левый узор
 
Архив новостей

яка відбулася на базі Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна у приміщенні Музею археології.

24 листопада 2017 року в приміщені Музею археології Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна відбулася наукова конференція-презентація «Підсумки археологічних досліджень 2017 року». В цьому році захід був присвячений 80-річчю відомого харківського археолога, проф. В.К.Міхєєва (1937-2008). В програмі конференції – 15 презентацій результатів археологічного польового сезону харківських науковців, а також нових видань по результатам археологічних досліджень. З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор університету, академік В.С.Багіров.

Святогірський історико-архітектурний заповідник представив на конференції повідомлення на тему «Презентація знахідок з розкопок Маяцького городища у Святогірському заповіднику» з яким виступив провідний науковий співробітник Володимир Дєдов. Він поділився з учасниками конференції спогадами про зустрічі з проф. В.К.Міхєєвим і спільні плани по археологічному дослідженню і популяризації знахідок з городища Царине на Сіверському Дінці поблизу Святогірська. Презентував каталог археологічної виставки «Матеріальна та духовна культура населення Подінців’я в період середньовіччя VIII-XIVст. На прикладі городища «Царине»(Маяцьке)». Виставка знахідок з городища Царине VIII-XIV століть проходила восени 2016 – січні 2017 року у виставковому залі заповідника. На ній, поруч з колекціями Святогірського заповідника і Слов’янського краєзнавчого музею експонувалися і знахідки з експедицій В.К.Міхєєва 1963-1968 років (фонди Музею археології ХНУ ім. В.Н.Каразіна). Екземпляри видання каталогу виставки були передані до Музею археології ХНУ,фондів Центральної наукової бібліотеки університету, на кафедру історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету,яку довгий час очолював проф. В.К.Міхєєв.

Серед іншого на виставці були представлені результати досліджень Цареборисівської фортеці, в яких брали участь і науковці Святогірського заповідника. Презентувала результати розкопок керівник експедиції , к.і.н. Голубєва І.В. Після експонування в Музеї археології ХНУ колекція знахідок з Цареборисівської фортеці XVII ст. буде передана до фондів заповідника і частково представлена в експозиції історичного музею.

Значний інтерес на виставці нових знахідок викликали експозиція з золотими скіфськими накладками з експедиції ХНУ (керівник - к.і.н. Шрамко І.Б.) і колекція срібних виробів з поховання салтівської культури (експедиція Харківського історичного музею. Керівник- к.і.н. Аксьонов В.С.).

Фоторепортаж з конференції-презентації (фото В.М.Дєдова)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогодні, 21 листопада у виставковій залі Державного історико-архітектурного заповідника відбулась зустріч учнів 6-го класу Святогірської ЗОШ (класний керівник - Олена Киркач, заступник директора з виховної роботи - Анна Леонтьєва) з учасниками антитерористичної операції на Донбасі, організована співробітниками заповідника з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи.

Відкрила зустріч зав. науково-просвітницького відділу Ярослава Дєдова, яка розповіла учасникам зустрічі про встановлення згідно указу Президента України від 13 листопада 2014 року – Дня Гідності та Свободи, який відзначається щорічно 21 листопада «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…».

З бойовими нагородами періоду Другої світової війни, які експонуються на виставці «Святогірський плацдарм 1941-1943 рр.» та сучасними відзнаками України, якими нагороджуються учасники АТО, познайомила присутніх зав. відділу «Історичний музей» Анна Соляник. Школярі мали змогу своїми руками доторкнутися до історії через музейні експонати та сучасні нагороди.

Гостей школярам представила головний зберігач фондів Ельвіра Мушка. На зустріч завітали Олександр Мушка – мол. лейтенант, Віра Велюго – мол. лейтенант, Анатолій Плосконіс – молодший сержант, Сергій Пугачов – старший сержант.

Олександр Мушка розповів учням про події 2013 р., з яких почалася революція Гідності, а пізніше і воєнні дії на Донбасі. Запропонував вшанувати пам`ять загиблих хвилиною мовчання. Цікавим був діалог Олександра з учнями, коли він запропонував дітям висловити свої думки щодо розуміння поняття «патріот».

Учні буквально «засипали» запитаннями Віру Велюгу, яка розповіла про свій шлях у Збройні сили України. Вона поділилася спогадами подій 2014 року, коли їх частина стояла на захисті військової бази в Бахмуті (тоді Артемівську).

Значний інтерес у школярів викликала розповідь Анатолія Плосконоса про роль козацтва у захисті України у давні часи, про нинішнє покоління, яке захищає цілість держави Україна сьогодні.

На запитання учнів відповідав Сергій Пугачов.

На завершення зустрічі діти з радістю дарували гостям квіти та солодощі, а гості дякували їм за тепле і дружнє спілкування.

Усі Фото зустрічі - https://drive.google.com/open?id=1xyOUi11vmQEqd0kKCexh3z04aP8ns3PE

 

Фоторепортаж із зустрічі Е. Мушки.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28-го жовтня Святогірський історико-архітектурний заповідник прийняв участь в 1-й краєзнавчий конференції «Північна Донеччина: з минулого до сьогодення», що відбулася у Краматорську.Учасники конференції – дослідники минулого нашого краю – науковці, краєзнавці з Слов’янська,Краматорська,Костантинівки,Бахмута,Дружківки.

Участниками стали исследователи местной истории из Славянска, Краматорска, Константиновки, Бахмута, Святогорска, Дружковки. Ініціатором конференції виступила громадська організація з Краматорська – «Клуб «Краєзнавець» (керівник Володимир Коцаренко). Місце проведення - конференц-зал Донбаської державної машинобудівної академії. Присвячений захід 105-річниці з дня народження заслуженого краєзнавця і вчителя Миколи Янко (1912-2011) з Дружковки. На конференції виступив провідний науковий співробітник заповідника, заслужений краєзнавець України Володимир Дєдов з доповіддю на тему: «Діяльність Святогірської Успенської пустині в галузі народної освіти в 2-й пол.XIX-на поч. XX ст.(до 150- річчя створення народного училища в с.Гола Долина)». Доповідь опублікована в збірці матеріалів конференції, в яку увійшли 40 статей 34 авторів. Текст доповіді розміщено в розділі «Наші публікації».

Фоторепортаж з конференції.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

28 вересня 2017 р. у виставковому залі Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську відкрилася археологічна виставка «НОВІ АРХЕОЛОГІЧНІ КОМПЛЕКСИ ПОДІНЦІВ’Я.VIII-XIV ст.» На виставці представлені 29 окремих комплексів речей VIII-XIVстоліть, які отримали в літературі назву скарбів, або тайників.Більшість вказаних комплексів знайдені під час археологічних розвідок 2010-2016 років в лісових масивах Святих Гір поблизу відомих пам’ятників археології – Теплинського, Сидоровського і Маяцького городищ VIII-X ст. Схованки зроблені в ямах глибиною від 0,4 до 1м, заповнених переважно залізними речами, які мають аналогії в старожитностях салтівської культури VIII-Xст. В окремих випадках речі мають сліди вторинного перебування у вогні і супроводжуються кальцинованими кістками людини (кремаційні поховання). В 2015-2016 роках були виявлені комплекси на території Святогір’я, хронологічно віднесені до XII-XIVст.

В дослідженнях вказаних комплексів приймали участь харківські археологи (ДП ОСАУ «Слобожанська археологічна служба» (керівник експедиції І.В.Голубєва; археологічна лабораторія Харківського національного педагогічного університету ім..Г.С.Сковороди під керівництвом В.В.Колоди), донецькі археологи (експедиція Донецького національного університету керівник О.В.Колесник, дослідник комплексів В.В.Давиденко), науковці і краєзнавці м.Слов’янська ( керівник А.В.Шамрай). 16 комплексів з території Святогірського історичного ареалу склали основу археологічною виставки. Решта - комплекси з таких пам’ятників археології Харківської області як городище і селище Мохнач (фонди археологічної лабораторії ХНПУ ім..Г.С.Сковороди), Суха Гомільша, Бабчанка (фонди Харківського історичного музею ім. М.Ф.Сумцова). Окрему групу склали комплекси речей,які походять з городища Царине (Маяцьке), селищ Миколаївка Слов’янського району, Каленики Лиманського району (фонди Слов’янського краєзнавчого музею). Всього на виставці представлено 489 археологічних експонатів. У відкритті виставки прийняли участь представники Харківського історичного музею ім..М.Ф.Сумцова, Харківського національного педагогічного університету ім..Г.С.Сковороди, Слов’янського краєзнавчого музею, громадських організацій м.Святогірська. Виставка працює щоденно крім понеділка-вівторка з 8.30. до 16.30.


Видео про виставку

Телеканала "До ТеБе" натисніть ТУТ!

Телеканала "TheSplus" натисніть ТУТ!

 

Фотоматеріали з відкриття виставки

натисніть ТУТ!


Афіша.


 

 

 

 

23 вересня 2017 року в рамках святкування Дня Сіверського Дінця у парку відпочинку «Шовковичний» у м.Слов’янську відбувся екологічний фестиваль. Серед іншого мешканцям і гостям міста була представлена виставка під відкритим небом Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську на тему ««СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ ЗА ЧАСІВ КОЗАЧЧИНИ.XVI-XVIIIст.» В складі виставки експозиція козацької зброї, етнографічна колекція і художні вироби з дерева народного майстра Віктора Коноплі з с.Рубці на тематику життя і побуту перших поселенців Подінців’я. Експозиція супроводжувалася банерами з графічними роботами народного художника України Володимира Шенделя на козацьку тематику і текстами історичних документів XVI-XVII століть про засвоєння земель Подінців’я.

Одночасно з музейною експозицією заповідник представив виставку видань з історії Подінців’я і його культурної спадщини.

 

ФОТОРЕПОРТАЖ З ВИСТАВКИ

 

 


 
Еще статьи...
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 6 из 18
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru