левый узор
 
Архив новостей

27 травня 2017 року Святогірський історико-архітектурний заповідник брав участь у проведенні історичного фестивалю « Дике поле. Шлях до Європи»,  на території  Українського степового природного заповідника «Кам’яні могили» (Нікольський р-н Донецької обл), експозиції «Святі Гори в Дикому полі» в рамках роботи Степового університету.

Експозиція під відкритим небом створена на базі фондових матеріалів Святогірського заповідника з залученням предметів з приватних колекцій розкрила освоєння і заселення Дикого поля, і її першого духовного осередку – Святогірської пустині в Святих Горах в Подінців’ї.

В якості вступної частини експозиції представлений банер з загальною характеристикою заповідника і його пам’ятників. Він має суто інформаційну функцію про заповідник як учасника фестивалю.

Центральним елементом експозиції є графічна композиція з 4-х банерів, на яких послідовно зображені історичні обставини і основні події історичного минулого Дикого поля в XVI - XVIII століттях. Перші сторожі по Дінцю, створення козацьких юртів і флотилії, формування архітектурного комплексу Святогірського Успенського монастиря протягом означеного періоду, для цілісного уявлення учасників і гостей фестивалю про витоки і перший період історії найвідомішої архітектурної пам’ятки України на Донбасі – Святогірської Успенської лаври, а також ролі Святих Гір у визначенні історичної долі території, яка іменувалася Диким полем.

Для цього були використані графічні роботи народного художника України В.Шенделя: «Кримська орда», «Провідування поранених товаришів в Святогірському монастирі», а також графічна робота «Відхід від переслідування», яка експонувалася на виставці «Святі Гори в історії Слобідської України». Завершувалась композиція з 4-х банерів зображенням Святогірського монастиря XVIII ст. з літографії Флойда. Кожне зображення супроводжувалось витягами з архівних документів XVI - XVIII століть, які є анотаціями до запропонованих зображень, а також визначеннями академіка Гільденштедта 1774 р. щодо зниклих історичних пам’яток монастиря XVIII ст. і оцінкою Святих Гір в історії Слобожанщини академіка Дмитра Багалія.

Другим елементом експозиції під відкритим небом є комплекс рухомих пам’ятників XVI - XVIII століть, які формують об’єктивне уявлення про донецькі сторожі в Дикому полі, які були створені вздовж шляхів і переправ через р. Донець. . В складі цієї частини експозиції були представлені зброя (піки, сокира, лабрис, репліки двох гармат) , чавунний котел ХVII ст. з фондів заповідника та приватних колекцій.

На виставці представлені й предмети етнографічного характеру на базі колекції дерев’яних скульптурних груп, а також макетів хати, храму українського села періоду колонізації Слобожанщини в XVIII ст. Фоном третьої частини є графічне зображення монастиря в XVII ст. (графіка Шенделя) і літографія Флойда.

Також в складі експозиції діяла виставка-продаж історичних видань заповідника, які безпосередньо стосуються теми «Дикого поля» і ролі Святих Гір в його освоєнні.

Всі складові експозиції під відкритим небом об’єднані в єдину композицію у вигляді півкола, чим створюється власний простір експозиції, вертикальним завершенням якої стали стилізовані стяги Ізюмського козацького полку.

ФОТОРЕПОРТАЖ З ФЕСТИВАЛЮ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Запрошуємо до участі 27-28 травня 2017 року в історичному фестивалі "Дике поле. Шлях до Європи"

 

18 травня, в історичному музеї Державного історико-архітектурного заповідника відбувся літературно-музичний концерт «Музична вітальня у палаці Потьомкіних в Святих горах». Концерт присвячений Міжнародному дню музеїв.


У програмі літературно-музичного концерту прозвучали твори видатного німецького композитора ХІХ сторіччя Людвига ван Бетховена і класиків літератури ХІХ ст..: Федора Тютчева,Андрія Муравйова, Євгена Маркова, Василя Немировича-Данченка.

У виконанні інструментального ансамблю м. Святогірська (керівник ансамблю директор музичної школи м. Святогірська Марина Чорнобаєва.) прозвучали квартети Людвіга Ван Бетховена№12,13,15, увертюра № 124 «Освячення дому», романс М. Голіцина. Літературні твори прозвучали у виконанні – режисера театру м. Слов’янська Наталії Філіпової, учениця 3 класу муз. школи м. Святогірськ Аріша Соляник виконала «Оду до радості» (Бетховен, фортепіано). Вела концерт автор сценарію завідувачка відділом «Історичний музей» Анна Соляник. З привітальним словом до слухачів концерту «Музична вітальня у палаці Потьомкіних в Святих горах» виступила директорка державного історико - архітектурного заповідника Світлана Шарабан.

Концерт пройшов в одному із залів історичного музею заповідника, в якому відтворено інтер’єр камінного залу палацу Потьомкіних.

На запрошення СДІАЗ прийти на концерт відгукнулись вчителі загально освітньої школи м. Святогірська, вчителі Святогірської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат, працівники обласного дитячо-молодіжного санаторно-оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини», члени пед. колективу санаторно-оздоровчого центру соціальної реабілітації "Смарагдове місто", члени громадських організацій м. Святогірськ «Центр», «Люди Святогір`я», працівники краєзнавчого музею м. Слов’янськ, представники відділу культури м. Слов’янськ, пересічні громадяни м. Святогірськ, представники міської Ради м. Святогірськ.

По закінченню концерту завідувачка науково-просвітницьким відділом заповідника Ярослава Дєдова провела екскурсію залами історичного музею заповідника, та презентувала новостворену реекспозицію в експозиційному залі по темі «Святі Гори в період середньовіччя».

Фото та фрагменти відео з мероприємства -https://drive.google.com/open?id=0B9LJLjCjxd4xRm00TU51VVRvUk0


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

5 травня 2017 року у виставковому залі Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську, напередодні Дня пам’яті і примирення та 72 річниці Перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні, відбулася зустріч учнів Святогірського ЗОШ з учасником АТО мол. лейтенантом Мушкою Олександром Вікторовичем – мешканцем м. Святогірська. Виховуючи у підростаючого покоління почуття патріотизму та любові до своєї Вітчизни, Олександр Мушка відзначив, що і сьогоднішньому поколінню прийшлось на долю захищати цілісність і незалежність України, як у роки ІІ світової війни нашим дідам і батькам. Закликав учнів ніколи не забувати про подвиги наших земляків, які ціною свого життя здобували перемогу і сьогодні захищають нашу державу.

Зустріч відкрила Ярослава Дєдова - зав. науково-просвітницького відділу, яка познайомила присутніх з експозицією виставки «Святогірський плацдарм. 1941-1943 рр.». Особливу увагу звернула на участь у воєнних діях ІІ світової війни жителів Святогірська чиї документи та особисті речі представлені на виставці.

Ми пам’ятаємо і будемо берегти пам'ять і про тих бійців, котрі сьогодні захищають нашу рідну Донеччину, нашу Україну в антитерористичній операції, котрі віддають свої життя за наше майбутнє, задля збереження нашої України для прийдешніх поколінь.

 

На закінчення зустрічі учні Святогірської школи висловили глибоку вдячність і шану бійцям, котрі стоять на захисті Вітчизни і вручили Олександру Мушці квіти і подарунки для учасників АТО.

 

Фото.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-23 та 24-25 квітня 2017 року відбулася двадцять перша міжнародна наукова конференція «Слобожанські читання 2017», яка проходила у м. Харкові з нагоди міжнародного дня пам’яток та визначних місць та присвячена 140 – річчю від дня народження Ф.І.Шмідта (1877-1937), одного з засновників пам’яткоохоронної справи в Україні.


Конференція відкрилася 19 квітня в актовому залі Харківського художнього музею. З вітальним словом до учасників конференції звернулися заступник голови Харківської облдержадміністрації А.В.Бабічев, перший заступник голови Харківської обласної ради В.М.Коваленко, директор Харківського художнього музею, засл. працівник культури України В.В.Мизгіна.

На пленарному засіданні було представлено 15 доповідей.

В програмі конференції заявлено 219 доповідей на 9-ти секціях. На секції «Історичне краєзнавство» була представлена доповідь провідного наукового співробітника Святогірського історико-архітектурного заповідника Володимира Дєдова на тему ««СВЯТОГІРСЬКИЙ АРХІМАНДРИТ ІОІЛЬ ОЗЕРЯНСЬКИЙ ТА ПИТАННЯ ВИЗВОЛЕННЯ ЙОГО З ПОЛОНУ НА ПОЧАТКУ 80-х РОКІВ XVII СТ.»

Текст доповіді в розділі сайту «Наші публікації».

Фоторепортаж з конференції

 

 

 

 

 

 

  
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 7 из 18
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru