левый узор
 

22 лютого 2018 року в актовому залі Центральної публічної бібліотеки м.Краматорська відбулася презентація нових видань Святогірського історико-архітектурного заповідника. Презентація таких видань проводиться бібліотекою щорічно з метою ознайомлення читача з новими надходженнями книг історико-краєзнавчого характеру до фондів бібліотеки. Учасники заходу – краєзнавці і дослідники історії Донецького регіону, студенти вишів м.Краматорська з зацікавленням знайомилися з виставкою видань заповідника різних років, яку підготували співробітники бібліотеки, а також новими роботами, які презентувалися вперше - збіркою наукових праць «Святогірський альманах 2017» і каталогом археологічної виставки «Матеріальна і духовна культура населення Подінцівья» (на прикладі городища Царине VIII-XIV ст.).

Захід розпочався вшануванням пам’яті одного з авторів презентованих видань, слов’янського краєзнавця і археолога Анатолія Шамрая, який пішов з життя 3 лютого цього року.

Представив видання учасникам презентації головний редактор збірки «Святогірський альманах» і автор каталогу, провідний науковий співробітник Святогірського історико-архітектурного заповідника Володимир Дєдов. Він надав характеристику новим виданням, актуальності представлених досліджень. Зокрема «Святогірський альманах 2017» став 12-м випуском збірки, в якому опубліковані 22 статті з археології, історії, музеєзнавства. У збірку представили результати власних досліджень 25 авторів, в тому числі краєзнавці Краматорська Володимир Коцаренко і Віктор Іванов. З власною презентацією виступила автор дослідження про творчі зв’язки Людвига ван Бетховена і князя М.Б.Голіцина в 20-ті роки XIX ст. Анна Соляник, зав.відділом «історичний музей» Святогірського заповідника.

Каталог археологічної виставки «Матеріальна і духовна культура населення Подінцівья» (на прикладі городища Царине VIII-XIV ст.) (автори Володимир Дєдов, Анатолій Шамрай, Олексій Соловкин) присвячене археологічним знахідкам, які походять з одного пам’ятника археології – городища Царине у с.Маяки Слов’янського р-ну Володимир Дєдов. В каталозі представлені1400 предметів середньовіччя, які знайдені в різні роки археологами Донецька,Харкова,Слов’янська, Святогірська і репрезентують різні галузі господарства місцевого населення і його духовну культуру на протязі 700 років, з VIII по XIV століття. Видання надруковано київським видавництвом «С.А.М» накладом 500 прим. Частину накладу (50 примірників) заповідник передав бібліотеці для розповсюдження серед публічних бібліотек області.

Презентація завершилася обговоренням окремих тем краєзнавчих досліджень і планів на майбутнє.

Фоторепортаж з презентації (фото А.Соляник)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru