левый узор
 
Архив новостей

 

28 липня 2018 року громада Святогірська відзначала День міста.

У заходах, присвячених цій події, взяв участь Державний історико-архітектурний заповідник. Колектив заповідника представив мистецьку виставку «Іконопис печерних храмів Святогірської лаври художників Донеччини». Автори виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов, заслужені художники України Геннадій Жуков і Володимир Теличко представили 4 полотна з розписами двох храмів Святогірської лаври: в церкві прп. Антонія і Феодосія XVII ст. і Олексіївській церкві XIXст., в яких були відтворені іконостаси у 1994 – 1995 рр. На виставці поряд з композиціями розписів храмів представлена інформація по кожному храму і його художньому оздобленню.

На огляд громади науковцями заповідника були представлені і науково-популярні видання з історії Святогірського історичного ареалу, видані заповідником.

Фоторепортаж з Дня міста Святогірська (фото Володимира Дєдова і Ельвіри Мушки).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 червня, в рамках розвитку українсько-польського співробітництва відбулася урочиста презентація намірів про співпрацю між Святогірськом і польськими містами Закопане і Курник.

Польську сторону представляли віце-президент польсько-української парламентської групи, депутат Сейму Республіки Польща Божена Камінська і канцлер Вищої школи комунікації та управління Малгожати Кужава.

В якості почесних гостей були присутні Президент академії економічних наук, доктор економічних наук, професор, академік НАНУ Олександр Амоша та Президент Інституту розвитку міжнародного співробітництва, експерт Парламентської групи з питань Східної Польщі, доктор економічних наук, академік АЕНУ Олексій Квилинський.

Крім того, перед початком міжнародної науково-практичної конференції «Україна-Польща - синергетична співпраця» Донбаський державний педагогічний університет і Вища школа комунікації та управління

м. Познань урочисто підписали договір про співпрацю.

13 червня Святогірським державним історико-архітектурним заповідником в приміщенні виконавчого комітету м. Святогірськ учасникам  науково-практичної конференції «Україна-Польща - синергетична співпраця» була презентована виставка «Іконопис печерних храмів  Святогірської  лаври  і  розпис православних храмів Польщі художниками Донеччини». Автори виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов,  заслужені  художники України Геннадій Жуков і Володимир Теличко представили 14 полотен з розписами трьох храмів Польщі і двох храмів у Святогірський лаврі. Виставковий  проект  заснований  на реалізованих Святогірським історико-архітектурним заповідником в 1993-1995 роках  проектів реставрації  пам’ятників архітектури XVII-XIX ст. Святогірського Успенського монастиря в частині  відтворення іконостасів в церкві прп. Антонія і Феодосія XVII ст. і Олексіївській церкві XIXст., а також  на сюжетах сучасного монументального розпису православних храмів в Польщі в містах Білосток, Гайнівка і селищі  Заштянці. Авторами вказаних розписів є група донецьких художників на чолі з Г.Жуковим і В.Теличко. На виставці поряд з композиціями розписів храмів представлена інформація по кожному храму і його художньому оздобленню.

Один з авторів виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов провів екскурсію по виставці, а також презентував видання заповідника: авт. Дєдов В.Н. «Святые Горы  от забвения к возрождению», авт.Дєдов В.Н. ««Вартові степу». Довідкове видання художньо-археологічної виставки. .», авт.Дєдов В.Н. «Святі Гори. Пам'ятник природи, історії, культури.». Видання були вручені учасникам заходу.

 

7 червня 2018року в експозиційному залі Історичного музею Святогірського історико-архітектурного заповідника відбувся літературно-музичний вечір «Квартети Бетховена в Святих Горах».

На захід завітали працівники Управління культури і туризму Донецької обл.. на чолі з першим заступником начальника Алевтиною Певною та учасники семінару директорів шкіл мистецтв Донецької обл..

Учасники ознайомились з історією написання Людвигом Бетховеном квартетів №12, 13, 15 та увертюри «Освячення дому». Світ почув ці геніальні твори в наслідок творчих стосунків князя Миколи Голіцина та композитора Людвига Бетховена. Князь Голіцин часто бував в Святих горах і після смерті похований на території Святогірського монастиря. Відомий всьому світові музикант М. Ростропович під час перебування в Святих Горах в серпні 2000 р., зворушений інформацією, що замовник і натхненник «голіцинських квартетів» Бетховена, які входили і до його репертуару, похований на території Святогірського монастиря - низько вклонився його могилі.

Факти створення композитором Людвигом Ван Бетховеном в складі його останніх музичних творів трьох квартетів (ор.127,130,132) на замовлення князя М.Б.Голіцина, а також посвята йому увертюри «Освячення дому» (ор.124) останнім часом набувають особливої уваги в зв’язку з європейськими прагненнями України і пошуками спільного культурного простору в історичній ретроспективі.

Увага відвідувачів була зосереджена на європейських джерелах, перш за все листуванні князя з композитором і обставин створення музичних творів з посвятою М.Б.Голіцину. В 1996-1998 роках Бетховенським архівом і Будинком Бетховена в Боні опубліковано повне епістолярне зібрання Бетховена, в складі якого листи до князя М.Б.Голіцина. Партнерський зв’язок заповідника з Будинком Бетховена в Боні дав свої результати. До наукових фондів заповідника після діалогу з науковими співробітниками Будинку Бетховена в м. Боні надійшли якісні електронні копії партитур та листів. Ведуча заходу завідувач відділу Історичний музей Анна Соляник презентувала нові поповнення наукових фондів заповідника - це партитури муз. творів та листи Бетховена.

Увазі відвідувачів представлені також музичні композиції, та ілюстрації ХІХст.

Науковий співробітник Юлія Овчаренко декламувала вірші українських поетів ХІХ-ХХ ст., що супроводжували музичні твори. Захід «Квартети Бетховена в Святих Горах» проведений разом з ансамблем музичної школи м. Святогірськ. Відвідувачі почули музичні твори Бетховена у виконанні Марини Чернобаєвої, Ірини Інгур`янової, Марини Зайцевої, пісні на музику композитора виконані Юлією Табала та Анною Наумкіною.

Фото.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 червня Святогірський  заповідник прийняв участь у  фестивалі «Дике поле. Шлях до Європи» на території заповідника «Кам’яні могили» з виставкою «Іконопис печерних храмів Святогірської лаври і розпис православних храмів Польщі художниками Донеччини»

2 червня 2018 року на території Українського степового природнього заповідника «Кам’яні могили» відбувся історико-культурний фестиваль «Дике поле. Шлях до Європи». Вдруге поспіль у цьому обласному заході приймає участь КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м.Святогірську» з виставковими проектами під відкритим небом. В цьому році колектив заповідника в рамках «Степового університету» представив на фестивалі мистецьку виставку «Іконопис печерних храмів Святогірської лаври і розпис православних храмів Польщі художниками Донеччини». Автори виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов, заслужені художники України Геннадій Жуков і Володимир Теличко представили 14 полотен з розписами трьох храмів Польщі і двох храмів у Святогірський лаврі. Виставковий проект заснований на реалізованих Святогірським історико-архітектурним заповідником в 1993-1995 роках проектів реставрації пам’ятників архітектури XVII-XIX ст. Святогірського Успенського монастиря в частині відтворення іконостасів в церкві прп. Антонія і Феодосія XVII ст. і Олексіївській церкві XIXст., а також на сюжетах сучасного монументального розпису православних храмів в Польщі в містах Білосток, Гайнівка і селищі Заштянці. Авторами вказаних розписів є група донецьких художників на чолі з Г.Жуковим і В.Теличко. На виставці поряд з композиціями розписів храмів представлена інформація по кожному храму і його художньому оздобленню.

Виставка викликала жвавий інтерес учасників і організаторів фестивалю. Серед перших відвідувачів виставки були Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський і Командувач об’єднаних сил Сергій Наєв. Надавали коментарі і проводили екскурсії по виставці науковий співробітник Володимир Дєдов, директорка заповідника Світлана Шарабан, зав. відділом «Історичний музей» Анна Соляник.

У програмі фестивалю крім різноманітних виставкових проектів була представлена реконструкція історичного життя України в різні епохи, презентації туристичних маршрутів від міст і районів області, виступи професійних і аматорських художніх колективів, майстер-класи традиційних ремесел, ужиткового і декоративно прикладного мистецтва, конкурсні розважальні програми для дітей і дорослих, фестиваль повітряних зміїв і багато іншого. Особливий інтерес викликав виступ кінно-спортивного клубу «Алюр» зі Слов’янська.

Фоторепортаж з фестивалю

(фото Володимира Дєдова і Анни Соляник)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

25 травня 2018 року у виставковому залі Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську відбулося відкриття виставки «Живопис і графіка Святих Гір XVII-XXI ст.» підготовлена з нагоди оголошення Президентом України 2018 року «Роком охорони культурної спадщини в Україні».

Автор наукової концепції та тематико-експозиційного плану виставки провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов розповів, що Виставка створена на основі колекції живопису і графіки Святогірського історико-архітектурного заповідника на виставці представлено 69 творів образотворчого мистецтва, в яких відображена тема Святих Гір в різні історичні періоди існування Святогірського Успенського монастиря на Сіверському Дінці. До виставки залучені як оригінальні авторські роботи, так і цифрові копії творів, виготовлені на замовлення заповідника для виставки.

Виставка складається з чотирьох розділів за хронологічним принципом створення мистецьких творів:

Розділ 1. Графіка Святих Гір XVII ст.

Розділ 2. Літографії і графіка Святих Гір ХІХ- поч.. ХХ ст.

Розділ 3. Відображення Святих Гір в живопису ХІХ- поч.. ХХ ст.

Розділ 4. Сучасний живопис Святих Гір (сер. ХХ- поч..ХХІ ст.)

Перший розділ представлений єдиною графічною роботою-зображенням Святогірського монастиря з довкіллям на період 1679 року.

Другий розділ виставки складають літографії і хромолітографії ХІХ- поч.. ХХ ст. з зображенням Святогірського Успенського монастиря і графіка архітектурних проектів Успенського собору і Преображенської церкви 1859 р.

В третьому розділі зібрані твори живопису переважно в копіях, створених з електронних версій оригіналів, які зберігаються в різних музейних і приватних колекціях .

До четвертого розділу залучені твори живопису і графіки другої пол.. ХХ- поч.. ХХІ ст.

Виставка відображає унікальну культурну спадщину Донеччини і динаміку її змін в часі на протязі майже чотирьох століть.

На відкриття виставки завітали депутати Святогірської міської ради, учителі шкіл м. Святогірська, представники громадських організацій та мешканці міста.

Своїми враженнями поділилась в.о. Голови виконкому м. Святогірськ Тетяна Божко. Фонди заповідника поповнились ще однією картиною члена Національної Спілки художників України Слов`яського художника Андрія Кутани.

На завершення заходу автором була проведена екскурсія по новоствореній виставці.

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 7 из 21
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru