левый узор
 
Архив новостей

КЗ “АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-

АРХІТЕКТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА В М.СВЯТОГІРСЬКУ”

ЗАПРОШУЄ 18 ТРАВНЯ

НА КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ЗАХІД

“ДОНЕЦЬ БАЧИВ КНЯЗЯ ІГОРЯ, МОЖЛИВО БАЧИВ КНЯЗЯ І

СВЯТОГІРСЬКИЙ МОНАСТИР”

В РАМКАХ МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ

“НІЧ В МУЗЕЇ”

ПОЧАТОК О 19-00 ГОД.

М. СВЯТОГІРСЬК, ВУЛ.ЗАРІЧНА, КОРП.6

ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ

 

 

 

 

Вечір відкрила Світлана Шарабан – директор заповідника, яка відмітила, що захід присвячений Дню пам’яті та примирення.

Розпочато захід було показом документальної кінохроніки подій на Святогірському плацдармі у 1942 році.

Завідувач науково-освітнього відділу заповідника Ярослава Дєдова розповіла про військові дії на Святогірському плацдармі у 1943 році під час визволення населених пунктів Банне (нині Святогірськ), Богородичне, Тетянівка, Сидорове, Пришиб, Долина, які стали ареною кровопролитних боїв, де вирішувалася доля Донецького краю, та й усієї України. Розповідь супроводжувалася показом архівних фотоматеріалів періоду Другої Світової війни.

Автор заходу – завідувач відділу «Історичний музей» Анна Соляник познайомила гостей та учасників заходу з роботою пошукової групи Асоціація дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять»), м. Слов'янськ Донецька області, які знайшли і перепоховали понад 2,5 тис. солдатів і офіцерів. На жаль, з них прізвища вдалося встановити лише 150 бійців. Учасники також переглянули документальний відеофільм про роботу пошуковців Слов’янщини, який створив та надав пошуковець «Союзу «Народна Пам'ять» Олексій Соловкін.

Мистецьку частину вечора допомогли провести студенти Львівського медичного університету Дарина та Остап Петрів.

Наш культурно-мистецький захід відвідали учителі Святогірських шкіл, депутати Святогірської міськради, жителі міста та внутрішньо переміщені особи, а також члени гуртка «Святогірський пласт».

Фото Анастасії Біляєвої.

 

Фоторепортаж культурно-мистецького вечора…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

КЗ «АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА У М. СВЯТОГІРСЬКУ»

З А П Р О Ш У Є

У середу, 8 травня 2019 року, о 17 годині

на культурно-мистецький вечір на тему

«Святогірський плацдарм 1943 р. Пошукова робота».

за адресою:

м. Святогірськ, вул. Зарічна, 3, корпус 20.

Виставкові зали заповідника,

(вхід за Успенським собором).

Відвідувачі познайомляться з подіями 1943 р. на Святогірському плацдармі та роботою Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» («Союз «Народна Пам'ять»), м. Слов'янськ. Десятки тисяч імен загиблих захисників Святогір`я захоронені в братських могилах їх імена відомі, але ще тисячі загиблих бійців лежать в нашій землі без іменними.

Часом навіть не віриться, що в роки Другої Світової війни казковий край Святогір`я був місцем жорстоких боїв Тут вирішувалася доля Донецької землі, та й усієї України. «Ворота Донбасу» - так його називали під час війни.

По дорозі в Святогірськ перед Сіверським Дінцем є село Богородичне. Біля нього розташовані населені пункти с.Долина, с.Тетянівка, с.Пришиб. Тут в липні 1943-го 1-а і 8-а гвардійські армії здійснювали прорив ворожих рубежів в шість оборонних ліній.

Дивовижне це місце, все проглядається навколо на багато кілометрів. Колись тут сиділи, зайнявши оборону гітлерівські кулеметники, стріляючи по переправі або коригуючи вогонь своїх гармат і мінометів і не даючи піднятися наступаючим радянським військам. Тепер тут тиша, і тільки вітер шумить, хитаючи гілки дерев. Справді, яка навколо краса, за таку красу і життя віддати не шкода…

Запрошуйте друзів і приходьте!

Тел. для довідок:

099-273-85-16 (Ярослава Дмитрівна) та

050-845-92-69 (Анна Анатоліївна).

 

 

 

На запрошення прийняти участь у заході відгукнулись учні загально освітньої школи та школи - інтернат м.Святогірськ.

Увазі школярів була запропонована історична довідка на тему «Революція Гідності» (політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року), проведена бесіда на тему «Пім`ятний День Героїв Небесної Сотні » (інформація взята з сайта Українського інституту національної пам'яті). Учням було продемонстровано документальний фільм - реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла» ( сайт https://www.youtube.com/watch?v=RtfYIoEmoIw ). Захід проводила завідувач відділу Історичний музей Соляник А.А. По закінченню заходу учням була проведена екскурсія по виставковій залі на тему «Дослідження та реставрація пам’яток архітектури XVII - ХIX ст. Святогірського державного історико-архітектурного заповідника».

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Експонування виставки «Дослідження та реставрація пам’яток архітектури XVII-XIX ст. Святогірського Успенського монастиря» в 2019 році присвячено 40-й річниці визначення архітектурного комплексу Святогірського Успенського монастиря в Донецькій області пам’ятником архітектури республіканського (національного) значення і взяття його під охорону держави (Постанова Ради Міністрів УРСР від 6.09.1979р.№442).

З метою збереження об’єктів культурної спадщини Святогірська в 1980 році був створений історико-архітектурний заповідник. Протягом 40 років органи місцевого самоврядування за підтримки товариства охорони культурної спадщини Донецької області забезпечували виконання програм збереження та реставрації національної культурної спадщини у Святогірську. Результати багаторічної роботи по дослідженню і реставрації комплексу пам’яток архітектури Святогірського монастиря висвітлені на означеній виставці. Тут представлені матеріали по збереженню, дослідженню і реставрації в різні роки таких пам’яток національного значення XVII століття як печери, Миколаївська церква, підземна церква прп. Антонія і Феодосія Святогірського монастиря. Окремі розділи виставки присвячені пам’ятникам архітектури XIX століття - Успенському собору, Андріївській каплиці, печернику, Кирило-Мефодіївськім сходам, готелю, кузні та ін..

Поряд з фото фіксацією результатів відновлення пам’яток, кресленнями проектів реставрації, на виставці представлені предмети, знайдені під час досліджень пам’яток, наприклад фрагменти чавунного іконостасу церкви Олексія Людини Божої ХІХст., фрагмент первісної огорожі та зразки будівельного матеріалу і декору Успенського собору, інших монастирських споруд XVII-XIX ст. На виставці також представлена електронно-вимірювальна апаратура,що використовувалася при контролі за станом крейдяної скелі в 80-90-х роках XX ст.

Виставка діє щоденно крім понеділка - вівторка з 8.30. до 16.30. у виставковому залі заповідника вул. Зарічна 3 (корпус №20) .

ФОТО ЕКСПОЗИЦІЇ ВИСТАВКИ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 6 из 21
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru