левый узор
 

Сьогодні, 21 листопада у виставковій залі Державного історико-архітектурного заповідника відбулась зустріч учнів 6-го класу Святогірської ЗОШ (класний керівник - Олена Киркач, заступник директора з виховної роботи - Анна Леонтьєва) з учасниками антитерористичної операції на Донбасі, організована співробітниками заповідника з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи.

Відкрила зустріч зав. науково-просвітницького відділу Ярослава Дєдова, яка розповіла учасникам зустрічі про встановлення згідно указу Президента України від 13 листопада 2014 року – Дня Гідності та Свободи, який відзначається щорічно 21 листопада «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…».

З бойовими нагородами періоду Другої світової війни, які експонуються на виставці «Святогірський плацдарм 1941-1943 рр.» та сучасними відзнаками України, якими нагороджуються учасники АТО, познайомила присутніх зав. відділу «Історичний музей» Анна Соляник. Школярі мали змогу своїми руками доторкнутися до історії через музейні експонати та сучасні нагороди.

Гостей школярам представила головний зберігач фондів Ельвіра Мушка. На зустріч завітали Олександр Мушка – мол. лейтенант, Віра Велюго – мол. лейтенант, Анатолій Плосконіс – молодший сержант, Сергій Пугачов – старший сержант.

Олександр Мушка розповів учням про події 2013 р., з яких почалася революція Гідності, а пізніше і воєнні дії на Донбасі. Запропонував вшанувати пам`ять загиблих хвилиною мовчання. Цікавим був діалог Олександра з учнями, коли він запропонував дітям висловити свої думки щодо розуміння поняття «патріот».

Учні буквально «засипали» запитаннями Віру Велюгу, яка розповіла про свій шлях у Збройні сили України. Вона поділилася спогадами подій 2014 року, коли їх частина стояла на захисті військової бази в Бахмуті (тоді Артемівську).

Значний інтерес у школярів викликала розповідь Анатолія Плосконоса про роль козацтва у захисті України у давні часи, про нинішнє покоління, яке захищає цілість держави Україна сьогодні.

На запитання учнів відповідав Сергій Пугачов.

На завершення зустрічі діти з радістю дарували гостям квіти та солодощі, а гості дякували їм за тепле і дружнє спілкування.

Усі Фото зустрічі - https://drive.google.com/open?id=1xyOUi11vmQEqd0kKCexh3z04aP8ns3PE

 

Фоторепортаж із зустрічі Е. Мушки.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru