левый узор
 

15 лютого 2017 року в читальному залі Центральної бібліотеки м.Слов’янська відбулася презентація нових наукових видань Святогірського  історико-архітектурного заповідника Презентація видань заповідника проводиться бібліотекою  щорічно з метою ознайомлення мешканців Слов’янська і зокрема відвідувачів бібліотеки з новими надходженнями книг історико-краєзнавчого характеру. Останнім часом до фонду бібліотеки надійшли два видання, підготовлених Святогірським історико-архітектурним заповідником в 2016 році:

1. «Святогірський альманах 2016». Збірка  наукових праць.2016.

2. Святогірський історико-архітектурний заповідник. Збереження, дослідження, реставрація культурної спадщини.1980-2015».     Монографія Володимира Дєдова.2016.

Альманах є щорічним науковим виданням заповідника. «Святогірський альманах 2016» став 11-м   випуском збірки, в якому опубліковані 23 статті  з археології, історії, музеєзнавства. У збірку представили результати власних досліджень 29 авторів. Видана накладом 150  примірників в Харкові.

З змістом Альманаху ознайомив аудиторію,  головний редактор збірки, провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. Він коротко представив авторів, теми і актуальність  кожного дослідження. Більшість авторів збірки працюють в наукових і музейних установах Донецької області, а також входять до Національної спілки краєзнавців України. На презентації виступили науковці і краєзнавці Слов’янська:старший науковий співробітник Слов’янського краєзнавчого музею Анатолій Шамрай, науковий співробітник Донецького художнього музею Світлана Непочатова, краєзнавець Олексій Духін. Вони розповіли про власні історичні  і археологічні розвідки, результати яких знайшли відображення в  збірці. Дослідження Святогірського заповідника представили Володимир Дєдов і зав.науково-просвітницьким відділом заповідника Ярослава Дєдова.

 

Монографію «Святогірський історико-архітектурний заповідник. Збереження, дослідження, реставрація культурної спадщини.1980-2015» представив автор, Володимир Дєдов і рецензент книги, доктор історичних наук Віктор Бондаренко. Видання включає 7 розділів, кожний з яких присвячений окремим об’єктам культурної спадщини Святогірського заповідника у відповідний  хронологічний період. Кожний з розділів книги багато ілюстрований фотографіями пам’ятників архітектури і історії в різні часи їх існування, кресленнями проектів реставрації, фіксацією процесу реставрації окремих об’єктів.

На презентації виступили і побажали подальшої плідної роботи в галузі дослідження і збереження культурної спадщини Святогір’я заступник начальника відділу культури Слов’янської міськради Оксана Гусейнова, а також працівники  бібліотеки.

 

Фоторепортаж з презентації (фото Я. Дєдової)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru