засвоєння земель Подінців’я.

Одночасно з музейною експозицією заповідник представив виставку видань з історії Подінців’я і його культурної спадщини.

 

ФОТОРЕПОРТАЖ З ВИСТАВКИ

 

 


 

 

22 вересня 2017 року відбулася науково-практична конференція ««День Сіверського Дінця - діалог заради майбутнього», яка організована Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів при підтримці Донецької обласної державної адміністрації. Конференція проводилася у рамках урочистих заходів, присвячених «Дню Сіверського Дінця».

На пленарному засіданні конференції з доповіддю «Історичний опис річки Сіверський Донець (до 170 річчя публікації Помпея Шабельського) виступив провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. Тези доповіді опубліковані у спеціальному випуску газети «Вісті Донбасу» (№36 від 20.09.2017р.)

 

Фоторепортаж з конференції.

 

 


 

 

 

 

21-22 вересня 2017 року відбулася науково-практична конференція «Сучасний стан та охорона природних комплексів в басейні Сіверського Дінця» з нагоди 20 річчя створення національного природного парку «Святі Гори» , яка проходила у м. Святогірську. Організатором конференції виступив НПП «Святі Гори» при підтримці Донецької обласної державної адміністрації і Департаменту екології і природних ресурсів.

На пленарному засіданні з доповіддю «Нові археологічні комплекси Святогір’я і проблеми їх збереження» виступив провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. Доповідь опублікована в збірці матеріалів конференції.

Фото.

 

 

 

 

29 липня 2017 року відбулися святкові заходи з нагоди Дня міста Святогірська на майданчику біля будівлі міської ради. Серед іншого мешканцям і гостям міста була представлена нова виставка Державного історико-архітектурного заповідника у м. Святогірську на тему «СВЯТОГІРСЬК В ІСТОРІЇ ЗАСВОЄННЯ ДИКОГО ПОЛЯ. XVI-XVII CТ». В складі виставки: експозиція козацької зброї, етнографічна колекція і художні вироби з дерева народного майстра Віктора Коноплі з с. Рубці на тематику життя і побуту перших поселенців Святогір’я. Експозиція супроводжувалася банерами з графічними роботами на козацьку тематику і початкової історії Святогірської лаври народного художника України Володимира Шенделя з текстами історичних документів XVI-XVII століть про Святі Гори.

Одночасно з музейною експозицією заповідник представив виставку видань з історії міста Святогірська і його культурної спадщини.

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

 

 


 

16 червня в історичному музеї Державного історико-архітектурного заповідника відбулося відкриття художньої виставки «СВЯТІ ГОРИ В СУЧАСНОМУ ЖИВОПИСІ. КАРТИНИ СЕРГІЯ СМЄТАНКІНА» (ДО 26 РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ).

Художня виставка «Святі Гори в сучасному живописі. Картини художника Сергія Сметанкіна» (до 26 річниці Незалежності України) відкрилася у виставковому залі Святогірського історико - архітектурного заповідника.

Виставка підготовлена на основі картин слов`янського художника Сергія Сметанкіна. Провідна тема виставки це відображення архітектурної спадщини Святих Гір в образотворчому мистецтві сучасних художників на прикладі художніх робіт С.Сметанкіна. Цей художник визначений в зв’язку з тим, що останніми роками він планомірно працює на пленерах в Святогірську, членами національної спілки художників України, він має значну колекцію по темі «Творча палітра Святих Гір».

В складі виставки картини з приватної колекції, деякі картини вже експонувались на виставках в рамках наукової теми «Творча палітра Святих Гір» в різні роки. Ці картини - це творчі результати пленерів художника у 2006- 2017 рр., а, також картини що поповнили фонди заповідника у 2009- 2010 р. Всього виставлено 37 робіт художника Сергія Сметанкіна.

 

Святі Гори на Сіверському Дінці вже понад два століття є творчою меккою для багатьох художників. В центрі уваги митців було і залишається зараз яскраве культурне явище на теренах Слобідської України архітектурний ансамбль XVII - ХІХ ст.

Сучасний період в історії Святих Гір відображений в представленій на виставці колекцією картин слов`янського художника Сергія Смєтанкіна.

Сергій Смєтанкін народився у 1968 році у м. Слов'янськ Донецької області. Художник працює у галузі станкового живопису. Закінчив Слов'янський хіміко-механічний технікум (1983). Професійної майстерності набував у педагога І. Базилевського (Слов'янськ). З 2008 року член Національної спілки художників України. Учасник міжнародних, всеукраїнських, обласних виставок: «Кубанські зорі» (Краснодар,2006), до 170-річчя з дня народження А. Куїнджі (Маріуполь, 2012), «Україна звітує» (Київ, 2006), «Мальовнича Україна» (Київ, 2006-2012), «Шляхами творчості» (Київ, 2007), «Гоголь Fest» (2009), до Дня художника, Різдвяні виставки (Київ, 2007-2011).Переможець міжнародної виставки-конкурсу «Наславу Кубані» (2008) і виставки в рамках міжнародного пленеру «Степова палітра» (Сочі, 2011), друга премія у виставці-конкурсі «Донецьк і донеччани» у номінації «Пейзаж» (2009). Більше 40 персональних виставок у Слов'янську, Святогірську, Краматорську, Артемівську, Маріуполі, Харкові, Києві, Сочі (Росія). Нагороджений грамотою Донецької обласної ради «За вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва України» і нагрудним знаком голови Донецької облради «Можливість, доведена справою». Роботи С. Смєтанкіна зберігаються у Краснодарському, Сочинському, Донецькому, Маріупольському, Краматорському художніх музеях, а також у приватних колекціях України, Росії, Англії, США. Персональна виставка С. Смєтанкіна пройшла у виставковому залі заповідника у 2009 році. По закінченню виставки до фондової колекції надійшли дві картини художника «Так було раніше», «Святогірський страж», одна з яких («Так було раніше») доповнила експозицію історичного музею заповідника.

Фоторепортаж з відкритя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 8 из 20
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru