левый узор
 
Архив новостей

ВІтаємо всіх зі святом!

«Українські козаки на сторожі південних рубежів»,
яка присвячується українським козакам лицарям Незалежної України.


https://youtu.be/9ukef7PlTbE

Презентуємо віртуальну відео- виставку

Запрошуємо відвідати наш "Історичний музей", де ви зможете дізнатися історію Святогір'я!

https://youtu.be/9ukef7PlTbE

 

 

Відкриття виставки «Збережена спадщина» 30.06.20

Сьогодні відбулось відкриття нової виставки "Збережена спадщина" присвяченої 40- річчю створення Святогірського державного історико- архітектурного заповідника.

Велика подяка всім, хто брав участь в роботі заповідника в збереженні історико-культурної спадщини Святогіря, визнаної світовим суспільством.
Всі вже звикли до сучасного виляду Святих Гір. На перший погляд, за сто років цей образ не змінювався. Але ...
На виставці можна дізнатися про кропітку работу співробітників закладу, археологів та архітекторів, художників та скульпторів, реставраторів, науковців Донецької області, м. Харкова, м.Київа які допомогали протягом сорока років досліджувати, зберігати національне надбання України.
На відкриття виставки до нас завітали та привітали:
Олексій Юков (голова громадської організації «Асоціація дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм», м.Слов’янськ), Євгенія Калугіна (координатор руху «Сильні громади» м.Слов’янськ), Віталій Мороз (депутат міської ради м.Святогірськ), Ольга Довбня (начальник сектору науково-методичної та освітньої роботи Донецького обласного краєзнавчого музею м.Краматорськ), Наталя Овсянікова (старший науковий співробітник Донецького обласного краєзнавчого музею м.Краматорськ) та Любов Дзержинська (керівник музею історії Новокраматорського машинобудівного заводу).
З відкриттям виставки привітала в.о.голови Святогірської міської ради Тетяна Божко.
Дякуємо за привітання та теплі слова!!!

ФОТО З ВІДКРИТТЯ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

АНОНС

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ

«ЗБЕРЕЖЕНА СПАДЩИНА»

Організатор виставки:

КЗ «Адміністрація державного історико - архітектурного заповідника у м. Святогірську»

Місце експонування виставкова зала Історичного музею

вул. Зарічна 3,корпус №20.

Початок відкриття виставки – 30 червня 2020 року о 14.00.


Святогірський державний історико-архітектурний заповідник засновано в 1980 році Постановою уряду України.

До його складу ввійшли архітектурний ансамбль Святогірського Успенського монастиря XVII- XIXст., пам'ятки історії періоду II Світової війни, пам'ятка монументального мистецтва національного значення скульптора І.П.Кавалерідзе - "Артем" 1927р.

Своєрідним звітом про наукове дослідження, реставрацію та збереження історико-культурного надбання протягом сорока років – є виставка «Збережена спадщина».

На виставці представлені музейні предмети з фондів СДІАЗ.

 

 

 

Продовжуємо знайомити з науковими фондами заповідника.

В експозиції Історичного музею Святогірського державного історико – архітектурного заповідника експонується стародавня пам’ятка сакрального мистецтва половців кам’яна статуя «Балбал», що у перекладі з тюркської- «пращур».

Половці - тюркомовний кочовий народ, у XI сторіччі завоювали Великий Степ.
Вони створювали статуї з сірого пісковику, які досягали від одного до чотирьох метрів заввишки.
Половецькі статуї мають декілька типів жіночих та чоловічих фігур, але кожна з них є унікальним витвором стародавнього мистецтва.

Статуї зображали померлих воїнів, родоначальників і умовно передавали узагальнений образ половця, що тримає ритуальну посудину в руках. Звичай ставити статуї лицем на схід і вклонятися їм, пов’язаний з уявленням про загробне життя. Представлена половецька статуя знайдена при розкопках кургану біля м.Краматорська у 1988 році.

 

 

 

 

 

Святогірський державний історико-архітектурний заповідник є зберігачем рідкісної пам'ятники давньоруської пластики XII-XIV ст -

різьбленої кам'яної ікони «Св. Миколай і сім сплячих отроків ефеських» - єдиного екземпляру в Україні.

Іконок з таким сюжетом відомо лише 5 і одна з них у Святогірську.


Ефес – місто в Малій Азії, в якому діти знатних городян (Максиміліан, Мартініан, Іавмаліх, Діонісій, Антонін, Іоанн, Екзакустодіан) таємно прийняли християнство. Під час переслідувань християн імператор Декій прибув до міста, щоб зобов’язати всіх городян принести жертви язичницьким богам. Юнакам вдалося заховатися в печері. Дізнавшись про це, імператор наказав завалити вхід до печери камінням. Від тривалого посту юнаки ослабли і заснули. Їх сон тривав майже 150 років. За цей час гоніння на християн припинились, вхід в печеру розібрали. Один з отроків пішов за хлібом і дав пекарю старовинну монету. Імператор Феодосій молодший прибув до Ефесу і спілкувався з отроками. Через декілька днів юнаки знову заснули, тепер до Другого пришестя.

Даний артефакт є унікальним для України.

Побачити різьблену кам’яну іконку можна в експозиції історичного музею заповідника (м. Святогірськ, вул. Зарічна, 3, корпус 6)

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 6 из 24
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru