левый узор
 
Архив новостей

29 лютого в м.Святогірську святкували Масляну.

Святогірський історико- архітектурний заповідник прийняв активну участь у заході з виставкою «Візитівка заповідника». Також була представлена сувенірна та поліграфічна продукція з символікою пам’яток Святогір’я. Співробітники заповідника розповідали учасникам заходу про Історичний музей, експозиції виставкових залів. Також знайомили з історією формування історико-культурного ареалу Святогір’я.

Найбільш зацікавленими були юні ролери, які задавали багато питань про історію міста та отримували кваліфіковані відповіді та цікаву інформацію.

Свято пройшло в теплій, святковій атмосфері.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26 лютого 2020 року у конференц залі заповідника відбувся культурно-мистецький захід

до Міжнародного дня рідної мови та 149- річчя від дня народження Лесі Українки… Детальніше

Світова спільнота 21 лютого відзначала Міжнародний день рідної мови. День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. В Україні це свято відзначають з 2002 року. https://www.youtube.com/watch?v=2iWUpYDhn4E&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0T01EKyLoYtCzaBrC

Саме цій події присвячений культурно-мистецький захід, що пройшов 26 лютого 2020 року у конференц залі заповідника. До нас завітали учні 6 – 7 класів Святогірської ЗОШ.

Про свято і роль української мови для кожного громадянина України розповіла завідувачка відділу науково-освітньої роботи Ярослава Дєдова. Діти також переглянули відео презентацію до Дня рідної мови.

Друга частина заходу була посвячена творчості Лесі Українки. 25 лютого виповнилося 149 років від дня народження відомої української письменниці, перекладачки, культурної діячки. Активну участь у заході прийяли учні Святогірської школи. Даша Івахненко, Діана Ященко, Дарина Лісняк, Надія Приймачук декламували вірші Лесі Українки. Вони ж приймали участь у VI Всеукраїнському фестивалі - конкурсі ім. Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя», присвяченому Лесі Українці.

А завершився захід майстер-класом з виготовлення ляльки – мотанки за етнографічними мотивами, який провела в.о.головного зберігача фондів Олександра Косарінова.

Учні та вчителі Святогірської школи також переглянули експозицію археологічної виставки «Побут і господарство середньовічного населення Святогір’я» .

Фото репортаж з заходу Олени Зубаревич.

 

 

 

 


 

 

14 лютого в виставковому залі Історичного музею Святогірського історико-архітектурного заповідника проведений захід – бесіда з показом документального фільму «Афганістан. Останнії воїн» присвячений Дню пам’яті та вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Детальніше…

15 лютого в Україні - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Відзначення Дня шанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено в Україні «на підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав» згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2004 року № 180/2004.

Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан, яка тривала біля 10 років - з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989-го. Кожен четвертий з майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістан, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану - українець.

14 лютого в виставковому залі Історичного музею Святогірського історико-архітектурного заповідника проведений захід – бесіда про події в Афганістані. Про участь наших земляків - мешканців м. Святогірська, сіл Богородичне, Тетянівка в миротворчих операціях в Афганістані розповіла зав. відділу «Історичний музей» Олена Зубаревич. Учасники заходу також переглянули документальний фільму «Афганістан. Останнії воїн».

Фото В. Ковальова

 

 

 

 

 

 

29 січня в виставковій залі Святогірського державного історико-архітектурного заповідника відбувся захід на тему «Бій відлунав. Герої Крут.»

Мета заходу – правдиве висвітлення події, що відбулась 29січня 1918року під Крутами.

Відвідувачі познайомились з новоствореною виставкою «Бій відлунав. Герої Крут». За цією темою проведена бесіда. Відвідувачі також змогли подивитись документальний фільм «Бій відлунав. Герої Крут. Про битву під Крутами.» .

Захід проведений завідувачкою відділу «Історичний» музей О.Г.Зубаревич.

Фото заходу


 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 січня, Україна святкує День Соборності. Саме цього дня 101 рік тому, в 1919 році, відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності і незалежності держави – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР)

Цього дня до нас завітали діти дитячого оздоровчого центру соціальної реабілітації «Смарагдове місто». Для них була проведена бесіда про свято День Соборності України та екскурсія по історичному музею і виставковим залам заповідника.

З матеріалами до Дня Соборності України познайомились також гості, з якими заповідник співпрацює: Олексій Юков- голова громадської організації «Асоціація дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм», м.Слов’янськ та Євгенія Калугіна- координатор руху «Сильні громади» в м.Слов’янськ з колегами з Польщі. Гості також поділилися своїм досвідом в пошуковій роботі з науковцями заповідника та оглянули експозицію історичного музею.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 1 из 18
 
 
 
 
   


Духовное наследие   Рейтинг@Mail.ru