левый узор
 
Архив новостей

2 червня Святогірський  заповідник прийняв участь у  фестивалі «Дике поле. Шлях до Європи» на території заповідника «Кам’яні могили» з виставкою «Іконопис печерних храмів Святогірської лаври і розпис православних храмів Польщі художниками Донеччини»

2 червня 2018 року на території Українського степового природнього заповідника «Кам’яні могили» відбувся історико-культурний фестиваль «Дике поле. Шлях до Європи». Вдруге поспіль у цьому обласному заході приймає участь КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м.Святогірську» з виставковими проектами під відкритим небом. В цьому році колектив заповідника в рамках «Степового університету» представив на фестивалі мистецьку виставку «Іконопис печерних храмів Святогірської лаври і розпис православних храмів Польщі художниками Донеччини». Автори виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов, заслужені художники України Геннадій Жуков і Володимир Теличко представили 14 полотен з розписами трьох храмів Польщі і двох храмів у Святогірський лаврі. Виставковий проект заснований на реалізованих Святогірським історико-архітектурним заповідником в 1993-1995 роках проектів реставрації пам’ятників архітектури XVII-XIX ст. Святогірського Успенського монастиря в частині відтворення іконостасів в церкві прп. Антонія і Феодосія XVII ст. і Олексіївській церкві XIXст., а також на сюжетах сучасного монументального розпису православних храмів в Польщі в містах Білосток, Гайнівка і селищі Заштянці. Авторами вказаних розписів є група донецьких художників на чолі з Г.Жуковим і В.Теличко. На виставці поряд з композиціями розписів храмів представлена інформація по кожному храму і його художньому оздобленню.

Виставка викликала жвавий інтерес учасників і організаторів фестивалю. Серед перших відвідувачів виставки були Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський і Командувач об’єднаних сил Сергій Наєв. Надавали коментарі і проводили екскурсії по виставці науковий співробітник Володимир Дєдов, директорка заповідника Світлана Шарабан, зав. відділом «Історичний музей» Анна Соляник.

У програмі фестивалю крім різноманітних виставкових проектів була представлена реконструкція історичного життя України в різні епохи, презентації туристичних маршрутів від міст і районів області, виступи професійних і аматорських художніх колективів, майстер-класи традиційних ремесел, ужиткового і декоративно прикладного мистецтва, конкурсні розважальні програми для дітей і дорослих, фестиваль повітряних зміїв і багато іншого. Особливий інтерес викликав виступ кінно-спортивного клубу «Алюр» зі Слов’янська.

Фоторепортаж з фестивалю

(фото Володимира Дєдова і Анни Соляник)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

25 травня 2018 року у виставковому залі Державного історико-архітектурного заповідника у м.Святогірську відбулося відкриття виставки «Живопис і графіка Святих Гір XVII-XXI ст.» підготовлена з нагоди оголошення Президентом України 2018 року «Роком охорони культурної спадщини в Україні».

Автор наукової концепції та тематико-експозиційного плану виставки провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов розповів, що Виставка створена на основі колекції живопису і графіки Святогірського історико-архітектурного заповідника на виставці представлено 69 творів образотворчого мистецтва, в яких відображена тема Святих Гір в різні історичні періоди існування Святогірського Успенського монастиря на Сіверському Дінці. До виставки залучені як оригінальні авторські роботи, так і цифрові копії творів, виготовлені на замовлення заповідника для виставки.

Виставка складається з чотирьох розділів за хронологічним принципом створення мистецьких творів:

Розділ 1. Графіка Святих Гір XVII ст.

Розділ 2. Літографії і графіка Святих Гір ХІХ- поч.. ХХ ст.

Розділ 3. Відображення Святих Гір в живопису ХІХ- поч.. ХХ ст.

Розділ 4. Сучасний живопис Святих Гір (сер. ХХ- поч..ХХІ ст.)

Перший розділ представлений єдиною графічною роботою-зображенням Святогірського монастиря з довкіллям на період 1679 року.

Другий розділ виставки складають літографії і хромолітографії ХІХ- поч.. ХХ ст. з зображенням Святогірського Успенського монастиря і графіка архітектурних проектів Успенського собору і Преображенської церкви 1859 р.

В третьому розділі зібрані твори живопису переважно в копіях, створених з електронних версій оригіналів, які зберігаються в різних музейних і приватних колекціях .

До четвертого розділу залучені твори живопису і графіки другої пол.. ХХ- поч.. ХХІ ст.

Виставка відображає унікальну культурну спадщину Донеччини і динаміку її змін в часі на протязі майже чотирьох століть.

На відкриття виставки завітали депутати Святогірської міської ради, учителі шкіл м. Святогірська, представники громадських організацій та мешканці міста.

Своїми враженнями поділилась в.о. Голови виконкому м. Святогірськ Тетяна Божко. Фонди заповідника поповнились ще однією картиною члена Національної Спілки художників України Слов`яського художника Андрія Кутани.

На завершення заходу автором була проведена екскурсія по новоствореній виставці.

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 травня о 14-00 відбудется відкриття виставки «ЖИВОПИС І ГРАФІКА СВЯТИХ ГІР XVII - XXI ст.» Із фондів заповідника. Виставка експонується у виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника.
За адресою м. Святогірськ, вул. Зарічна, корп. №20.
Вхід вільний.

 

 

18 травня, в Міжнародний день музеїв, Святогірський заповідник провів культурно-мистецький захід «Квартети Бетховена в Святих Горах» в рамках міжнародної акції «Ніч в музеї» .

На це захід завітали депутати Святогірської міської ради, учителі шкіл м. Святогірська, представники громадських організацій та жителі міста, в числі почесних гостей на захід був запрошений митрополит Святогірський Арсеній. У цьому році на ньому були присутні близько 60 осіб.

Захід в рамках акції «Ніч в музеї» проходив в незвичайному музичному форматі присвяченому одному з найбільших геніїв музичного мистецтва, видатному німецькому композитору Людвігу ван Бетховену (1770-1827) і його творчим зв'язкам зі Святими Горами.

Далі детальніше…

Автором проекту «Квартети Бетховена в Святих Горах» і ведучою заходу була зав. відділом Історичний музей Анна Соляник.

На початку заходу вітальне слово сказала директор заповідника Світлана Шарабан. Привітавши всіх присутніх і поздоровивши всіх присутніх музейних працівників з їх професійним святом, вона оголосила тему майбутнього музичного вечора і його відкриття.

Надала історичну довідку та ввела в тему «Квартети Бетховена в Святих Горах» завідувач науково-просвітницьким відділом Ярослава Дєдова.

Микола Борисович Голіцин - талановитий композитор, аранжувальник, музичний критик, видатний віолончеліст і шалений пропагандист музики Л. ван Бетховена. Ця сторона творчої натури князя Н.Б. Голіцина досить добре досліджена. Факти створення композитором Людвигом ван Бетховеном в складі його останніх музичних творів трьох квартетів (ор.127,130,132) на замовлення князя М.Б.Голіцина, а також посвята йому увертюри «Освячення дому» (ор.124) останнім часом набувають особливої ваги в зв’язку з європейськими прагненнями України і пошуками спільного культурного простору в історичній ретроспективі.

Увага відвідувачів була зосереджена на європейських джерелах, перш за все листуванні князя з композитором і обставин створення музичних творів з посвятою М.Б.Голіцину. В 1996-1998 роках Бетховенським архівом і Будинком Бетховена в Боні було опубліковано повне епістолярне зібрання Бетховена, в складі якого листи до князя М.Б.Голіцина.

Після закінчення історичної довідки в залі Історичного музею за темою «Святі Гори в XVIII-XIX ст. Садиба Потьомкіних XIX ст.» з відтворенням інтер'єру камінну залу палацу (автор наукової концепції і тематико-експозиційного плану пров. науковий співробітник Володимир Дєдов), глядачам була представлена ​​майстерно поставлена вистава листування великого генія музики і іменитого шанувальника його неперевершеного таланту. Від їх особи читали листи режисер і актор студентського театру «7 поверх» міста Слов'янська Іван Дедюхін і актор цього ж театру Іван Проскурін.


Партнерський зв’язок з Будинком Бетховена в Боні дав свої результати.

До наукових фондів заповідника після тривалого діалогу з науковими співробітниками Будинку Бетховена в Боні надійшли якісні електронні копії партитур та листів.

Презентувала нові експонати в.о.головного. зберігача фондів заповідника Ельвіра Мушка.

В світ гармонії та захоплень занурили відвідувачів музиканти, що отримали запрошення прийняти участь у заході. На запрошення відгукнулись ансамбль скрипалів старших класів школи мистецтв м. Слов’янськ , який увазі відвідувачів запропонував популярні та класичні мелодії європейських композиторів ХVIII-ХІ Х ст. Продовжила концерт вокаліст школи мистецтв м. Слов’янськ Аліна Ашурова концертмейстер Тетяна Діденко. У її виконанні відвідувачі почули пісню на музику Людвіга ван Бетховена «Прощання Моллі», що була виконана мовою оригінала німецькою. Відвідувачі почули твір неймовірної краси композитор Каччіні «Авве Мария», цей твір також був виконаний мовою оригінала- латинь.

У виконанні учениці 7 класу Святогірської музичної школи Василини Наумкіної відвідувачі почули однин з найвідоміших і улюблених творів в історії музичної культури «Місячну сонату».

На запрошення заповідника прийняти участь в нашому заході відгукнулись партнери заповідника, творчі люди - це вчителі музичної школи м. Святогірськ (ансамбль вчителів музичної школи м. Святогірськ: скрипка Марина Чернобаєва, скрипка Марина Зайцева , фортепіано Лариса Вінтонович, фортепіано Ірина Унгур`янова).

У виконанні цього ансамблю відвідувачі почули твори Л. Бетховена «Молитва», «Весело – сумно», «Аллегретто», пісню «Ода до радості».

Для відчуття філософського настрою перед кожним музичним твором мол.науковий співробітник заповідника Юлія Овчаренко декламувала вірші на тему цих музичних творів. Наймолодша учасниця заходу Аріша Соляник ввела в тему пісні на вірші Гьоте «Бабак».

Від імені дирекції СДІАЗ за участь в Міжнародній акції «Ніч в музеї» всім її учасникам вручалися листи подяки.

На завершення вечора була проведена оглядова екскурсія по залах історичного музею, присвяченого історії Святих Гір з найдавніших часів до ХХ ст.

Деякі фото заходу представлені нижче.

Інші фото виставлені за посиланнями -

https://drive.google.com/drive/folders/

16qqp4uP_d3iX7i4v8dkxLtOUSXK54mkr?usp=sharing

Фото з архіву Святогірської лаври -

https://www.flickr.com/photos/svlavra/sets/72157669139739468

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 травня 2018 р. у виставковій залі Історичного музею Святогірського державного історико-архітектурного заповідника відбувся вечір «Листи війни», присвячений Дню пам’яті та примирення.

Вечір відкрила автор проекту, зав. відділом «Історичний музей» Анна Соляник.

З привітальним словом до запрошених звернулася директор заповідника Світлана Шарабан, яка підкреслила вклад українського народу у перемогу над нацистською Німеччиною.

Ярослава Дєдова – зав. науково-просвітницького відділу розповіла присутнім про листи війни, написані з фронту до рідних та близьких, які зберігаються у фондах заповідника та експонуються на виставці «Святогірський плацдарм. 1941-1943 рр.», а також познайомила присутніх з історією листа-трикутника.

Десять листів війни прочитали співробітники заповідника: старший науковий співробітник Олександр Дєдов, молодший науковий співробітник Юлія Овчаренко, робітники заповідниками Валерій Борщ, Володимир Івахник, Володимир Зірка, а також сама юна учасниця вечора Аріна Соляник прочитала лист від свого прадіда Петра Теслюка до прабабусі Анни. Вона ж почитала молитву за Україну: Господи! Благослови Україну і всі родини наші. Навчи нас не продавати свою совість ні дешево, ні дорого. Захисти нас від ворогів видимих і невидимих, що хочуть поневолити нас. Дай нам, Боже, жити вільним життям. Дай кращу долю нашому народу. Дай нам єдність, мир і спокій. Господи! Збережи Україну!
Боже, прийми мою молитву! За Україну! За Мир!За Спокій!

На завершення вечора «Листи війни» для учасників вечора була проведена екскурсія по виставці «Святогірський плацдарм. 1941-1943».

На вечір пам’яті «Листи війни» завітали депутати Святогірської міської ради, учителі шкіл м. Святогірська, представники громадських організацій та жителі міста.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 1 из 14
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru