левый узор
 

14 лютого 2018 року в конференцзалі Центральної бібліотеки м.Слов’янська відбулася презентація нових наукових видань Святогірського історико-архітектурного заповідника Презентація видань заповідника проводиться бібліотекою щорічно з метою ознайомлення мешканців Слов’янська і зокрема відвідувачів бібліотеки з новими надходженнями книг історико-краєзнавчого характеру. До фонду бібліотеки надійшли два видання, підготовлені і видані Святогірським історико-архітектурним заповідником в 2017 році:

1.«Святогірський альманах 2017». Збірка наукових праць.

2. «Матеріальна і духовна культура населення Подінцівья»

(на прикладі городища Царине VIII-XIV ст.). Каталог археологічної виставки

В цьому році захід присвячений пам’яті одного з авторів видань, відомого дослідника історії Слов’янщини, Почесного краєзнавця України, старшого наукового співробітника Слов’янського краєзнавчого музею Анатолія Шамрая, який пішов з життя після тяжкої хвороби 3 лютого цього року. Учасники презентації вшанували пам’ять А.Шамрая хвилиною мовчання і ознайомилися з творчим шляхом дослідника на основі виставки його друкованих праць і відеоматеріалу про нього як археолога, організатора музейних виставок, учасника наукових конференцій, музейних фестивалів тощо. Відеоматеріал про творчий шлях Анатолія Шамрая представив Володимир Дєдов, провідний науковий співробітник Святогірського заповідника. Він також представив останні наукові дослідження А.Шамрая в презентованих виданнях.

«Святогірський альманах 2017» став 12-м випуском збірки, в якому опубліковані 22 статті з археології, історії, музеєзнавства. У збірку представили результати власних досліджень 25 авторів. З змістом Альманаху ознайомив аудиторію, головний редактор збірки, провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. Він коротко представив авторів, теми і актуальність кожного дослідження. З власними презентаціями виступили автори статей, опублікованих в альманасі: науковці заповідника Ярослава Дєдова, Анна Соляник, слов’янські дослідники і краєзнавці Олейксій Духін, Валерій Романько.

Каталог археологічної виставки «Матеріальна і духовна культура населення Подінцівья» (на прикладі городища Царине VIII-XIV ст.) (автори Володимир Дєдов, Анатолій Шамрай, Олексій Соловкин). Представив видання, яке присвячене археологічним знахідкам, які походять з одного пам’ятника археології – городища Царине у с.Маяки Слов’янського р-ну Володимир Дєдов. В каталозі представлені 1400 предметів середньовіччя, які знайдені в різні роки археологами Донецька, Харкова, Слов’янська, Святогірська і репрезентують різні галузі господарства місцевого населення і його духовну культуру на протязі 700 років, з VIII по XIV століття. Видання надруковано київським видавництвом «С.А.М» накладом 500 прим. Частина накладу адміністрація заповідника передала безкоштовно в учбові заклади м.Слов’янська і Слов’янського району для використання в учбовому процесі.

На презентації виступили також відомий слов’янський краєзнавець і журналіст Віктор Скрипник, директор Слов’янського краєзнавчого музею Лілія Зандер, а також працівники бібліотеки, які побажали подальшої плідної роботи авторам досліджень і колективу заповідника.

 

Фоторепортаж з презентації (фото Е.Мушки)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru