левый узор
 
Архив новостей

 

24-25 грудня  2015 року у конференцзалі Святогірського історико-архітектурного заповідника відбулася щорічна науково-практична конференція «Сібільовські читання 2015». Учасники конференції  – науковці Державного історико - архітектурного заповідника, Донецького національного університету, Донецького обласного краєзнавчого музею, науково-дослідних та музейних закладів Донецької і Харківської областей,а також членів Національної спілки краєзнавців України.. В програмі конференції 19 доповідей, які за напрямками досліджень поділені на 3 розділи: 1.Історичні і пам’яткоохоронні дослідження. Музеєзнавство. 2.Археологічні дослідження. 3.Матеріали до ювілейних дат. В першому розділі  поряд з традиційними темами по дослідженню   історії Святих Гір та памяток Святогірського історичного ареалу  авторами представлені матеріали по історії міста Краматорька в різні періоди, (статті Іванова В.А. та Коцаренко В.Ф.),  реставрації окремих предметів з фондів СДІАЗ (стаття Шарабан С.С.,Легейди А.В.,Чорної Н.В.). З позицій педагогічної науки і інтерактивного використання письмових історичних джерел в учбовому процесі в школі написана стаття Г.Г.Чепіги.  Розділ з матеріалами археологічних досліджень традиційно вміщує  публікації по окремих, особливо цікавих археологічних знахідках ( статті І.В.Голубєвої,М.М.Григор’янця, В.К.Гриба  про знахідку середньовічного бронзового ідола; А.В.Шамрая,О.О.Соловкина,С.М.Полтавця про артефакти, що відображають культ коня в період середньовіччя). Певний узагальнюючий характер носить стаття Е.Є.Кравченко про загибель донецьких городищ в X ст. В 3-му розділі збірці надані матеріали до ювілеїв як окремих об’єктів культурної спадщини (стаття архімандрита Лазаря до 170-річчя освячення церкви прп. Антонія і Феодосія Святогірської лаври),  так і до ювілеїв дослідників Святогір’я, відомих  митців і вчених (замітка Романька В.І.про літератора і краєзнавця Івана Овчаренка, статті Непочатової С.Ф. до 100 річчя Н.М.Максимченко і Соляник А.А.,Дєдова В.М. до 150-річчя Михайла Грушевського).
До початку конференції організатори підготували і видали збірку матеріалів конференції «Святогірський альманах 2015», яка була вручена кожному учаснику конференції.
Учасників конференції привітали архімандрит Лазар – прес-секретар намісника Свято-Успенської лаври, митрополита Святогірського  Арсенія, помічник  Святогірського міського голови, доктор історичних наук Богдаренко В.С., директор Святогірського історико-архітектурного заповідника С.С.Шарабан, голова Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України В.І.Романько, головний спеціаліст управління культури Донецької облдержадміністрації Папіна О.О.
На початку конференції відбулася презентація  нових наукових видань Святогірського заповідника, збірки наукових праць «Святогірський історико-архітектурний заповідник.Збереження, дослідження,реставрація культурної спадщини» (2015), «Святогірський альманах 2015».
В межах конференції відбулася презентація результатів археологічних досліджень 201ё5 року пам’яток археології на Святих Горах.Презентацію провели к.і.н.,директор ДП ОАСУ «Слобожанська археологічна служба»Голубєва І.В.,ст..науковий співробітник Слов’янського краєзнавчого музею Шамрай А.В.
25 грудня відбувся круглий стіл з актуальних питань збереження культурної спадщини Донеччини на сучасному етапі, на якому виступили представники науково-дослідних і музейних установ Донецької і Харківської областей. Були зкоординовані плани дослідження і збереження об’єктів культурної спадщини Святогір’я на перспективу.
Фоторепортаж з конференції додається.

Файл збірки можна подивитися та скачати ТУТ.
Матеріали конференції в збірці «Святогірський альманах викладені в розділі наші публікації.

 


3-4 грудня  2015 року  відбулася міжнародна наукова конференція «XX Могилянські читання», яка щорічно проходить на базі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Цього року конференція була присвячена темі «Новітні дослідження культурної спадщини України».

На конференції працювали 4 секції:
3. історичні та джерелознавчі  дослідження
4. археологічні дослідження
5. дослідження, реставрація та збереження пам’яток матеріальної культури охорона  пам’яток      
6. музейна справа та музейна педагогіка

На секції «Історичні та джерелознавчі  дослідження» виступив з доповіддю на тему «К ВОПРОСУ О РОЛИ ПОТЁМКИНЫХ В ВОЗРОЖДЕНИИ СВЯТОГОРСКОЙ ПУСТЫНИ В XIX ВЕКЕ (ИСТОРИОГРАФИЧЕСКИЙ АСПЕКТ)» провідний науковий співробітник СДІАЗ Володимир Дєдов.
Тези доповіді представлені в розділі сайту «Наші публікації».

 

25 вересня в виставковому залі в корпусі №20 Святогірського історико-архітектурного заповідника відкрилася художня виставка «Образ Святих Гір в творчості художників XIX- поч.XXI ст.». На виставці представлено 52 роботи, в тому числі  44  творів живопису, 7 цифрових копій картин і 1 –розпис по кераміке.
Урочисте відкриття виставки відбулося за участю художників, учнів з ізостудії санаторної-школи інтернат м.Святогірська, громадськості міста Святогірська.
Виставку відкрила директор Святогірського історико-архітектурного заповідника Світлана Шарабан.
З експозицією виставки і історію  створення колекції живопису заповідника ознайомив присутніх провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов.
Святі Гори на  Сіверському Дінці вже понад два століття є творчою меккою для багатьох    художників.  В центрі уваги митців було і залишається зараз яскраве культурне явище на теренах Слобідської України – архітектурний ансамбль XVII – ХІХ ст. Святогірського Успенського монастиря. На виставці «Образ Святих Гір в творчості художників XIX- поч.XXI ст.» представлені твори (цифрові копії) як відомих художників XIX ст. І.Репіна, С.Васильківського Ю.Федерса, О.Гіне,так і маловідомих живописців, в яких  відображений   архітектурний ансамбль Святогірського монастиря під час його найвищого розквіту у дорадянський період.
Сучасний період в історії Святих Гір  представлений на виставці колекцією картин Святогірського історико-архітектурного заповідника, яка збиралася протягом    35-річної  діяльності закладу. Вагому частину виставки  склали творчі результати   пленерів, що проходили на базі Святогірського заповідника в різні роки. Одним з перших  в  1996 р. був організований пленер молодих художників України, що сповідують авангардні напрями у живопису. На виставці представлені роботи  художників Н. Максимової (Макіївка), М. Журавля(Київ) , Т. Мисковець(Київ), О. Міловзорової (Київ).На початку 2000-х років сформувалися  творчі групи харківських художників під керівництвом М. Алатарцева і О.Вінника – Штепа. Наслідком  творчих виїздів першої групи у Святогірськ стали роботи  на виставці  М.Алатарцева,А. Дубровського,В. Ігуменцева; другої -  О. Скоробогатової,  Ю. Бондар-Кухтіної,   О. Бритцева  О. Винника,  О. Винника-Штепи,
Донецька група художників представлена на виставці творами народних художників України В.Шенделя, О. Полякова, Г.Тишкевича.
Творчі Слов’янськ  також представлений в експозиції творами художників  В.Радковського,М.Корягіна,  А.Балицького,А.Кутани,С.Сметанкина, В.Зеліка,  В.Ендебері,С. Гусака. Окремі роботи з тематики Святих Гір представлені художниками В.Красновим з м.Чернівці,Марини і Константина Князевих з Краматорська та ін..
На відкритті виставки виступили член Національної спілки художників України Андрій Кутана з м.Слов’янська, керівник дитячої ізостудії при санаторній школі інтернат м.Святогірська Ігорь Тихов.
Виставка працює щодня крім понеділка-вівторка з 9.00 до 16.30 в виставковому залі корпусу №20 Святогірського історико-архітектурного заповідника (на території Святогірської лаври).


Фоторепортаж з виставки.

Афіша виставки

 

Відкриття виставки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фрагменти експозиції:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

11 серпня 2015 року об 15-00 у виставковому залі Святогірського історико - архітектурного заповідника відбулось відкриття етнографічної виставки «Наші джерела» до 24 річниці Дня Незалежності України.
Виставка створена на основі музейних предметів з фондів історико - архітектурного заповідника, що розкривають тему культури та побуту населення Слобідської України ХІХ - поч.ХХ ст.
(Іл. 1-7 – фрагменти експозиції виставки «Наші джерела», іл. 8-9 – екскурсія  по виставці)
Чекаємо Вас за адресою:
м. Святогірськ, вул. Зарічна 3, корпус № 20.

 

 

 

 

 

 

 


Конференція присвячена 35 річниці оголошення урядом України  комплексу пам’яток історії і  культури   м. Святогірська  історико-архітектурним заповідником. Основу заповідника складає архітектурний ансамбль Свято-Успенської Святогірської лаври, до якого входять 26 пам’яток архітектури і національного і місцевого значення, тому невипадково активну участь в конференції  прийняли священнослужителі. На конференцію прибули історики, архітектори, реставратори, фахівці музейної справи Донецької,Харківської,Луганської  областей,  м.Києва, які протягом 35 років займалися реалізацією програм збереження, реставрації об’єктів культурної спадщини заповідника.  Конференція відкрила директор комунального закладу «Державний історико-архітектурний заповідник у м.Святогірську» Світлана Шарабан.
До учасників конференції з вітальним словом звернувся намісник Свято-Успенської Святогірської лаври, архієпископ Святогірський Арсеній (Яковенко). В своєму виступі  високопреосвященнейший владика високо оцінив результати 35 річної діяльності заповідника і інших наукових і реставраційних установ України по збереженню історичної забудови Святогірського Успенського монастиря XVII-XIX століть і звернув увагу на спільність зусиль церкви і держави по збереженню культурного національного надбання в останній період.
З вітальним словом до учасників конференції від імені Міністерства культури України звернулась Людмила Гладка, головний спеціаліст відділу розвитку історико-культурних заповідників управління охорони нерухомої культурної спадщини України.
Також конференцію привітали начальник управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації Аліна Певна,
начальник відділу культури Слов’янської міськради Оксана Гусейнова, доктор історичних наук, професор  Володимир Агапов з Донецька, фахівець музейної справи, голова журі Всеукраїнського фестивалю музеїв Анатолій Янковський з Харкова, колеги з Слов’янського краєзнавчого музею Лілія Зандер і Анатолій Шамрай, архітектор-реставратор з Києва Галина Дядюшенко, технолог-реставратор Надія Поляцькова з Києва,представники Київського і Сєвєродонецького  інститутів Міжрегіональної академії управління персоналом, кандидат історичних наук  Ігор Пекарєв і Єлизавета Кравцова.
Перед початком пленарного засідання відбулася презентація наукових видань Святогірського історико-архітектурного заповідника 2014-2015 років:
1.Святогірський альманах 2014.Збірник наукових праць .2014.
2.Проблеми збереження і використання культурної спадщини в Україні Збірник наукових праць.2014.
3.Святогір’я в історії козацтва. Збірник наукових праць.2014.
4.В.М.Дєдов Святі Гори. Ілюстрована історія. Науково-популярне видання. 2014.
5.Святогірський історико-архітектурний заповідник. Збереження, дослідження, реставрація культурної спадщини. Збірник наукових праць. 2015.
Видання представляли - провідний науковий співробітник СДІАЗ (м.Святогірськ)
Володимир Дєдов  і  директор видавництва «Ваш імідж» (м.Донецьк) Олександр Арламов.
Протягом двох днів учасники конференції виступали з доповідями по темах збереження, реставрації, дослідження пам’яток історії, архітектури, монументального мистецтва Святогірського історико-архітектурного заповідника.
Жвавий інтерес викликали теми, які стосувалися проблем історії печерних споруд Святогірського монастиря, дослідження культурної спадщини Святогір’я періоду давньоруської держави, актуального питання щодо долі монументу Артема (Сергєєва Ф.А.) роботи видатного українського скульптора Івана Кавалерідзе 1927 року. Своє ставлення до актуальних питань дослідження, реставрації і долі об’єктів культурної спадщини різних періодів в Святих Горах  висказав архієпископ Святогірський Арсеній (Яковенко).
В рамках конференції 27 травня в виставковому залі заповідника відбулося відкриття фотовиставки  «Архітектурний ансамбль Святогірської Свято-Успенської лаври. Історія і сучасність».
В рамках конференції 27 і 28 травня відбулася тривала екскурсійна програма майже всіх об’єктах культурної спадщини і музейних експозиція як власне заповідника, так і Святогірської лаври. Особливий інтерес викликала екскурсія владики Арсенія по печерах Святогірського монастиря, лаврським скитам,музею історії лаври і експозиції іконопису.
Важливим результатом конференції стало обговорення подальших планів і проектів  спільної роботи церкви і держави по дослідженню і збереженню національної культурної спадщини України.

Докладніший Фоторепортаж розміщено на "облаку Google"

 

Матеріали

НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

СВЯТОГІРСЬКИЙ ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК
ЗБЕРЕЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ. РЕСТАВРАЦІЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ


розміщено на "облаку Google"Програма конференції:

КЗ «ДЕРЖАВНИЙ

ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК

у м. СВЯТОГІРСЬКУ


ПРОГРАМА
НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

СВЯТОГІРСЬКИЙ ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК


ЗБЕРЕЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ. РЕСТАВРАЦІЯ

КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

Присвячена 35 річниці оголошення комплексу пам’яток історії і
культури м. Святогірська  історико-архітектурним заповідником

27-28 травня  2015 року

СВЯТОГІРСЬК    2015
27 травня 2015 р.9.00.-10.00. – Реєстрація учасників конференції корпус № 20. 2-й поверх.

Ознайомлення з виставкою наукових  видань Святогірського історико-архітектурного заповідника

10.00. - Початок роботи конференції.

10.00.-12.00. - Пленарне засідання
(конференц-зал СДІАЗ. 3-й поверх корпусу № 20)

Відкриття конференції.

Вступне слово директора  КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську»
Шарабан Світлани Сергіївни

Вітальне слово  архієпископа Святогірського, намісника Свято-Успенської Святогірської лаври
Арсенія (Яковенко)

Вітальне слово Святогірського міського голови
Дзюби Олександра Івановича

Вітальне слово заступника голови Донецької облдержадміністрації
Сливки Михайла Івановича

Вітальне слово в.о. міського голови секретаря Слов’янської міської ради.
Зонтова Олега В’ячеславовича.


Вітальне слово начальника управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації
Певної Аліни Валентинівни

Вітальне слово начальника управління в справах сім’ї і молоді Донецької облдержадміністрації
Золкіної  Лілії Іванівни

Привітальне слово доктора історичних наук, професора
Агапова Володимира Леонідовича

Вітальне слово фахівця музейної справи, голови журі Всеукраїнського фестивалю музеїв
Янковського Анатолія Андрійовича

Вітальне слово начальника відділу культури Слов’янської міськради
Гусейнової Оксани Володимирівни

Презентація наукових видань
Святогірського  історико-архітектурного заповідника
2014 – 2015 року:

1.Святогірський альманах 2014.
Збірник наукових праць. 2014.
2.Проблеми збереження і використання культурної спадщини в Україні
Збірник наукових праць.2014.
3.Святогір’я в історії козацтва.
Збірник наукових праць. 2014.
4.В.М.Дєдов Святі Гори. Ілюстрована історія.
Науково-популярне видання. 2014.
5.Святогірський історико-архітектурний заповідник. Збереження, дослідження, реставрація культурної спадщини. Збірник наукових праць. 2015.

Видання презентують  - провідний науковий співробітник СДІАЗ (м. Святогірськ)
Дєдов Володимир Миколайович,
директор видавництва «Ваш імідж» (м. Донецьк)
Арламов Олександр Дмитрович

ДОПОВІДІ:

Дєдов Володимир Миколайович, провідний науковий співробітник КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську», заслужений працівник культури України  (м. Святогірськ)
ПРОБЛЕМИ ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ СВЯТОГІРСЬКА В 60-70 рр. XX СТ. І ЇХ ВИРІШЕННЯ В ПРОГРАМАХ ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА  80-Х РР.ХХ СТ.

Шарабан  Світлана  Сергіївна, директор КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську»  (м. Святогірськ)
НАУКОВІ РОЗРОБКИ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ СВЯТОГІРСЬКОГО ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА В ЕКСПОЗИЦІЯХ
ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЮ І СТАЦІОНАРНИХ
ВИСТАВОК

12.00.-13.00. Відкриття фотовиставки «Архітектурний ансамбль Святогірської Свято-Успенської лаври. Історія і сучасність» (виставкові зали корпусу №20)

13.00.-14.00.  Обід.
14.00.-16.00. СЕКЦІЯ 1 -. (конференц-зал корпусу № 20)

Історичні дослідження. Музеєзнавство

Керівник секції: Дєдов Володимир Миколайович -  провідний науковий співробітник КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську»,  заслужений працівник культури України.

Доповіді:

Гаврилова Олександра Миколаївна – студентка Краматорського економіко-гуманітарного інституту (м. Краматорськ Донецької області)
Давиденко Володимир Вікторович – викладач кафедри історії і культурології Краматорського економіко-гуманітарного інституту (м. Краматорськ Донецької обл.)
ЗАГАЛЬНІ РИСИ І ВІДМІННОСТІ  ФОРТИФІКАЦІЙНИХ СПОРУД ЗАПОРОЗЬКИХ ТА СЛОБІДСЬКИХ КОЗАКІВ У ХVI-ХVIII СТОЛІТТЯХ

Дєдов Володимир Миколайович -  провідний науковий співробітник КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську»,  заслужений працівник культури України
Карачинцев Володимир Миколайович – викладач історії Макіївської загальноосвітньої школи I-III ступеню № 50 (м. Макіївка)
СВЯТОГОРСК В СОСТАВЕ АДМИНИСТРАТИВНО ? ТЕРРИТОРИАЛЬНЫХ 
ОБРАЗОВАНИЙ  СЛОБОДСКОЙ УКРАИНЫ  XVII-XIX вв.

Дєдова Ярослава Дмитрівна - зав. науково-просвітницького відділу КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську» (м. Святогірськ)
ВІДНОВЛЕННЯ АРХІТЕКТУРНОГО КОМПЛЕКСУ КОЛИШНЬОГО СВЯТОГІРСЬКОГО МОНАСТИРЯ В ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОД (40-50-ТІ РР. ХХ СТ.)

Духін Олексій Йосипович – дослідник, член т-ва «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка (м. Слов’янськ Донецької обл.)
Кіркач Геннадій Михайлович - дослідник (м. Слов’янськ Донецької обл.)
ЖИВОПИСНА  СВЯТОГОРІАНА (нові імена)

Поляцькова Надія Володимирівна – кандидат хімічних наук, технолог – реставратор (м. Київ)
ДОСВІД РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА МУЗЕЄФІКАЦІЇ ГОНЧАРНИХ ПЕЧЕЙ  XVII–XVIII СТ.(на прикладі печей з урочища "Гончарі – Кожум'яки " в м. Києві)

Рижкова Марія Сергіївна - кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри загально інженерних дисциплін Української інженерно-педагогічної академії (м. Слов’янськ Донецької області)
ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ВИТРАЖНОЙ ТЕХНИКИ В ЭКСПОЗИЦИИ ИСТОРИЧЕСКОГО МУЗЕЯ СВЯТОГОРСКОГО ИСТОРИКО-АРХИТЕКТУРНОГО ЗАПОВЕДНИКА

Соляник Анна Анатоліївна - зав. відділом «історичний музей» КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську» (м. Святогірськ Донецької обл.)
Агапов Володимир Леонідович - доктор історичних наук, професор, зав. кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін  Донецького інституту залізничного транспорту (м. Донецьк).
Д.М. СТРУКОВ И ЕГО МАТЕРИАЛЫ О ПЕЩЕРНЫХ ХРАМАХ В СВЯТЫХ ГОРАХ

Чепіга Галина  Геннадіївна - кандидат історичних наук,  викладач історії Донецької загальноосвітньої школи I - III ступеню № 47 (м. Донецьк)
ВЗГЛЯДЫ  В.А. ПИРКО НА ЗАСЕЛЕНИЕ  СЕВЕРНОГО ПРИЧЕРНОМОРЬЯ И СРЕДНЕГО  ПОДОНЦОВЬЯ В НОВОЕ  ВРЕМЯ

Чуприна Ірина Іванівна -  кандидат  філологічних наук, дослідник   (м. Донецьк)
ФЕНОМЕН ЗАТВОРНИЧЕСТВА ИЕРОСХИМОНАХА СВЯТОГОРСКОЙ ПУСТЫНИ ИОАННА В КОНТЕКСТЕ ПРАВОСЛАВНОЙ КУЛЬТУРНО - ИСТОРИЧЕСКОЙ ТРАДИЦИИ
16.00.-18.30.   Екскурсія по території і експозиціях Святогірського історико-архітектурного заповідника.
19.00. Вечеря.

28 травня
10.00. -12.00-  СЕКЦІЯ   2 (конференц-зал, корпус № 20)
Проблеми  збереження культурної спадщини. Археологічні дослідження
Керівник: Шамрай Анатолій Васильович - старший науковий  співробітник  Слов’янського краєзнавчого музею  (м. Слов’янськ Донецької обл.)
ДОПОВІДІ:

Голубєва Ірина Володимирівна - кандидат  історичних наук, директор ДП ОАСУ «Слобожанська археологічна служба»(м. Харків)
Голубєв Андрій Михайлович (м. Харків)
КОМПЛЕКС РЕЧЕЙ ПОЛОВЕЦЬКОГО ЧАСУ З ТЕПЛИНСЬКОГО ЛІСУ

Дєдова Ярослава Дмитрівна - зав. науково-просвітницького відділу КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську» (м. Святогірськ),
Дашевський Аркадій Бенедиктович - архітектор (м. Слов’янськ)
ВІДНОВЛЕННЯ  ІКОНОСТАСУ  ОЛЕКСІЇВСЬКОГО ПЕЧЕРНОГО ХРАМУ      СВЯТОГІРСЬКОГО  МОНАСТИРЯ В УМОВАХ РОБОТИ ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА

Дєдов Олександр Володимирович - молодший науковий  співробітник  КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську»
м. Святогірськ)
СВЯТОГОРСКОЕ СРЕДНЕВЕКОВОЕ ГОРОДИЩЕ И ЕГО МЕСТО В СИСТЕМЕ ГОРОДИЩ СРЕДНЕГО ПОДОНЦОВЬЯ

Колесник Олександр Вікторович - кандидат історичних  наук, докторант,доцент кафедри історіографії, джерелознавства, археології і методики викладання історії
Донецького національного університету (м. Донецьк)
КРЕМНЕВЫЕ  ИНДУСТРИИ ПОСЕЛЕНИЯ КАЗАЧЬЯ ПРИСТАНЬ В СРЕДНЕМ ТЕЧЕНИИ СЕВЕРСКОГО ДОНЦА

Кравченко Едуард Євгенович - старший  науковий співробітник   Донецького обласного краєзнавчого  музею (м. Донецьк)
СТЕКЛЯННЫЕ ИЗДЕЛИЯ   IX-X вв.  ИЗ АРХЕОЛОГИЧЕСКОГО КОМПЛЕКСА У СЕЛА СИДОРОВО

Шамрай Анатолій Васильович - старший науковий  співробітник  Слов’янського краєзнавчого музею  (м. Слов’янськ Донецької обл.),
Соловкін  Олексій Олексійович, дослідник (м. Слов’янськ Донецької обл..)
СТВОРКА ДРЕВНЕРУССКОГО СКЛАДНЯ ИЗ ГОРОДИЩА «ЦАРИНО» У С.МАЯКИ СЛАВЯНСКОГО РАЙОНА ДОНЕЦКОЙ ОБЛАСТИ.

12.00.- 13.00.- Обід.
13.00. - 15.00. Екскурсія по храмах і музейній експозиції Святогірської  лаври
16.00. -  Виїзд учасників конференції
ОРГКОМІТЕТ.

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 6 из 14
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru