левый узор
 
Архив новостей

Нам сьогодні 40 років!!!


Святогірський державний історико- архітектурний заповідник засновано в 1980 році Постановою уряду України від 27 травня 1980 року №365.
До складу заповідника входить архітектурний ансамбль XVII- XIXст. Святогірського Успенського монастиря, пам'ятки історії періоду II Світової війни, пам'ятка монументального мистецтва національного значення скульптора І.П.Кавалерідзе- "Артем" 1927р.
З 1982 року заповідник виступає замовником і організатором реставраційних робіт на пам'ятниках історії, архітектури, історії монументального мистецтва. В 2000 році 12 пам'яток архітектури та історії монументального мистецтва були вже відреставровані, серед яких Миколаївська церква XVIIст., монумент роботи скульптора І.П.Кавалерідзе- пам'ятник "Артему". Науково-дослідні та реставраційні роботи на пам'ятках продовжуються щорічно.
Фінансування реставраційних робіт проводились за рахунок обласного і міського бюджетів, а також на кошти релігійної громади.
Плідна дослідницька і пошукова діяльність науковців заповідника дозволила сформувати музейний, науковий, бібліотечний фонди заповідника з історії Святогірського історичного ареалу.
Заповідник також займається виставкою, музейною та єкскурсійною діяльністю.
Оприлюднення результатів наукових досліджень і досвіду практичної роботи по охороні і збереженню культурної спадщини здійснюються на наукових конференціях, які проводяться на базі Святогірського державного історико- архітектурного заповідника.
Матеріали конференцій публікуються в збірці наукових праць "Святогірський альманах", серії видінь історичного характеру, каталогів виставок.
Однією з форм популяризації пам'яток архітектури, історії, монументального мистецтва заповідника є створення і реалізація сувенірної продукції з символікою Святих Гір.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Святогірський державний історико- архітектурний заповідник радий привітати усіх зі святом з нагоди Дня Вишиванки!
Традиційно – починаючи від 2006 року – його святкують у третій четвер травня українці у всьому світі відзначають День вишиванки.
Свято припадає на третій четвер травня, починаючи від 2006 року. Тоді його започаткували студенти Чернівецького національного університету.
Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають, щоб День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишита сорочка – органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт.


https://www.facebook.com/sgiaz/videos/3077591488953336/

 

 

 

Святогірський державний архітектурний заповідник представляє сувенірну продукцію, яку можна придбати у музейній крамничці.

Огляд зразків сувенірів у нашому відеороліку!


https://www.facebook.com/sgiaz/videos/3090954827617002/?t=15

 

 

З нагоди міжнародної акції "Ніч в Музеї" презентуємо відеофільм "І.П.Кавалерідзе- "Український Мікеланджело"
присвячений творчій діяльності автора пам'ятки національного значення у м.Святогірськ.

https://www.facebook.com/sgiaz/videos/3071623989550086/?t=2

 

 

Картина «Святогірський пейзаж».

Художник Олександр Гіне, 1864 рік.

За сорок років існування державний історіко -архитектурний заповідник зібрав колекцію з більше ста чудових живописних полотен, де зображений неповторний пейзаж Святогір`я. Пейзажі Святогір`я у всі часи притягували творчих людей. Куди не глянь, відкривається оку благодатна картина, яку хочеться перенести на полотно…

 

Сьогодні ми спробуємо прочитати картину «Святогірський пейзаж» відомого художника Олександра Гіне, який відвідав Святогір`я у 1864 році.

 

https://www.facebook.com/sgiaz/videos/3020994947946324/?t=3

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 6 из 24
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru