левый узор
 

1 березня 2017 року в актовому залі Центральної міської публічної бібліотеки м. Краматорська відбулася презентація нових наукових видань Святогірського історико-архітектурного заповідника. Презентація видань заповідника проводиться бібліотекою вже другий рік поспіль з метою ознайомлення мешканців Краматорська з новими надходженнями книг історико-краєзнавчого характеру, виданих комунальним закладом «Державний історико-архітектурний заповідник у

м. Святогірську» за останній рік. До фонду бібліотеки надійшли два видання, які представлені на презентаціїі:

1.«Святогірський альманах 2016». Збірка наукових праць.2016.

2.«Святогірський історико-архітектурний заповідник. Збереження, дослідження, реставрація культурної спадщини.1980-2015». Монографія Володимира Дєдова.2016.

На презентацію були запрошені краєзнавці місцевої організації Національної спілки краєзнавців, науковці, працівники музеїв і бібліотек, учні старших класів шкіл м. Краматорська, які поглиблено вивчають історію нашого краю.

Зі змістом нового випуску Альманаху ознайомив аудиторію, головний редактор збірки, провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. «Святогірський альманах 2016» став 11-м випуском збірки, в якому опубліковані 23 статті з археології, музеєзнавства, історії нашого краю. У збірку представили результати власних досліджень 29 авторів, в тому числі краєзнавці Краматорська.

Володимир Дєдов коротко представив авторів, теми і актуальність кожного дослідження. На презентації виступив з власними розвідками щодо історії будівельної галузі в XIX - на початку XX століть в Краматорську Віктор Петров. Він також надав характеристику документам початку XX століття, які стосуються діяльності курорту «Святі Гори» графа Рібопьєра і які він знайшов в Харківському архіві. Збірка видана накладом 150 примірників.

Монографію «Святогірський історико-архітектурний заповідник. Збереження, дослідження, реставрація культурної спадщини.1980-2015» представив автор, Володимир Дєдов Видання включає 7 розділів, кожний з яких присвячений окремим об’єктам культурної спадщини Святогірського заповідника у відповідний хронологічний період. Кожний з розділів книги багато ілюстрований фотографіями пам’ятників архітектури і історії в різні часи їх існування, кресленнями проектів реставрації, фіксацією процесу реставрації окремих об’єктів.

Жвавий інтерес викликали питання дослідження і реставрації найбільш цікавих пам’ятників архітектури Святогірської лаври – Миколаївської церкви і печерних споруд XVII ст. в крейдяній скелі.

Презентована монографія видана накладом 200 примірників у Харкові. Це видання, як і збірка наукових праць, розповсюджена Центральною бібліотекою Краматорська серед інших міських бібліотек області і зараз є у вільному доступі.

На презентації виступили і побажали подальшої плідної роботи в галузі дослідження і збереження культурної спадщини Святогір’я молоді краєзнавці і адміністрація бібліотеки.


Фоторепортаж з презентації:

 

 

 

 

 

 


 
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru