левый узор
 
Архив новостей

14 лютого в виставковому залі Історичного музею Святогірського історико-архітектурного заповідника проведений захід – бесіда з показом документального фільму «Афганістан. Останнії воїн» присвячений Дню пам’яті та вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Детальніше…

15 лютого в Україні - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Відзначення Дня шанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено в Україні «на підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав» згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2004 року № 180/2004.

Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан, яка тривала біля 10 років - з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989-го. Кожен четвертий з майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістан, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану - українець.

14 лютого в виставковому залі Історичного музею Святогірського історико-архітектурного заповідника проведений захід – бесіда про події в Афганістані. Про участь наших земляків - мешканців м. Святогірська, сіл Богородичне, Тетянівка в миротворчих операціях в Афганістані розповіла зав. відділу «Історичний музей» Олена Зубаревич. Учасники заходу також переглянули документальний фільму «Афганістан. Останнії воїн».

Фото В. Ковальова

 

 

 

 

 

 

29 січня в виставковій залі Святогірського державного історико-архітектурного заповідника відбувся захід на тему «Бій відлунав. Герої Крут.»

Мета заходу – правдиве висвітлення події, що відбулась 29січня 1918року під Крутами.

Відвідувачі познайомились з новоствореною виставкою «Бій відлунав. Герої Крут». За цією темою проведена бесіда. Відвідувачі також змогли подивитись документальний фільм «Бій відлунав. Герої Крут. Про битву під Крутами.» .

Захід проведений завідувачкою відділу «Історичний» музей О.Г.Зубаревич.

Фото заходу


 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 січня, Україна святкує День Соборності. Саме цього дня 101 рік тому, в 1919 році, відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності і незалежності держави – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР)

Цього дня до нас завітали діти дитячого оздоровчого центру соціальної реабілітації «Смарагдове місто». Для них була проведена бесіда про свято День Соборності України та екскурсія по історичному музею і виставковим залам заповідника.

З матеріалами до Дня Соборності України познайомились також гості, з якими заповідник співпрацює: Олексій Юков- голова громадської організації «Асоціація дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм», м.Слов’янськ та Євгенія Калугіна- координатор руху «Сильні громади» в м.Слов’янськ з колегами з Польщі. Гості також поділилися своїм досвідом в пошуковій роботі з науковцями заповідника та оглянули експозицію історичного музею.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 січня 2020 року в м. Святогірськ відбувся відкритий фестиваль-конкурс  “Різдвяний передзвін”.

Святогірський державний історико-архітектурний заповідник також долучився до цієї події, представивши свою візитівку та сувенірну продукцію.

З Новорічно-Різдвяними святами приходить на нашу землю, в наші оселі й серця Велична Коляда. колядки на Різдво відносяться до головних традицій цього свята.

Фестиваль вертепів та колядок «Різдвяний передзвін» проводиться на Донеччині четвертий рік поспіль і спрямований на популяризацію українських традицій, обрядів, об’єднання суспільства України навколо історичних і культурних цінностей.

У програмі фестивалю — святкова хода учасників, глядачів та всіх охочих долучитися до зимової казки, виступи творчих колективів міст, районів та об’єднаних територіальних громад Донецької області та інших регіонів України у святковому концерті.

Минуле Різдво, у січні 2019 року - відкритий обласний фестиваль вертепів та колядок «Різдвяний передзвін» проводився у Званівській об’єднаній територіальній громаді. Тепер організатори запросили учасників і гостей до Святогірська — культурного, духовного й оздоровчого центру української Донеччини.

Різдво разом зустрічали фольклорні пошуково-дослідницькі гурти, вокальні, фольклорні, театральні гурти з усієї України, майстри традиційного народного та сучасного декоративно-прикладного мистецтва, художники.

Гості фестивалю-конкурсу змогли стати учасниками вертепної святкової ходи, переглянути виступи колективів художньої самодіяльності з вертепами та обрядовими діями, відвідати виставки виробів майстрів декоративно- ужиткового мистецтва, спробувати себе в якості експертів різдвяних свят.

Фоторепортаж

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 грудня 2019 року в «Історичному музеї» відбувся святковий культурно- мистецький захід «Святий Миколай в Святих Горах», на який були запрошені внутрішньо переміщенні особи, котрі проживають в Свято Успенській Святогірській Лаврі.

Захід розпочався з привітання та розповіді про ікону Святого Миколая в Святих Горах.

Дєдова Ярослава Дмитрівна , -завідувач відділу науково-освітньої роботи ,розповіла історію про появу ікони Святого Миколая у печерній церкві Святогірського Успенського монастиря та показала списки ікон, що експонуються в Історичному музеї заповідника.

Для учасників заходу був проведений концерт «Мальовничі музичні замальовки» до дня Святого Миколая». Звучали музичні твори з дитячого альбому Миколи Лисенка: «Зимовий вечір», «Снігопад», «Дорога Святого Миколая», «Подарунки», «Ялинка», «Морозець», «Санчата», «Хурделиця» та «Чарівний сон» у виконанні тріо «Інтермеціо» ( Марина Чернобаєва, Ірина Бондаренко, Марина Зайцева - вчителі Святогірської музичної школи) та учня музичної школи Віталія Лобоса.

Далі відбувся майстер- клас з виготовлення новорічної прикраси -іграшки- «Янгол», який провела Косарінова Олександра Іванівна зберігач науково- фондового відділу Всі діти були зворушливо задоволені заходом та отриманими подарунками.

ФОТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 7 из 24
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru