левый узор
 
Архив новостей

4-5грудня 2014року в Національному Києво-Печерському історико-архітектурному заповіднику відбулася XIX Міжнародна наукова конференція «МОГИЛЯНСЬКІ ЧИТАННЯ 2014»присвячена 925 річчю освячення Великої Печерської церкви. Тема конференції: «Давньоруські храми: дослідження та збереження».Конференція відкрилася виступом заступника генерального директора заповідника, доктора історичних наук Сергія Півоварова. На пленарному засіданні з доповідями виступили головний архітектор заповідника Олександр Романченко, кандидати історичних наук Тимур Бобровський, Євгенія Ковальчук, Олена Черненко, Михайло Сагайдак та інші науковці з Києва,Чернігова,Санкт-Петербурга,Луцька, Харкова. На конференції працювало 5 секцій. На секції «Історичні та джерелознавчі дослідження» з доповіддю «Знамення в Печерському монастирі 11.02.1110р. (до питання про дослідження літописного тексту про знамення і його значення)» виступив провідний науковий співробітник Святогірського історико-архітектурного заповідника Володимир Дєдов. Текст доповіді розміщений в розділі «Наші публікації».


Фоторепортаж з конференції.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 жовтня Історичний музей заповідника презентував на виставках «Святі Гори в XVIII-XIX ст.» (зал № 4) та «Садиба Потьомкіних XIX ст.» (зал № 5) нові експонати: електронні копії на полотні картин худ. І. Рєпіна «Вид Святогірського Успенського монастиря на річці Сіверський Дінець» 1880 р. (оригінал зберігається в Державній Третяківській галереї, РФ) і худ. Д. Макаренкова «Вид Святогірської Успенської пустині Харківської губернії» 1847 р. (оригінал зберігається в Єгорьєвському історико-художньому музеї, РФ).

Презентація картин.

 

І.Рэпін. Вид Святогірського Успенського монастиря на річці Сіверський Дінець.1880 р.

Д.Макаренков.  Вид Святогірської Успенської пустині Харківської губернії. 1847 р

 

Фото с презентации

 

 

 

 

 

 

21 жовтня 2014 р. в Донбаському державному педагогічному університеті відбулася презентація книги В.М.Дєдова «Святі Гори. Ілюстрована історія». Презентацію підготували співробітники бібліотеки університету для цільової аудиторії - студентів і викладачів філологічного факультету. Книгу представляв автор, провідний науковий співробітник Святогірського історико-архітектурного заповідника В.М.Дєдов. На презентації виступили голова Донецької обласної  організації Національної спілки краєзнавців України Романько В.І., старший науковий співробітник Слов’янського краєзнавчого музею Шамрай А.В., бібліограф 1 категорії  університету  Кіценко Т.І. Активну участь в заході взяли студенти 4 курсу філфаку, які підготували презентаційні відео і текстові матеріали по історії Святих Гір. Автор передав до бібліотеки вишу екземпляри книги з автографом.


Фоторепортаж  з презентації:

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 

Вийшов з друку науковий збірник  Матеріали II Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми збереження і використання культурної спадщини в Україні», що відбулася 25-26 вересня 2014 року у м.Святогірську Донецької обл. (Див.розділ сайту «Наші публікації»)

Проблеми збереження і використання культурної спадщини в Україні. Науковий збірник. Матеріали II Всеукраїнської науково-практичної конференції, присвяченої   10 річниці надання Свято-Успенському монастирю статусу Лаври (2004), 170 - річчю відновлення Святогірського Успенського монастиря (1844), 80-річчю створення краєзнавчого музею М.В.Сібільовим у Святогірську. 25-26 вересня 2014 року, м.Святогірськ Донецької обл..Упоряд.В.М.Дєдов.- Донецьк:ТОВ «Східний видавничий дім», 2014.-  246с.,іл.У науковому збірнику вміщено статті та повідомлення учасників II Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми збереження і використання культурної спадщини в Україні», що відбулася 25-26 вересня 2014 року у м.Святогірську Донецької області. Тематика і зміст доповідей присвячені актуальним питанням збереження, охорони, використання, реставрації як нерухомих об’єктів культурної спадщини в Україні, так і рухомих пам’ятників історії і культури у різних регіонах України.

 

Вийшов з друку збірник  наукових праць «СВЯТОГІР’Я В ІСТОРІЇ КОЗАЦТВА»  (до 415 річниці заснування фортеці Цареборисів). У збірці представлені історичні дослідження  науковців КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник»,  інших музейних і наукових установ Донецької і Харківської областей (див. в розділі сайту «Наші публікації»)

СВЯТОГІР’Я В ІСТОРІЇ КОЗАЦТВА:Збірка наукових праць (до 415 річниці заснування фортеці Цареборисів). - Святогірськ: КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м.Святогірську». - Донецьк:ПП «ВД «Кальміус»,2014.-112с.У збірці представлені історичні дослідження останнього часу науковців КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник»,  інших музейних і наукових установ Донецької і Харківської областей за темою «Святогір’я в історії козацтва». Висвітлюються актуальні питання історії козацького руху  на теренах Слобідської України, зокрема в Святогірському історичному ареалі. Частина робіт  присвячена  перший фортеці на теренах Слобідської України – м. Цареборисову в зв’язку з 415 річницею заснування міста.                 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 6 из 13
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru