левый узор
 
Архив новостей

16 червня в історичному музеї Державного історико-архітектурного заповідника відбулося відкриття художньої виставки «СВЯТІ ГОРИ В СУЧАСНОМУ ЖИВОПИСІ. КАРТИНИ СЕРГІЯ СМЄТАНКІНА» (ДО 26 РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ).

Художня виставка «Святі Гори в сучасному живописі. Картини художника Сергія Сметанкіна» (до 26 річниці Незалежності України) відкрилася у виставковому залі Святогірського історико - архітектурного заповідника.

Виставка підготовлена на основі картин слов`янського художника Сергія Сметанкіна. Провідна тема виставки це відображення архітектурної спадщини Святих Гір в образотворчому мистецтві сучасних художників на прикладі художніх робіт С.Сметанкіна. Цей художник визначений в зв’язку з тим, що останніми роками він планомірно працює на пленерах в Святогірську, членами національної спілки художників України, він має значну колекцію по темі «Творча палітра Святих Гір».

В складі виставки картини з приватної колекції, деякі картини вже експонувались на виставках в рамках наукової теми «Творча палітра Святих Гір» в різні роки. Ці картини - це творчі результати пленерів художника у 2006- 2017 рр., а, також картини що поповнили фонди заповідника у 2009- 2010 р. Всього виставлено 37 робіт художника Сергія Сметанкіна.

 

Святі Гори на Сіверському Дінці вже понад два століття є творчою меккою для багатьох художників. В центрі уваги митців було і залишається зараз яскраве культурне явище на теренах Слобідської України архітектурний ансамбль XVII - ХІХ ст.

Сучасний період в історії Святих Гір відображений в представленій на виставці колекцією картин слов`янського художника Сергія Смєтанкіна.

Сергій Смєтанкін народився у 1968 році у м. Слов'янськ Донецької області. Художник працює у галузі станкового живопису. Закінчив Слов'янський хіміко-механічний технікум (1983). Професійної майстерності набував у педагога І. Базилевського (Слов'янськ). З 2008 року член Національної спілки художників України. Учасник міжнародних, всеукраїнських, обласних виставок: «Кубанські зорі» (Краснодар,2006), до 170-річчя з дня народження А. Куїнджі (Маріуполь, 2012), «Україна звітує» (Київ, 2006), «Мальовнича Україна» (Київ, 2006-2012), «Шляхами творчості» (Київ, 2007), «Гоголь Fest» (2009), до Дня художника, Різдвяні виставки (Київ, 2007-2011).Переможець міжнародної виставки-конкурсу «Наславу Кубані» (2008) і виставки в рамках міжнародного пленеру «Степова палітра» (Сочі, 2011), друга премія у виставці-конкурсі «Донецьк і донеччани» у номінації «Пейзаж» (2009). Більше 40 персональних виставок у Слов'янську, Святогірську, Краматорську, Артемівську, Маріуполі, Харкові, Києві, Сочі (Росія). Нагороджений грамотою Донецької обласної ради «За вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва України» і нагрудним знаком голови Донецької облради «Можливість, доведена справою». Роботи С. Смєтанкіна зберігаються у Краснодарському, Сочинському, Донецькому, Маріупольському, Краматорському художніх музеях, а також у приватних колекціях України, Росії, Англії, США. Персональна виставка С. Смєтанкіна пройшла у виставковому залі заповідника у 2009 році. По закінченню виставки до фондової колекції надійшли дві картини художника «Так було раніше», «Святогірський страж», одна з яких («Так було раніше») доповнила експозицію історичного музею заповідника.

Фоторепортаж з відкритя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

27 травня 2017 року Святогірський історико-архітектурний заповідник брав участь у проведенні історичного фестивалю « Дике поле. Шлях до Європи»,  на території  Українського степового природного заповідника «Кам’яні могили» (Нікольський р-н Донецької обл), експозиції «Святі Гори в Дикому полі» в рамках роботи Степового університету.

Експозиція під відкритим небом створена на базі фондових матеріалів Святогірського заповідника з залученням предметів з приватних колекцій розкрила освоєння і заселення Дикого поля, і її першого духовного осередку – Святогірської пустині в Святих Горах в Подінців’ї.

В якості вступної частини експозиції представлений банер з загальною характеристикою заповідника і його пам’ятників. Він має суто інформаційну функцію про заповідник як учасника фестивалю.

Центральним елементом експозиції є графічна композиція з 4-х банерів, на яких послідовно зображені історичні обставини і основні події історичного минулого Дикого поля в XVI - XVIII століттях. Перші сторожі по Дінцю, створення козацьких юртів і флотилії, формування архітектурного комплексу Святогірського Успенського монастиря протягом означеного періоду, для цілісного уявлення учасників і гостей фестивалю про витоки і перший період історії найвідомішої архітектурної пам’ятки України на Донбасі – Святогірської Успенської лаври, а також ролі Святих Гір у визначенні історичної долі території, яка іменувалася Диким полем.

Для цього були використані графічні роботи народного художника України В.Шенделя: «Кримська орда», «Провідування поранених товаришів в Святогірському монастирі», а також графічна робота «Відхід від переслідування», яка експонувалася на виставці «Святі Гори в історії Слобідської України». Завершувалась композиція з 4-х банерів зображенням Святогірського монастиря XVIII ст. з літографії Флойда. Кожне зображення супроводжувалось витягами з архівних документів XVI - XVIII століть, які є анотаціями до запропонованих зображень, а також визначеннями академіка Гільденштедта 1774 р. щодо зниклих історичних пам’яток монастиря XVIII ст. і оцінкою Святих Гір в історії Слобожанщини академіка Дмитра Багалія.

Другим елементом експозиції під відкритим небом є комплекс рухомих пам’ятників XVI - XVIII століть, які формують об’єктивне уявлення про донецькі сторожі в Дикому полі, які були створені вздовж шляхів і переправ через р. Донець. . В складі цієї частини експозиції були представлені зброя (піки, сокира, лабрис, репліки двох гармат) , чавунний котел ХVII ст. з фондів заповідника та приватних колекцій.

На виставці представлені й предмети етнографічного характеру на базі колекції дерев’яних скульптурних груп, а також макетів хати, храму українського села періоду колонізації Слобожанщини в XVIII ст. Фоном третьої частини є графічне зображення монастиря в XVII ст. (графіка Шенделя) і літографія Флойда.

Також в складі експозиції діяла виставка-продаж історичних видань заповідника, які безпосередньо стосуються теми «Дикого поля» і ролі Святих Гір в його освоєнні.

Всі складові експозиції під відкритим небом об’єднані в єдину композицію у вигляді півкола, чим створюється власний простір експозиції, вертикальним завершенням якої стали стилізовані стяги Ізюмського козацького полку.

ФОТОРЕПОРТАЖ З ФЕСТИВАЛЮ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Запрошуємо до участі 27-28 травня 2017 року в історичному фестивалі "Дике поле. Шлях до Європи"

 

18 травня, в історичному музеї Державного історико-архітектурного заповідника відбувся літературно-музичний концерт «Музична вітальня у палаці Потьомкіних в Святих горах». Концерт присвячений Міжнародному дню музеїв.


У програмі літературно-музичного концерту прозвучали твори видатного німецького композитора ХІХ сторіччя Людвига ван Бетховена і класиків літератури ХІХ ст..: Федора Тютчева,Андрія Муравйова, Євгена Маркова, Василя Немировича-Данченка.

У виконанні інструментального ансамблю м. Святогірська (керівник ансамблю директор музичної школи м. Святогірська Марина Чорнобаєва.) прозвучали квартети Людвіга Ван Бетховена№12,13,15, увертюра № 124 «Освячення дому», романс М. Голіцина. Літературні твори прозвучали у виконанні – режисера театру м. Слов’янська Наталії Філіпової, учениця 3 класу муз. школи м. Святогірськ Аріша Соляник виконала «Оду до радості» (Бетховен, фортепіано). Вела концерт автор сценарію завідувачка відділом «Історичний музей» Анна Соляник. З привітальним словом до слухачів концерту «Музична вітальня у палаці Потьомкіних в Святих горах» виступила директорка державного історико - архітектурного заповідника Світлана Шарабан.

Концерт пройшов в одному із залів історичного музею заповідника, в якому відтворено інтер’єр камінного залу палацу Потьомкіних.

На запрошення СДІАЗ прийти на концерт відгукнулись вчителі загально освітньої школи м. Святогірська, вчителі Святогірської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат, працівники обласного дитячо-молодіжного санаторно-оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини», члени пед. колективу санаторно-оздоровчого центру соціальної реабілітації "Смарагдове місто", члени громадських організацій м. Святогірськ «Центр», «Люди Святогір`я», працівники краєзнавчого музею м. Слов’янськ, представники відділу культури м. Слов’янськ, пересічні громадяни м. Святогірськ, представники міської Ради м. Святогірськ.

По закінченню концерту завідувачка науково-просвітницьким відділом заповідника Ярослава Дєдова провела екскурсію залами історичного музею заповідника, та презентувала новостворену реекспозицію в експозиційному залі по темі «Святі Гори в період середньовіччя».

Фото та фрагменти відео з мероприємства -https://drive.google.com/open?id=0B9LJLjCjxd4xRm00TU51VVRvUk0


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

5 травня 2017 року у виставковому залі Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську, напередодні Дня пам’яті і примирення та 72 річниці Перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні, відбулася зустріч учнів Святогірського ЗОШ з учасником АТО мол. лейтенантом Мушкою Олександром Вікторовичем – мешканцем м. Святогірська. Виховуючи у підростаючого покоління почуття патріотизму та любові до своєї Вітчизни, Олександр Мушка відзначив, що і сьогоднішньому поколінню прийшлось на долю захищати цілісність і незалежність України, як у роки ІІ світової війни нашим дідам і батькам. Закликав учнів ніколи не забувати про подвиги наших земляків, які ціною свого життя здобували перемогу і сьогодні захищають нашу державу.

Зустріч відкрила Ярослава Дєдова - зав. науково-просвітницького відділу, яка познайомила присутніх з експозицією виставки «Святогірський плацдарм. 1941-1943 рр.». Особливу увагу звернула на участь у воєнних діях ІІ світової війни жителів Святогірська чиї документи та особисті речі представлені на виставці.

Ми пам’ятаємо і будемо берегти пам'ять і про тих бійців, котрі сьогодні захищають нашу рідну Донеччину, нашу Україну в антитерористичній операції, котрі віддають свої життя за наше майбутнє, задля збереження нашої України для прийдешніх поколінь.

 

На закінчення зустрічі учні Святогірської школи висловили глибоку вдячність і шану бійцям, котрі стоять на захисті Вітчизни і вручили Олександру Мушці квіти і подарунки для учасників АТО.

 

Фото.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 6 из 17
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru